Avagy az NV3X...
Ha netán törlödne a hozzászólásod, csak csekkold ezt: #1940
  • Veriel
    #200
    Én sem tudom, ki a halál az, aki komolyan gondolja, hogy képzeletbeli benchmarkon kívűl bárkit érdekel a 200000x170000 felbontás 20x FSAA 320x Aniso. Bevettétek a virtuális rudit a szátokba? Teljesen kattant dolog ez.

    Nekem 1920x1440-et bír a monitorom, és az 1600x1200-at 85Hz-en nyomja. Mégsem játszom semmivel 1280x1024 felett, egyrészt, mert kell a 100Hz, másrészt szeretem látni az ellenfelet first person shooterekben. Tudom, ez valami hülye szokás nálam.

    1280-ban az FSAA felesleges, de ha valaki erre veri, akkor elég a 2X. Az aniso jó poén, szépek vele a screenshotok. Játék közben is látszik, állítólag. Húha.

    Ha normálisan akar játszani az ember, akkor három dolog számít: magas frekvencián menjen a monitor, szép legyen a kép, és magas legyen az FPS. A 9700-nál az a poén, hogy hiába kapcsolod KI az Anisot meg az FSAA-t, ha nem megy fel tőle az FPS. Az UT2003-hoz sem elég mindig a 9700. És ha az FX jobban fog teljesíteni (magasabb FPS, és mondjuk egy kis aniso nem árt, de nem kell 16x), akkor az igazi gamerek azt fogják venni.

    Ha meg igazatok lesz, és szar az FX, akkor a 9900-at, mert a DOOM3-hoz meg tényleg kevés lesz a 9700. Ami egyáltalán nem egy rossz kártya, nem arról van szó. Csak éppen a régi játékokhoz túl jó, az újakhoz meg (ut, doom3) túl kevés.

    Mondjuk, lehet, hogy veszek egyet én is (most is épp ATIm van), de jó volna, ha az FX leverné teljesítményben. Főleg azért, mert utálom, hogy kijön egy új game, és csak egy év múlva lesz hozzá olyan HW, amin menni is tud.