• gabezz
    #141
    üdvözleet! huhúú 2 éve játszottam utoljára, annak idején eredetibe megvettem mind2 dolgot(sima+kiegészítő) amihez egyeseknek elmesélem hogy szép vastag magyar kézikönyvet adtak+manualt a cd-n ami ugyanugy magyar. csak gondoltam irok ide mert ujra akarnék játszani de nem találom cd-ket és próbálom letölteni szal keresőből ez az oldal jött ki és ahogy nézem sokan írnak ide:) szóval én kb 1-2 évig folyamatosan játszottam vele kisebb nagyobb megszakításokkal és kb 8-szor játszottam ki sztem a legjobb játék és szinte unhatatlan. ahogy hallom hamarosan kijön a GUILD 2!!:D:D alig várom pont ez az amire annak idején vágytam na de mind1. csak tapasztalatot szeretnék osztani szóval: a játék tele van gyönyörű bugokkal és az auto-trade-t én soha nem használtam amikor enyém volt a 3/4 város(épületekben) akkor sem. A mesterek általában jól dolgoztak de kicsit "hülyén" is mert én kb 2-szer nagyobb hasznot tudtam volna hozni de mind1. szal ők jófejek és nyugodtan fel lehet fogadni őket. sok szakmát próbáltam és 8-ból 6-szor very hardon játszottam játékot. sztem a legjobb szakma a tolvaj, habár baromi nehezen lehet kezdeni és kezdőknek inkább a kocsmárost ajánlom mert az is bazinagy szakma. tolvajnál csak törvény akadály és az nagy akadály de kiegészítőben ki lehet ezt játszani(vásárolható koponya, 2 évig rád se bagóznak a törvény őrei). örökösödési adó szemét, de csak az első karakternél okozhat gondot. mellesleg szívfájdalmam hogy halálbüntetést ritkán szabnak ki, és bíroságon mindössze2-szer kínozhattam pedig elválltam tisztségeket, átírtam törvényeket stb. hogy lehetővé tegyem, de nem. egyébként ha rablóbáró karakter a bíró nagy esély van rá hogy te győzől és drasztikus büntetéssel:D nos aki játszott a golddal az tudja hogy uj hivatali tisztségek vannak. erről annyit tok mondani hogy 3. karival haladók el tudják érni a sovereign-tisztséget érdemes olyan szakmában lenni ami növeli a szimpátiát, szobrokat építeni, lefizetni, vagy különleges szereket venni és a gyűrű nagyon hasznos(no meg a fésű is de az drágább), én 1szer voltam a kiegészítőben a legnagyobb tisztségben és mindannyiszor az alatta lévő 2(szürke eminenciás, mittoménki) valamelyikében ahányszor játszottam. egyszer 15 évig voltam sovereign...és a végén csak halál miatt vesztettem el szóval tárgyak és ha gazdagabb vagy pénz bevonásával lehet megtartani magad és szépen lehet kirugatni a rosszakaróidat, akár hogy hogy ellenük uszitod a híveidet(1000 eszköz van erre), mellesleg érdemes bankárnak lenni mert ott is el lehet adómentesen rejteni 250000-et. egyszer volt 3 millióm adómentesen, mellette 1 millióm készpénzben és valutában ki tudja mennyi(ekkor volt enyém majndem az egész város ugy, hogy a dinasztiások 250-ezerért se adták az ingatlanjaikat). soksok foglalkozást érdemes választani, gyereket nagyon kell tanítattni ritkán érhető el a 6szor 6 csillag de elérhető ezért nagyon oda kell figyelni. másik szívfájdalmam hogy párbajban sose öltem csak elájult az illető a jó taktika: 6-os combat, 6-os stealth, erősítő italok, és csalni. majdnem biztos módszer ha ezután gyerek nélküli és beteg az illető és esetleg öreg is kis rásegítéssel még dinasztia is ölhető(habár nekem ez 1-szer sikerült csak). aki sokat játszott tudja milyen nehéz a hard szint pláne a very hard, csak azt bírtam hogy a botok 1 nap alatt 2. rangra értek én meg csak 2-3 de egyszer kocsmárossal sikerült behoznom őket:D kockázás jó dolog 130-ezreket nyertem egy szép hamiskártyás utóddal egyszer esténként dőőlt a lé. kiegészítőben érdemes a személyes lakosztályodban alkémistát szerezni és a munkásokat serkentő, szimpátiát növelő kotyvalékokat venni vele. mondanom se kell kovácsok hivatali szempontból előnyben vannak, mivel az ő cuccaik növelik főleg a hivatali szimpátiát, és baromi olcsó nyersanyagaik vannak. igenis kell nyakláncokat, gyűrűket venni különben 1000-ekkel többet költhetsz hivatali tiszt megszerzéséhez. asszem most ennyi jut eszembe majd írok még, kérdésekre ha tudok szívesen válaszolok!;)