• Laci73
    #26
    Szia Lola!

    Elnézést a félreértésért. (Laci73 azért vagyok, mert 1973-ban születtem) De. Az arabok többsége azért él a sárijja szerint, mert muszáj nekik. Ott nincs választási lehetőség. Az alanyi jogon járó fizetés pedig abból a pénzből van amit én és Te is fizetsz a benzinért, a szállításért (aminek az ára minden termékben benne van.) De például az éhező Jemen vagy Csád (arab illetve iszlám többségű országok) nem kapnak egy mosolyt sem az olaj-államok bevételéből. Jó mi?
    A középkorral pedig csak azt akartam felhozni, hogy a keresztény hagyományú országok megváltoztak ez idő alatt, az iszlám államok nem. Az egyetlen aránylag demokratikus iszlám hagyományú ország Törökország. A baj forrása az, hogy a hagyományos, fundamentalista országok előbb-utóbb lemaradnak a világ fejlett részétől. Mondok erre is egy hasonlatot. Japán a XIX. század elején még középkori hagyományú és berendezkedésű ország volt, messze elmaradva Európától. (lásd: Shógun Total War :))) De tudtak váltani, és a XIX. század végén már legyőzték Oroszországot, a XX. századra pedig iparilag fejlett országgá váltak (II. világháború), a háború után pedig húsz év alatt újjáépítették Japánt, és olyan fejlődés vette kezdetét, amit nem kell ecsetelnem. Ott van Dél-Korea. Ötven éve egy gyarmati sorból felszabadult ország volt, mezítlábas, éhező és írástudatlan emberekkel. Ma a számítógépem fele dél-koreai alkatrészekből áll. Tessék választani...