• Johann
    #48
    "igazan sikeres es jol terjedo rendszert - szoftvert csak szabvanyokkal lehet elerni."

    Ez igaz is! De kérdezem én, milyen szabvány az ami csak saját magával szabványos, és semmi mással nem?
    Ha én azt akarom, hogy amit kitalálok (pl. protokoll, vagy bármi) az egész világon elfogadott, szabványos dolog legyen, akkor nyilván megteszek azért mindent, hogy más rendszerekkel is együttmüködjön, és ne okozzon sehol fennakadást.
    Mert hiszen régen voltak szabványos megoldások, a Unix rendszerek tökéletes összhangban voltak egymással, és esetlegesen más rendszerekkel.
    Namármost, ha én kifejlesztek egy valamit, amit nevezzünk szabványnak, de csak az én rendszeremen müködik akkor az egy olyan láda amihez nincs kulcs, és egy baltával kell feltörni!
    Na ezt csinálják most azok, akiknek a szabványait elkorcsosította a MS, és azok is akik meg akarják fejteni hogyan lehet egy MS-DOC formátumot hiba nélkül feldolgozni!

    Sajnos azok akik itt védik a Microsoftot, és állítják, hogy szuper dolgokat csinálnak, nem látják a fátol az erdöt!
    Oda haladunk, hogy egy informatikai cég lesz a földön, és totális kiszolgáltatottság lesz!
    Ha már csak ök lesznek, akkor pedig mindent megtehetnek! Ezt látni kell, és lépni kell!