125
winchester
  • galocza
    #9
    félek, hogy most, hogy maxtorék megvették a quantum hdd részét (,és vele - gondolom - a gyártókapacitást), ugyanolyan vackokat fognak csinálni mint a quantum az utóbbi pár évben (haveri kör: cca 10 quantum vinyó, abból 5 halott, egyik az enyém). nagy igény, nagy kapacitás -> ontjuk a cuccot -> zérus minőség(ellenőrzés). a q vinyók is onnantól lettek rosszabbak, hogy kitalálták az ata33at, és megnőtt az igény. most mindenki maxtort vesz (én is azt vennék ha nem tartanék a fentiektől), félek, hogy sok maxtor feliratú hdd egy ideig quantum, és hogy a maxtor nem javít a minőségen, hanem lesüllyed a q szintjére a megemelkeldett kapacitás és igény miatt, és esetleg olyan lesz mint a dacia - ki kell fogni... mindenesetre inkább kivárok, előbb-utóbb jönnek az infók. 13gb quantumom másfél év után szart be, összehasonlításképp cca 8 éves 80mb wd caviarunk még mindig aktív (az egy évvel később vett 340mbos wd caviar viszont 3 hónapig bírta...)
  • Mathias
    #8
    Szerintem semmi nem szól az IBM ellen, most is van egy a gépben(45GB, 7200rpm, 2Mb cache) fellette kb 1,5 centire egy másik vigyó az IBM langyos.Egy másik gépben használtam egy 30Gb-osat(7200rpm, 2Mb cache) elleinte hűtés nélkül kb egy hónap múlva raktam bele egy HDD hűtőt, nem mintha szükségesnek tartottam volna. Ja a cipelés hát nemtudom én már egy párszor elvittem meg vissza,de semmi baja, szerintem aki vigyáz rá annak nem megy tönkre.
  • Borg
    #7
    Szóval akkor most mi szól az IBM ellen? Az hogy melegedik az mennyire probléma? Normál használat mellett melegszik ennyire fel?
  • diegho
    #6
    Haveromnak IBM van nekem Maxtor. Mindkettő ATA100 5400rpm, csak az övé 40 az enyém 20 gigás és mégis ugyanaz a sebességük sisoftban, ráadásul az ővé melegszik, de nagyon! Én ezért a Matroxot ajánlom, meg persze a 2MB cache sem kissámli!
  • Evil
    #4
    Ne ibm et!Foleg ha mozgatod a gepet meg mobilrack.Haveroknak sorra hullanak be az ibm vinyoik aszem a gxp sorozatosok ilyen marha erzekenyek.En aszondom Quantum vagy Maxtor.
  • Anee
    #3
    IBMnek szar a hütése nekem és sok embernek befőtt már
    Ha nem akarsz rá rakni hútést vagy rézlapok közé rakni akkor Maxtor
    Jó hűtés Megbízhatóbb és hosszabbélettartalmú mint a quantum ja és olcsóbb mint az IBM
  • Borg
    #1
    Szerintetek melyik tipusu winchester éri meg jobban, gondolok itt most a 30as, ATA100 és 7200as verziókra, mindkét gyártótól. Tapasztalatokat előre is köszi.