• tomcs
    #65
    DoD..hat igen, ezt a nevet nem is tudom mikor lattam eloszor, elso cd-rom meghajtom megkerult, akkoriban (ez mar kb 7-8 eve volt) jartak kozkezen kulonfele warez cd-k, ott lattam oket eloszor, nem akartam elhinni hogy ez tenyleg igaz es veguk..

    Ha jol veszem ki a hirbol, a Razor1911 pedig abbahagyja, orokre. ok se tegnap kezdtek, rengeteg release van az o nevuk mellett is, hat ezutan meg nem lesz.

    Lenyeg az egeszben, ha van egy tobb szazezer forintos profiknak szant program, es en azt letoltom hogy megnezzem, megtanuljam hasznalni, satobbi azzal szerintem se karositom meg a ceget aki kiadta, mert en semmilyen korulmenyek kozott nem vennem meg otthonra azt a programot. tulajdonkeppen nincs is ra szuksegem. persze letoltom mert erdekel, hobbiszinten nezegetem, kiprobalgatom, es kesz. semmi olyat nem csinalok vele amire keszult. ennyi erovel azt is lehetne mondani hogy elloptam az autogyar szellemi termeket mert kiraktam a szobam falara 1 bmw-s posztert amit en nyomtattam. mas kerdes hogy en is az illegalis szoftverfelhasznalas ellen vagyok, ha egy ceg komolyan hasznal valamit, es penzt keres vele, akkor igenis fizesse ki, mert a programozok megdolgoztak erte, nyuljon le belole barmennyit a forgalmazo stb, az ilyenek tenyleg megkarositjak azt aki a programot kiadta. viszont a ceges masolatok hogy keszulnek? vesznek 1 azaz egy db cd-t a legolcsobb licenccel es azt felrakjak sok-sok gepre, szoval ilyen modon tenylegesen lopott szoftverek tobbsegehez semmi kozuk a warez csoportoknak, aki az ilyeneket elkoveti meg azt se tudja altalaban hogy mi az az ftp. de a cegek altalaban tudnak kenopenzt fizetni, magas beosztasban dolgozo rendorismerosokre utalni, satobbi mig az "alsoteheneszbiharmajosi pistike, aki az uj 3d studio max-al csinalt szep fenylo teaskancsokat es kirakta az internetre hogy a jozsi a szomszed falubol is lathassa" meg eleg konnyu fogas, ugymond nem lo vissza, es szepen fel lehet sorolni, ezt is, ezt is ellopta, ennyi es ennyi a kar. tenyleg lehetne rengeteg ertelmesebb dologra osszpontositani azt a rengeteg eroforrast amit ebbe oltek, mint hogy listat keszitsenek sok ezer dollar nem letezo karrol es ezt az ujsagok megirjak, valamint par ember, akik onzetlenul csinaltak eveken keresztul a bortonbe keruljon