ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Dodo55
    #41270
    Poén amúgy, hogy az én TwinEdge OC-m mennyire tartja az árát, igaz ezen már GA103-as chip van és egy kis undervoltinggal benchmarkokban simán a 3070-ek referenciaszintjét hozza, csak az kár, hogy közben a Forint nem tartotta az árát és mai szemmel inkább vennék már én is egy nagyobb hűtéssel és power limittel rendelkező modellt, esetleg egyenesen inkább 3070-t.

    (Hozzá tartozik az is, hogy utána nem sokkal előre nem tervezetten váltottam 1080p@75Hz-ről 1440p@165Hz-re, ebből kifolyólag kicsit megnőtt az értelmesen hasznosítható teljesítmény felső tartománya . Azért így sem veszélyes, apró finomhangolásokkal eddig a legizzasztóbb játékokban is 100-120fps-t simán tud tartani, sőt az a nagyon érdekes, amikor egyes játékok meg úgy állnak meg 80-100fps körül, hogy mind a CPU, mind a GPU kihasználtság sehol sincs, akár 50% alatti, valószínűleg egyes engine-ek szakszerűtlenül abszolút valós időhöz kötött belső időzítései vagy hanyagul optimalizált párhuzamos aszinkron műveletsorai jelentik itt a szűk keresztmetszetet)
    Utoljára szerkesztette: Dodo55, 2022.10.30. 11:45:52