• broman191
    #16665
    Első gondolatra logikusnak hat a lecsupaszított Turing az aktuális AMD GCN ellen (amíg nincs jobb, tehát az alsó- és közép kat. fél év a legjobb esetben, a felső a Vega VII után gondolom 1 év legalább - egyik sem túl hosszú idő), de a Jensen Huang által tartott prezentáció után nem vagyok benne biztos, hogy olyan egyszerű - vagy egyáltalán lehetséges - lenne csak az RT magot eltávolítani és minden más működne ahogyan kell, mivel az egész architektúra gyakorlatilag az RT core számításaira és az abból következő további származék számítások hatékonyságára lett kihegyezve. Szóval énekelhetné a Turing hogy "RT nélkül mit érek én?"... :D Lehet hogy olyan költséges meló lenne lecsupíszítani az RTX palettát, hogy az eredménye nem lenne lényegesen olcsóbb az eredeti modelleknél...így én inkább csak arra az elképzelhető sztorira tudok gondolni, hogyha eleve áll a gyártó partnernél egy rakás hibás GPU és úgy adják ki a gazdászok számításai, hogy a mérnökök megpróbálják valamiképpen menteni őket és az akció nyomán lesz egy korlátozott számú relatíve jóáras herélt széria ideig-óráig piaci elérhetőséggel.
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2019.01.11. 17:14:06