• RJoco
    #16979
    Nincs is jobb, mint egy félresikerült bios frissítés. Vagy lehet, hogy sikerült?
    Kár volt a linkelt oldalra tévednem. Ez nem volt hasznos segítség, ellenben ártalmas igen.
    Az egyik témában az egyik tag arról írt, hogy neki bios frissítés után megjavultak a nem jó értékei a hwinfo-ban.
    Ezek a sorok nem estek pontosan egybe az enyémmel, de gondoltam, hogy akkor egy bios frissítés segíthet.
    Másik témában a proci teljesítményszabályozásáról olvastam, melyet a bios befolyásol. Szóval több dolog is szólt a frissítés mellett.
    Valamiért kétszer írta a bios-t és másodszorra nem futott végig, hanem 100% előtt lekapcsolt a gép. Nekem kellett visszakapcsolnom. Jelenleg az alaplapi kis számláló 22-nél megáll és a DRAM LED világít. Ebből gondolom, hogy sikerülhetett a frissítés. Neten nézegetve RAM-ra panaszkodik, de mivel eddig ment a gép, memória hibám nem lehet.
    Ahogy másnál sem volt. Egy bios visszaállítás megoldotta a bajba jutottak gondjait.
    Dual Bios nincs a lapon, de van qflash gomb. Ez viszont csak akkor működik, ha nincs proci a lapban. Úgyhogy most szedhetem szét a gépem darabokra.
    A gigabyte meg olyan vacak, hogy az F10-es bios már nem elérhető (ez volt alapból a lapon), az online support szintén nem működik.
    Úgyhogy gigabyte-ot soha többé.
    A jó dolog, hogy lementettem a régi bios-om, így visszatehető. A rossz dolog, hogy egy belső HDD-re mentettem, úgyhogy másik gépet is nyithatok fel, hogy pendrive-ra tegyem.