Ettől most eltekintek.
-
Árnyvadász #2 Battlefield 1942
Animáció minősége: A BF ebben a kategóriában egy 4-est érdemel, ugyanis egy rendkívül szép minőséget láthatunk a képernyőnkön, de a pre-renderelt jelleg nem éri el a Warcraft III szintjét, ami mint a teszt végén kiderül, de jobb, ha elmondom most: Tökéletes hasonlítási alap a minőség összemérésére. Ő lesz az 6-os szint. A BF lehetne ebből a szempontból sokkal jobb is, mivel azonban van a felsorolásban jobb, ezért marad a 4 pont.
Összetettség: Itt már jobb a helyzet, bár azért ez még nem a jéghegy csúcsa. Remek váltások vannak, az effektek tökéletesen illeszkednek a látottakhoz, és kellően alaposan bemutatja az animáció, hogy itt mire számíthatunk. Ebből többet, ilyen röviden nem lehetett volna kihozni, még a helyszínek is szerepelnek benne és annak harceszközei. Szerintem ez 4 pont, mivel közepesnél jobb.
Történet: Ami az igazsághoz hozzátartozik, az-az, hogy a BF intrónak története nem nagyon van. Egyszerűen felmutatja a használható háborús harceszközöket az animáció, de ennél többre nem terjed ki, így bizony ez harmat gyenge, számmal kifejezve 2 pont.
Hangulat: No itt már történik komoly előrelépés. Ennek az intrónak ez kifejezetten az erőssége. Minden a helyén van, ahhoz, hogy úgy érezzük: Itt a II. Világháborút vettük meg CD-n és még szerepelhetünk is benne! A pont: 5.
Zene: Az elején lágyan kezdődő, majdan egyre jobban felívelő hangzása, teljes összhangot teremt a háborús környezethez. Az 5 pont nem is lehet kétséges.
Hang: Élőben nem hallhattam (maximum dokumentumfilmekben) a háborús szerkezetek hangjait, de meg kell mondjam, ezek egészen biztosan úgy szólnak ahogy akkoribban tették azt. 5-nél alább nem megyek. Tehát 5 pont ez is.
Hosszúság: Ez is erőssége a BF-nek, bár semmiképen nem a kiváló, vagy egyedi hosszúságú animok sorjába rendezkedik be a maga 4 pontjával. Átlagosanál feltétlenül jobb.
Játékra való felkészítés: Mivel oly kiegyensúlyozott az egész BF animáció, szinte minden porcikája 5 pontos, erre sem lehet eltérőt adni. A pont 5. Fantasztikusan teszi a dolgát az animáció ebből a szempontból, akár a katonák az életben. Teszik a dolgukat. A menüben ránköszönő zene, és a betöltésekkor megszólaló, már már éteri szerepet töltenek be. Kár, hogy itt csak az animáció kereteit taglalom, mivel ha továbbmennénk ez a pontszám elérné a hatost!
Összhatás: 34 pont. „Igen jó eredmény egy pre-renderelt animációtól.”
Return Castle of the Wolfenstein
Animáció minősége: Röviden és tömören fogalmazva ez: 4 pont. Lehetne jobb is, de túlzottan erőltetett a színek egyhangúsága, a sötét környezetben jóformán a villámok fényei nyújtják az egyetlen tájékozódási pontot. Ettől függetlenül minőségi, de csak az átlagosnál jobbra érdemes.
Összetettség: Nem lenne rossz, ha nem lenne rövid maga az animáció. Mert ettől függetlenül, remekül oldották meg az effekteket, a kiélezett helyzeteket és a meglepetésszerű mozzanatokat. Majdnem 5, de emiatt csak 4 pont.
Történet: Ez viszont telitalálat. Szépen keretbe foglalt nagyszerű sztori, ahol a múlt baljós történései árnyékszerűen vetődnek rá a jövő (1943) háborús ridegségére. Megindítva ezzel a képzeletünket. Megérdemelt az 5 pont!
Hangulat: Nem is találok más szavakat, mint a frenetikus jelzőt. Amilyen rövid ez az animáció, annyira érződik rajta az a sejtelemesen elvont jellegű hatás. Mese nincs, ez is 5 pont.
Zene: Elérkeztünk az első 6 pontos találathoz. A vérpofi szint kimagaslót nyújtó alkotása ez. Tökéletes mestermű, mely remekül igazodik a jelenetek sodrásához, a képi világ minden egyes mozzanatához, legyen akár az egy arckifejezés megváltozása is.
Hang: Maga a hang a semmi különös kategóriába tartozik, amolyan van és kész típusú, mely pontszámban mérve a 3-at éri el. Teljesen átlagos.
Hosszúság: A Wolfenstein itt is csorbát szenved, ugyanis amennyire jó maga az animáció, annyira rövid is, de ez sem véletlen. A hangulat megteremtéséhez ennyi is elég, azonban elnéztem ezt volna még legalább egy percig, főleg a második, az 1943-ban játszódó jelenetet. A pontszám itt 3.
Játékra való felkészítés: Ismét etalont avathatunk. Ez ennek az animációnak az igazi erőssége. Már majdnem 6 pont, de maradjunk a földön járva, ezért az 5 pont a reálisabb, mindenesetre zseniális az egyszer tény. Az animáció végén felkúszó szöveg, már az áhítat jegyében telik, homályos szemekkel. A játékra való felkészítésünk, megtörtént! Még egyszer taps.
Összegzés: 35 pont. „Tökéletes összhang, zene, képi világ és hangzás között.”
Thief: The Dark Project
Animáció minősége: Meg kell mondjam, hogy a Thief ezen része erősen a rajzfilm irányába orientál. Nehezen is nevezhető normális animációnak, pedig az. Csak hát a minőség meglehetősen kelletlen. Tipikus egyszer megnézem és esetleg még egyszer, de ennél többre nem érdemes. Kár, pedig maga a program nagyságrendekkel jobb, de ez itt nem szempont. Sajnos a pont csak 2, ami meglehetősen gyalázatos.
Összetettség: Valamivel jobb a helyzet. Ugyanis a tolvajlás egy-két lehetőségét bemutatja az animáció és kellemesen szövevényes is, ám nem egy nagy kunszt. Olyan, mint a sok éves átlag, pontban ez 3-at jelent.
Történet: Nem egyszerű a feladat. Maximum, egy részlet erejéig ugorhatunk bele, mit is csinál szerény tolvajunk a nemkívánatos személyekkel és a kicsiny küldetésével, de bizony ez vajmi kevés. Ez is 3 pont, több semmiképpen.
Hangulat: Tulajdonképpen van, de oly mértékben középút, hogy ez megint csak 3 pont. Egyszerűen nem kiemelkedő.
Zene: Szegény Thief! Eddig nem sok jót mondtam róla, persze ne feledjük, ez az animáció értékelése. Ebből is látszik, hogy egy jó programhoz is készülhet sivár intró. A zene megint csak a van, de igazából a minek kategória, sajnos itt már keményebben fogom a gyeplőt ez bizony csak 2 pont.
Hang: Itt egy picit jobb a helyzet, mivel ez 3-at ér. Gyakorlatilag nincs ezzel semmi baj. Hangzásilag olyan, mint amilyennek lennie kell, de szintén belesüpped az átlagos kategória szintjébe.
Hosszúság: Rövidnek nem rövid, de túlzásba sem megy a dolog. Ennek ellenére 3-at megér. Talán 4 is lehetne, de ahhoz még 30 másodperc nem ártott volna.
Játékra való felkészítés: Azért felkészít. De erőltetetten. Ezt sokkal jobban is meglehetett volna oldani. Most elvérzett a Thief? Nem, azt azért nem mondanám, egyszerűen halál átlagos az egész animáció, szőrével, bőrével együtt, itt a pont szintén 3. Mondom, ez legyen a legnagyobb hibája, ugyanis a játék szenzációs.
Összegzés: 22 pont. „A játék etalon, az intrója viszont nagyon gyenge.”
Medal of Honor: Allied Assault
Animáció minősége: Az év FPS-ének animációja határozottan minőségi, ám nem teljesen korrekt. Minőség szempontjából. Marad a 4 pont, pedig kisebb nagyobb munkával ez bőven lehetett volna 5 is.
Összetettség: Hasonló a szituáció, bár meg kell valljam, nagyon jól vannak elosztva a jelentek és a beúszó szövegek. Nagyban javítják ezt a faktort. Ám korántsem beszélhetünk kiemelkedő alkotásról. 4 pont, vita nélkül.
Történet: Van! De csak egy csata erejéig. Meg néhány képkocka a ráhangolódást segítve a későbbi harcokhoz. Nehéz ügy. Ugyanis átfogó animációt, történet szempontjából nagyon nehéz lett volna készíteni, és annak kellően hosszúra is kellett volna sikerednie. Kár, de így csak 3 pont.
Hangulat: Alakul a dolog. Hangulata az tényleg van az animációnak, csak kár, hogy ez mindössze 4 pontra elegendő mennyiségű. Azért ez nem rossz! De én 5-t vártam volna a kategória legjobbjától. Szubjektíven.
Zene: És eljött a kánaán! A zene vetekszik John Williams-ével. Gyönyörű, szinte könnyfakasztó, holott a fülünket édesgeti. Az 5 pont garantált, bár már majdnem 6-ot adtam. Tudjátok mit! Ez 6! Bizony ám.
Hang: Tökéletes. Teljesen élethű, ahogy maga a program is. Mármint történelmileg hiteles. Amúgy egy hent. De ez a műfajából ered. Ezzel nem fogok sokat bíbelődni. 5, mert kiemelkedőt alkottak a készítők.
Hosszúság: Nem hosszú. Ezt szögezzük le az elején. Viszont rövidnek sem rövid. Akkor? 3 pont. Szimplán és egyszerűen, ahogy kell.
Játékra való felkészítés: Ez bizony megvan. Nagyon is. Az 5 abszolult megérdemelt. Háborús játékra így kell felkészíteni valakit. Még egy plusz, hogy a menüben felcsendülő isteni zene (ismét), dob a legnagyobbat az előhatás animáción, mintegy utóhatásképpen, de ez már nem a témához adódik, csak nem bírtam megállni, hogy le ne írjam. Tehát szuper!
Összhatás: 34 pont. „Kellően izgalmas, kellően minőségi, de több is lehetett volna.”
Warcraft III: Reign of Chaos
Animáció minősége: Elérkeztünk az etalonhoz. Mivel ebben a játékban már nemcsak az intró az animáció, hanem az egyes részek közötti videók is, valahogy nem volt szívem kihagyni azokat sem az értékelésnél. Bár szigorúan csak az intrót veszem alapul. Majd mindegyik animáció önállóan is ennyit ért volna el és ez önmagában utal a minőségre. Gyönyörű. Ezt látni kell, ugyanis leírni nem lehet. Bár kicsit uralkodik a sárgás szín, ettől függetlenül ez 6 pont. No comment.
Összetettség: Nem túl összetett, de nagyon sok olyan részlet van benne, ami mestermunka. Szeretnék rá 5-t adni, de nem tehetem, mivel annyit nem ér. Maradjunk a 4-nél és akkor biztos jól fogunk aludni.
Történet: Nos igen. Remekül elmeséli azt, ami a fő szála lesz a játénak a következőkben. Pedig csak egyetlen párharcból bontakozik ki a sztori. Már amennyire kibontakozik. Mindenesetre ez megér egy misét, de 5 pontot bizony megint nem. 4, mert bal lábbal keltem, de nem ezért tényleg. Egyszerűen az 5 pont sok lenne rá. Ahhoz több kell, ilyen egyszerű. Az ötlet viszont zseniális.
Hangulat: Ez viszont megvan. Itt már jogos a 4! Megint 4? Kérdezitek magatokban, gondolom. Igen mivel annyira nem profi, csak egyszerűen van neki hangulata. Feltétlenül jobb az átlagnál, de nem egetverő az egyszer szent.
Zene: Nincs! Mondjuk, ha jól meggondoljuk, ide nem is kell. Mivel nincs azért nem 0 pont. Azért adok rá 2-t, mert ide teljesen felesleges lett volna zenét komponálni. Igazat adok a Blizzard-nak. De semmiképp nem 0 a dolog pontszámban. Fura ugye? Ez van. És ne feledjük, itt a többi átvezető résznek van zenéje, ami viszont fergeteges! Gondoltam valamit, ugyanis a Warcraft-ot merő tudatlanság lenne csak az intró alapján elemezni zeneileg. És itt jön, ami kiemeli a szürke átlagból őt! A zene 5, mert később olyan szintű lesz, amely bár az intróban hiánya miatt nem mutatkozik meg, nem szabad ilyen módon kihagyni. Jogosan! Tehát 5. Csak meglett…
Hang: Végre! 5 az bizony úgy ahogy van. Ez tökéletes. Ennél jobbat majd a Diablo fog szolgáltatni, de erre kitérek nemsokára. Szóval 5 a pont.
Hosszúság: Végre az első animáció, mely ebben a kategóriában eléri az 5-öt. Ez megnyugtató. Pedig nem hosszú, de pont annyi hogy 5 legyen. Hibátlan.
Játékra való felkészítés: Hmm… Szerintem a 4-ben maradjunk és ezt nem is boncolgatnám tovább. Valamit ad, de csak átlagosnál jobbat. Kár érte.
Az összhatás: 34 pont. Mivel a zene még hoz 3 pontot, fentebb leírtak szerint a végső pontszám: 37 pont. És azt hiszem így teljes az összkép. Tehát:
Összhatás: 37 pont. „Elképesztő látvány, páratlan környezetben.”