• Veriel
    #3
    Ne aggódj, én sem vagyok RIAA párti, de az jogilag nem értelmezhető, hogy a barátaid akartak megviccelni. A te gépedért te felelsz, és ha megtalálják a winyódon az ellopott NASA doksikat, hiába mondod, hogy az véletlen alakult ki pontosan úgy, amikor randomgenerátorral gyártottál fileokat szórakozásból.

    Az egy másik kérdés, hogy a RIAA-nak mihez van joga, és mihez nincsen. Reméljük, hogy nincsen joga sem a gépedbe behatolni, sem az adataidat megszerezni. Ehhez az amcsi törvényeket kellene ismerni. Más országok lakóinak adataihoz tuti nem férhet hozzá, ahhoz az kell, hogy a hatóság lépjen fel, és szerződés legyen a két ország között. Pl. Magyarország szerződött az USA-val, és ezért az FBI-nak kiadnák az adataidat. A RIAA-nak elvileg nem. A gyakorlat persze kicsit más.

    A legjobb lenne, ha az olyan evolúciós mellékágak, mint a RIAA vezetői, természetes szelekcióval elhullanának. Hidd el, én is ezt szeretném, viszont ez nem függ össze azzal, hogy mit engednek meg a törvények, és mit nem.

    Reménykedni lehet.