Ide jöhetnek az írással kapcsolatos sirámok /Borg
  • mx5 kevin
    #7784
    Köszönöm a segítséget ,Körbenéztem fórumokat hogy meddig bírja egy ilyen DVD-lemez hányszor lehet újraírni,valaki azt írta rengetegszer rálehet írni. De voltak akik azt mondták párszor aztán kuka. Sajnos 5 újraírásnál én nem tudtam ráírni többet egyikre se utána kuka. Lehet hogy a DVD-írom rossz de lehet hogy ez az egész technológia egy elnagyolt gány vacak és a lemezek hibája nem tudom.4 alkalommal írtam az íróval különböző már törölt majd újra formázott DVD-ket hibátlanul megcsinálta. Az 5. alkalommal épp tegnap hozzáraktam egy progit a DVD-n lévő progikhoz CD-írási hiba 4X valahány KB/s és az összes adatnak lőttek. A helyreállító progikkal se megyek semmire búcsút mondhatok a lemezen lévő értékes adatoknak ,legalább 20db program. Döntöttem veszek két darab 1-2 terrás Külső USB-re dugható winchestert (merevlemezt).Ha a CD-t nézem már egy éve meglévő CD-t már milliószor újraírtam és az teljesen jó, a DVD-meg pár írás után kuka siralmas és felháborító+pénkidobás és az értékes elveszett adatok ami tiszta kár és méreg. Most a DVD írom rossz ? Vegyek másikat? Vagy felesleges mert teljesen jól működik és új DVD íróval is ugyan ez lenne a helyzet, mert ez a technológia egyszerűen ilyen vacak és pénzkidobás lenne mert nem az író hibája hanem ez egyszerűen ilyen ez az egész egy elnagyolt trehány mérnöki munka. De ha a DVD írom rossz és akár csomószor újraírható egy dvd és hibátlanul nem ír ki hibaüzeneteket pár újraírás után hanem akár 40X-is újraírhatom és hibátlan akkor lecserélem az írót. Mit tanácsoltok? A számítógépem kicsit régebbi 1 éve vettem használtan de ha lesz pénzem veszek egy újat ezt nem feltétlen tervezem eladni de csak akkor érné meg egy új DVD-írót venni bele ha azzal egy újraírható DVD-t csomószor újraírhatnék minimum 40X és akkor is nem menne a lemez a kukába különben eszetlen pénzkidobás ha egyszerűen ezek ilyen vackok és semmi baj az íróval. Ez természetes hogy egy DVD lemezre párszor írók jó És utána kuka hibaüzenetek adatvesztés? Most ha a CD-t nézem miliószor írok rá és semmi hibaüzenet a DVD-nél 2x-3x törlöm újjat írok rá jó utánna jönnek a gondok.

    firmware frissítés nem segített
    oprendszert 3 havonta újrarakom
    Több márkájú DVD-t próbáltam
    DVD író optriac DVD-RW

    Néro 9-et használok íroprogramnak ha törlöm a DVD-t Sajátgép jobb klikk a meghajtón és és újraírható CD törlése funkció De nem feltétlen egy teljes törlés majd újraírás után vannak a gondok hanem PL amikor meglévő adathoz akarok hozzáírni de ugyan úgy amikor letörlöm és újraírom.Valami oknál fogva párszor hibátlanul újraírom a DVD-ket és utánna jönnek a hibák.De párszor volt már hogy fissen vett DVD volt használhatatlan.Most nem az van hogy letörlök egy DVD-t fel akarok írni vagy hozzárakni és egymás után HIBA HIBA HIBA mert akkor kitudnék valamiből indulni hogy rendszeressen pl törlés után újraírásnál van a gond vagy adat hozzáadásnál de nem ez van mert 5 ből 4x jól megcsinálja jól megírja ugyan azt a DVD-t.utána gyakori ha a lemezt úraírom ha megvolt a hiba újra hibát ír ki.Sőt sokszor van olyan megírok egy lemezt hibát ír ki 4X KB/s legtöbbször uttána rajta van az adat de van hogy minden eltönik berakok egy másik lemezt ugyan az a hiba közvetlen utána.