ATI 8500 probléma
  • Ferenc18
    #53
    Na akkor nekem is lenne egy kis problémám: Egész délután a géppel meg a videókártyával szenvedtem, de mind hiába. A szituáció az az, hogy eddig egy PII-es gépem volt Riva tnt 32mb-os videókártyával rákötve a monitorra, és a monitor 85Hz-en simán ment 800X600-ban, így nem vibrált a kép. Na múlthéten vettem egy Abit PIII-as alaplapot, abba már belekéne mennie az Ati radeon 9200SE 128mb-os kártyának, bele is ment fel is raktam az illesztőprogit, de a monitort a szentségért sem lehet 60Hz-nél nagyobbra rakni!! Egyszerűen nem lehet, mert egészen 200Hz-ig is van a választási lehetőség, mert "a monitor által meg nem jeleníthető üzemmódok elrejtése" kis négyez szürke! Nemtudok pipát rakni bele, és akármennyire is lehet rakni a monitort Hz-re, de nem csinál semmit és marad kb 60Hz környékén azt vibrál mint a fene. És nem értem a problémát, mert a monitornak vinnie kellene, hisz előtte vitte egy gyengébb videókártyával! Mit csináljak? Kérem segítségeteket! Az alaplapnak pedig bírnia kellene ezt a kártyát, mert az emeleten lévő gépem is PIII-as MSI és itt tökéletesen megy gyengébb(!) monitorral is 85Hz-en 800X600-ban! Már nincs semmi ötletem, arra gondoltam, hogy az xp nem ismerte fel a monitort, mert csak "alapértelmezett monitor" van, a fenti gépen meg típus és korrektül minden. Nem ez lehet a baj? Hogy orvosoljam a problémát? Köszönöm!