• dez
    #103
    Látom, már nagyon fáradt vagy, aludnod kellene.

    "Nem kell kifejezetten "újnak" sem lennie, lehet régi elemekből összerakott dolog is."
    Az elektronikában majd' minden régi elemekből épül fel. Ezen belül pl. a kapcsoló üzemű tápok ezekből állnak:
    1. vezérlső elektronika, ez is a jól ismert elemekből (tranzisztorok, ezen belül FET-ek, diódák, stb.).
    2. induktivitás v. trafó.
    3. alacsony ESR-es kondik.
    Na de hogy ezek milyen rendszerben működnek, az nagyon nem midnegy. Erről beszélek már kb. 5 hsz óta.

    Elég nehéz is lenne az elektronikában teljesen új elemeket kitalálni. Legutóbb pl. a memrisztor felfedezése világszenzáció volt. link

    "A szabadalom csak az ötlet védelmét szolgáló jogi procedúra, semmi más. Nem kell még működőképesnek se lennie."
    Nem is erről beszéltem, hanem arról, hogy egy új kapcsolásról, a kapcsoló üzemű tápok családján belül egy új működési módról, amit eddig - publikáltan - senki nem alkalmazott.

    "Jelen esetben egy tápegységről van szó, megspékelve galvanikus leválasztással. Ezek megvehetőek, összerakhatóak meglevő elemekből."
    Na és?

    "Ilyet nem mondtam. Ne csúsztass."
    Egy szóval nem mondtam, hogy te mondtad.

    "http://www.urbanelektronika.hu/ - látod ő is megél belőle."
    Jaj, te, ők boltban vásárolható, mások által gyártott, mások által kitalált működést megvalósító IC-kből építik a tápegységeiket. Ha egy új működési módot akarnának megvalósítani, bajban lennének. Megoldható lenne persze pl. CPLD-vel v. esetleg FPGA-val (vagy egy marék 74xxx-es IC-vel), de akkor drágább lenne a leves, mint a hús. Egyedi alkalmakra jó lenne, de sorozatgyártásra alkalmatlan lenne. (Egyes eseteket kivéve, amikor kimondottan egyszerű az áramkör, de a szab. leírásból, és a mellékelt képből nem ez jött le.)
    Tehát, mégegszer: egy új fejlesztlsű ASIC IC sorozatgyártásáról beszélünk. Nézz már utána egy kicsit...