Xp- drivert keresek a conexant chipű modemhez
  • mainruler
    #12
    1. Aki SoftK56 modemmel rendelkezik, próbáljon meg sürgősen túladni rajta, lévén a lehető legrosszabb modemtípus és ráadásul félig már kihalt, új (és működő!) drivert szerezni hozzá pedig kész művészet. Egyszer próbálkoztam csak vele még Win98 alatt, és már akkor is egy rakás szar volt az egész. Vagy a B@aldrick által említett hiba jelentkezett (vagyis folyamatosan nyomta a "handshake"-et) ha a generic driverrel használtam vagy a saját drivereit használva meg merevre fagyasztotta a gépet. 2-3 alkalomnál hosszabb ideig pedig a generic driver se bírta és az is kifagyasztotta az egész rendszert.Gyorsan túl is adtam rajta...
    Különben nem is szabad többet várni egy tisztán szoftveres modemtől, úgyhogy én túladnék rajta minél elöbb.

    2. Attól, hogy a modem HCF és nem HSF még nem hardveres! Igaz, fejlettebb típus, mint a tisztán szoftver útján dolgozó HSF modem (ami tulajdonképpen nem más, mint egy egyszerű tárcsázókészülék, semminemű adatfeldolgozást nem végez, azt a CPU-ra bízza), de az eszközkezelőben ugyanúgy ott fityeg az Enumerator-a, ami azt jelenti, hogy még mindig nem hardveres a modem, vagy csak részben. Én is ilyet használok, persze sokkal jobb a HSF-nél, de senki se áltassa magát mert a HCF se hardveres és közel sem az igazi!