Office help
  • bon
    #3
    Lenne egy elég zavaró problémám az office 2003-am. Adott kb 80db win2000pro HUN oprendszerű gép. Feltelepítem a rendszergazda profilba elindítom minden oké. Majd beléptettem a gépet Active Directory tartományba. Az officenak van egy olyan szokása, hogy minden új felhasználónál az első indítás alkalmával telepít valamit mindegyik office alkalmazásnál (word, excel stb.) gondolom valami beállításokat csinál. Na ennél az első használatba vétel előtti telepítéssel van gond úgynis teljesen véletlen szerüen nem megy végig a telepítés (annak ellenére, hogy pl 20db teljesen egyforma gép és telepítés van,Ghost-olva vannak a rendszerek) hanem bekéri a CD-t ezzel még nem is lenne baj ha nem hiányolna egy adott fájl a cd-ről pedig ott van rajta sőt néha egyáltalán nem hiányolja a fájl hanem simán befejezi a telepítést. De ha nem birja megcsinálni az első telepítést az új felhazsnálónál addig minden pl: word indításánál telepítenne amíg nem sikerül neki, de mivel nem találja a cd-n lévő fájlt igy sohase sikerül végigmennie a telepítésnek. Ezt idáig úgy tudtam megoldani, hogy a telepítést megszakítottam bejön az adott office program pl: word majd bezárom és a regiszty megfelelő helyére beirtam ezt a sort: UserData"=dword:00000001 mindegyik office programmál, és ezzel megszünik a telepítési mániája. De ez elég macerás annál is inkább, hogy a munkahelyemen bevezettük, hogy minden felhasználó egyénileg jelentkezik be saját felhasználói névvel az álltala használt gépre ez közel 900db felhasználó. De mivel ők is a legelső behelentkezés alkalmával még új felhasználok az adott gépen így nálluk is telepít az office és előfordul, hogy előjön a fentebb leirt hiba, és nagyon nem gyözöm minden egyes felhasználónál irógatni a registryt. De ami már rosszab az is előfordult idáig 1 esetbe, hogy hibába irtam be az eddig müködő dolgot a registrybe nem segített az office-on és továbbra is telepítenni akart.

    Aki találkozott ezzel a jelenséggel és van valami jó és hatékony megoldása az kérem segítsen. Előre is köszönöm