5.1-es hangrendszer, vagy hifi?
  • Kenshin
    #116
    Igazad lehet. Sajnos nem ismerem az Abit alaplapokat. Az 5.1-hez meg annyit, hogy valóban több gond van vele. Nem szól a center, tedd újra a drivet meg ilyenek. Külső hangfalaknál nincs ilyen gond. Bekötöd szól. Nekem volt pár 5.1-em. Most az itt már sokak által magasztalt Genius SW-home theaterem van. Ennél is ugyanaz volt a gond mint a többinél. Az ilyen széria hangcuccoknál az a gond, hogy valami sosincs rendben. Lehet hogy túl igényes vagyok. Amikor megvettem első dolgom volt tesztelni. A szatelitek nagyon jól működtek, nagy hangerőnél is torzítás nélkül szóltak(audigy2vel). A gondom a wooferrel volt. Zeneszerkesztővel feljáttszottam egy "basszusorientált" rövidke számot, aztán meghallgasttam nagy hangerőnél. A gond az volt, hogy "puffogott" és valami gyengén rezonált benne. Szétszedtem és megtoldottam a széleken a szigetelést, volt benne egy kis "dobozka" amiben rezonált valami, azt kitömtem szivaccsal. Most tökéletesen szól. Azt hittem, h csak nekem volt ilyen bajom, de pár ismerősömnél is észrevettem ugyanezt. Elág jó külső cuccot be lehet szerezni 90-100k körül is. Ha engem kérdezel én a logitech-re szavazom. A következő cuccom nekem is az lesz.