Arctalan eladók a pult mögött...
  • Laci
    #104
    Bemegyek számítástechnikai szaküzletbe és mondom az odajövő úriembernek miután egy másikkal megbeszéltük a gép alkatrészeit, hogy nekem kéne egy jó videókártya, ami mindent tud és van egy választásom, csak attól tartok az soká fog megérkezni. Elárultam, hogy az Ati All In Wonder 8500DV-ről van szó és, hogy inkább megvárom a megjelenést, minthogy valami nem túl használható kártyát tegyek a gépbe. Erre elkezdte maygarázni ez az úriember, hogy nem túl jó ötlet ez a kártya, mert biztos benne, hogy nekem felesleges a nagyfelbontású digitalizálás és, hogy nekik is lesz digitalizálókártyájuk és az nekem bőven elég. Elárulta, hogy ő éppen múltokr 640*480-as felbontásban digitalizált és az is feleslegesen nagy volt mert nem bírta a projektor???! Ekkor kezdtem el gondolkodni azon, hogy miféle ősrégi, vagy rossz projektor az, mely egyátalán a 800*600 alatti felbontást igényli a működéshez. Vajon egy 352*288-asból mit lát ép eszű ember amit a falra 4,5méteres átmérővel kivetítenek. Természetesen nekik ebből a kártyából a közeljövőben egy szem sem lesz. Egyszerű önszórakoztatásból megkérdeztem az általa erősen ajánlgatott és általam ugyan nem ismert, de gyengének titulált GeforceMX400-as kártya tulajdonságait. Természetesen kiváló a kártya, habár nem tud digitalizálni és 32mega ramos. Sajnos az a helyzet, hogy muszáj volt azt a nem éppen használható kártyát megvenni, mivel abban a boltban nem volt más, ami sokkal jobb lehetett volna. Most benne van a gépembe és úgy 5-10 perc 3D-s igénybevétel után(játék) csíkozott lefagyásokat produkál. A gépet kijebb húzom és lehűtöm jéggel, meg ilyenekkel 45 fokra és a játékidő így is maximum 20 perc. Namost attól tartok a kártya visszakerül és kivárom azt az Ati-t...