• Borg
    #16793
    Megyeget a cucc szépen.
    3700X olyan 4275 köré boostol 1 magon, allcore meg 4250 maxot láttam eddig. Minden alapon a biosban, semmit se állítottam el a procinak.
    NH-D15S rajza, egy ventivel, idle 32 fok, load játék közben 55-60, stress test 80. De ugy 1 másodpercen belül 80, aztán befejezve 1 másodpercen belül 35... mindeközben az NH-D15S bordái alig kézmelegek. Úgy olvasom elég általános, hogy szar a hőátadás a kupakon át, mert kicsi a die felület. Mondjuk a venti is csak 600-1000 között forog-gat :D A házventik se nagyon mennek 800 fölé.

    A Ballistixeket fellőttem előbb XMP 3200-ra, majd mostmár 3600-on megy, IF 1:1 1800-on, lényegében feszesebb időzítéssekkel mint az XMP. Eddig stabilnak tűnik, ment 3 órát a memtest86 is. Megmértem a ramok hőmérsékletét is, 55,5°C-ig mennek el.

    Sajnos a monitorozó progik hajamosak fals terhelésnek kitenni a procit, tehát nem tud lemenni idlebe rendesen, úgyhogy fel kellett hagyjak a megfigyelési mániámmal is, hogy az aida sensorpanel mindig mindent mutat...

    Ja amúgy BF5-ben nagyon szépen teljesít. Kisimult a frametime graph teljesen. Minden fps is nőtt, bár ehhez leginkább az 1070-et is le kéne cserélnem majd.

    Teszteltem az Aquantia 10GbE-t is az alaplapon. Van rajta ugye Intel 1GbE is, átdugva a netet a sávszál nem igazán változik 1 GbE nettel, viszont a pingem jobb lett. 8-ról lemegy 1-re az Aquantiával.