• Zerg
    #11
    Azert erdekes, hogy a DivX 5.0 -rol miert allitod, hogy egy rakat szar?
    Ismered egyaltalan a technologiai adatait? Nem hiszem, mivel akkor nem irnal ilyen baromsagot! :((( Unom az ilyen sok "fika-bajnokot", akik minden nemu ismeret hianyaban kritizalnak 1-1 uj temeket, csak azert mivel a tobbi iskolas haverja is ezt teszi. Sulinet rulez!? :(
    Az meg hogy DivX-vel nem lehet olyan jo minoseget csinalni, mint az mpeg-gel az nevetsegeges. Eleg sok videot tomoritettem. En eddig ugy vettem eszre, hogy egy DivX-el (jol beallitva) azonos helyfoglalas mellet, sokkal jobb minoseget lehetett elerni, mint egy mpeg 1, vagy mpeg 2-vel. Persze most sikk anyazni a divx-et, csak legalabb marhasagot ne irogassatok!
    Elobb nezzetek meg egy divx 5.0 tech leirast es utanna irjatok ilyen szarsagokat (persze, csak akkor, ha az olvasas utan meg mindig ez a velemenyetek).
    Azt teny hogy a divx 3 hatalmas robanas volt, de a divx 5 mar fejlettebb, mint a 3-as valtozat, es ez jelentkezik is a vegtermekben, ami nem mas, mint maga a video anyag!

    No hogy beszeljunk errol a technologiarol is... Rendkivul figyelemre meltonak tartom, sot mi tobb ragyogo az alapelgondolasa.
    Tobben irtatok, hogy visszafele haladunk, mivel a minoseget kellene javitani, es nem a meretet csokkenteni. Ebben reszben igazat adok nektek, de egy rendkivul fontos dologrol megfeletkeztetek, megpedig, ezt nem arra akarjak hasznalni, hogy otthon tarolt filmeket keszitsunk vele, hanem on-line nezheto filmeklet akarnak ezzel tomoriteni!
    Ehhez bizony hatalmas savszelesseg kell, mint irtak is, meg ezzel a technologiaval is 1,5 Mbit/sec!!! Es Holly Wood-ban nem csak az ubergazdag hulyegyerek szamara akarjak biztositani az on-line muvi-t, hanem a nagykozonseg szamara, tehat a nagytobbseg altal elerheto savszelesseget kell figyelembe venni. Max 2-3 evre szabad elorre szalasni, tehat ez az 1,5 Mbit/sec atlagos savszelesseg, meg a legfejlettebb nyugati alamokban is utopia (egyenlore). Tehat nem azt akarjak elerni, hogy szep lassan letoltod a filmet (mondjuk egy ejjel alatt), es utanna megnezed, hanem ON-LINE nezni! Azert valljuk be, hogy az nem ugyanaz! Ettol fugetlenul biztosan ki fog szivarogni az enkodere is es akkor mar otthon mindenki a neki tetszo meretbe fogja dobni a filmeket. Talan ezzel a technologiaval, mar jo minosegbe lehet feldobni 1-1 filmet 1 db sima CD-re. Igaz en most is lattam mar jominosegben filmeket, amelyek 1 CD-re felfertek. Persze nem a sokszorosan attomoritett elmosott kockas szarokra gondolok, hanem pl. a Shrek 1 CD-s valtozatara, de szamtalan masik filmet is emlithettem volna. Tehat fejlodik a PC-s videoipar, megpedig elorre!!!

    Zerg