Samsung?, Iiyama?, Viewsonic?, LG?
  • Zozo76
    #46
    Erdekes dolgokat irtok.

    Az elso monitorom egy Hercules Monochrome volt. Tenyleg tu eles kepe volt es a Flight Simulator 4.0 nagyon szep volt vele.

    A masodik monitorom egy 14"-os Tatung volt. A mai napig megvan mukodik csak a kep kozepen egy helyen be van egve. Pont ott ahol kikapcsolasna l marha eros fennyel tunik el az elektronsugar kozepen. Ja es neha osszeugrik a kep egy picit. De ment csont nelkul vagy 7 evet.

    A kovetkezo monitor a 17"-os Daewoo 710b lehetett asszem. Klassz volt egy evig birta mikoris az a szokasa lett hogy egy pattanas kozepedte eltunt a kep 1-2 masodpercre elosszor csak egyszer ketszer egy nap majd egyre gyakrabban. Akkor jott az eszembe a gondolat hogy mielott teljesen beszarik gyorsan becserelem egy masik monitorra. Megbeszeltem a bolttal ahol vettem hogy rafizettessel becserelik egy zsir uj LG 795 Flatron-ra. Persze a hibarol semmit sem szoltam nekik. Az utolso heten amig az uj monitorra vartam nem is mertem hasznalni ezt nehogy beszarjon teljesen. Utana az LG 765 Flatront hasznaltam harom evig ami most az ocsem gepenel teljesit jo szolgalatot. Asszem 4.3 eves es tokeletesen mukodik, szep a kepe aranylag egyenesek a szelek is szoval nagyon megerte. Mult ev vegen vettem magamnak egy LG F900B Flatront. Akkor meg vacilaltam a Samsung es a Philips kozott. A Philips az gyorsan kiesett. A Samsung meg azert mert ugyanugy nem volt sik kepcsove mint a Philips-nek. Tehat kivul sik de belul mar domboru az agyubol nezve. Es mit ad Isten ez az LG is szuperul mukodik azota. 100 Hz-en hasznalom 1024x768-ban illetve 1208x960 85Hz-en. Tenyleg van olyan monitor az LG kivul ami tenyleg sik es CRT?

    Egyepkent a Flatronra valo atalas elosszor baromi szar volt. Rohadtul idegesitett hogy a desktop sarkai vizualisan kozelebb vannak hozzam mint a kep kozepe. De miutan megszoktam baromi jo volt.