Rengeteg a hibás játék...! ˙ß-(
  • IMYke2.0.0.0
    #1
    Hi!

    Berobbantam egy számtechterembe, s az utóbbi két hónap fórumbejegyzéseit, a játék és program előzeteseket, híreket siekrült végre elolvasnom!
    Eddig is tudtam - amíg PC-közelben tudtam lenni - , hogy rettentően sok a hibásan megjelenő szoftver (elég, ha csak a Win2k-re gondolsz haver...:/ ), de amint megnéztem a favorit játékokról szóló cuccosokakt majdnem dobtam egy hátast:
    - Pool of Radiance (iszonytatóan nagy kib****s az emberrel!);
    - HalfLife = szinte negyed évente (néha sűrűbben) jelenik meg egy vaskosabb javítás, jelenleg 1.1.0.8 és a mérete 75 MB!;
    - Counter-Strike Retail 1.0.0.3 na és 79 MB!;
    - Quake 3 = most még csak 1.30-nál tartunk, és valami undormány, hogy a javítás 26 MB!...
    - Operation Flashpoint = rühelletes, majdnem 40 megás javítás;
    - Diablo 2 & LOD = 1.09b, de lesz ebből még 1.12 is!;
    - Settlers IV = kérem szépen, mit nem rontottak még el?;
    - Emperor: Battle For Dune 1.08;
    - Baldur's Gate: Throne of Bhaal 2.6498 (könyörgöm: miért kellett akkor kiadni, az igaz, hogy nagyon vártuk, de nem így!);
    - Max Payne 1.01 (ez is hibás!);
    - Black & White 1.100 (ezt még megérteném, ha nem lenne több, mint 3 évnyi fejlesztés mögötte!);
    - Anachronox 1.01 (alig jött ki a game!!!!!)
    - Clive Barker's Undying 1.0 (Mi volt benne a hiba?);
    - Dirt Track Racing Sprint Cars 1.01 (És ebben?);
    - Gangster 2 1.06 (Hát ezt én nem értem...);
    ... és még sorolhatnám...!

    Hogy miért is nyavajgok?
    Gondoljatok bele, mindazok, akik nem olvashatják a hozzászólásomat, mert nem rendelkeznek internet-hozzáféréssel, egyben el is vannak vágva olyan lehetőségektől, melyek révén könnyedén játszhatnának a napjaink óriási vihart kavart Pool of Radiance-val, esetleg hibáktól hemzsegő egyéb más progikkal...
    Egy nagyon régi GameStar-ban és egy még korábbi PCGuru-ban (ezek itt nem a reklám helyei!) olvastam a bug-okról, s hangsúlyozom: a két különböző írótól származó nagyjából egyetértett abban, hogy (szerintük) inkább vár a nagyközönség 2-3 hónappal tovább, mintsem azon kelljen izgulnia, hogy az ő konfigján tényleg azt fogja-e produkálni a program, mit a fejlesztői ígértek...
    Sajnos, abban az értelemben is nagyjából egy hangot ütöttek meg, hogy minden ilyen, sietősen, rengeteg (kisebb-nagyobb) hibával kiadott program mögött marketing érdekekek húzódnak...
    Nem szándékom itt vitát szítani, lehet, hogy mindösszesen csak én szólok ehhez a témához (hiszen magam hívtam életre), de annyiban legalább segít, hogy kiengedjem azt a dühöt, mely az utóbbi órak alatt gyűlt fel bennem...
    Hogyan fogjuk mi, azok, akik nem igen sűrűn férünk a nethez (sőt, szinte egyáltalán nem) jól, és nyugodtan játszani játékainkat?
    Vegyem meg talán mindig az egy vagy két hónapnyi elmaradással küzdő számítógépes magazinokat, drága pénzen? Ehh...
    No, mindegy, megyek