Hogyan?
  • sazsmadar
    #18
    A következő a tapasztalat. Vannak olyan cd olvasók amik be kattannnak ezektől a cdk től. És nem hajlandók olvasni. Ilyen esetben próbálkozhatsz bármivel. Mivel a hardver nem tud helyesen dolgozni. Bár a colneCd nem tudom. Azért az lehet, hogy csinál vmit. Vannak olyan estek, hogy a cdrom olvassa a cd, de a grabb nagyon recseg. Nem szabad elindítani a gagyi lejátszót a cdről, és ki kell kapcsolni az autostartot. Mert szemét. Winfos98nál bemásol valami kis gyenyát az autoexec.bat ba ha jól tudom, és minden indulásnál elindítja, blokkolva így a grabbelést.
    Egyéként ez a kérdés felveti a másolás védelem jogosságát is. Ha én eredeti audió cd vásárlok, akkor nekem arrol ugyanis jogomban áll, egy biztonsági másolatot készíteni. De ez ebben az esetben nem lehetséges ugyebár. Tovább megyek. Mi van akkor, ha én veszek egy memoriakártyás mp3 lejátszót. Nekem az is jogomban áll, hogy az eredeti audió cdről készítsek egy mp3 másolatot. És azt az mp3 lejátszón meghalgassam. Régebben volt egy olyan szar duma is, hogy azért emelik meg az írható cdk árát, mert hogy elszaporodtak a cd írók, és, hogy így kár éri a jogvédőket, és így ez a veszteséget kompenzálni fogják. Ezért is van a cd rajta a matirica.
    Hogy is van akkor ez Kedves pénzéhes jogvédők?