• galocza
    #8
    "A zenefájlok illegális letöltése nem más, mint lopás.
    5-6000 forintot kérni egy albumért viszont rablás."
    pont ezt akartam írni... 8)

    a másik dolog, hogy nem (csak) az aljas töltögetőket és a megosztókat kellene hibázatni azért, hogy a warner vezérigazgatója hónapokon át száraz kenyérhéjat eszik poshadt vízzel. kissé átalakult a zenei paletta keresztmetszete, és a piac is. a tümcitümci zenék felbukkanásával és népszerűsödésével (félreértés ne essék, olyan is van, ami nekem is tetszik) ezek egy népes zenehallgató tábort szereztek meg. viszont ki a fene vesz meg egy albumot, amin rajta van x y által mixelt és z által remixelt dalocskája? hetek alatt mennek tömegével a süllyesztőbe, egyszerűen még a divat- vagy slágerzenéket hallgatók sem hajlandóak ennyi pénzt kiadni ilyesmiért. régebben a lökött tinilányka megvette a new kids on the block albumot, hallgatta 2 évig (amig be nem felhősült a "zenekarnak") aztán eldugta mindenki elől. a mai tinilánykák egy része azt se tudja mit hallgat... másfelől szvsz a nagy kedvenceit, aki csak teheti, megveszi, megbecsülvén így az előadót. meg tudom érteni azt, aki megveszi a teljes sting vagy queen vagy akár napalm death életművet, de soha nem értettem azt, aki megveszi mondjuk geri h. lemezeit. a kiadóknak észre kellene venniük, hogy a csinált és pár évre rá kukába szórt sztárocskák ideje lejárt. jó buli volt, örüljenek neki, de az emberek már nem eszik meg a szart (tisteletlenség a kivételnek). ha mind lehúzza a rolót, abba se halunk bele: több jó zene van, mint amennyi egy életre elég...
    ...és mindezt olyan írta, akinek 170 cdje van.