117
  • Cat #117
    láttad a cikk dátumát?
  • grunge
    #116
    a cikk írójának ismerete a linuxról édeskevés. nem érdemes elolvasni a cikket .
    Linuxosoknak meg elolvasni, bár egy ilyen cikken egy linuxos csak röhög egyet.

    de ha már játékokról van szó , írja már meg számszerüleg hogy alapból mikor feltelepít egy windows op. rendszert a gépére, hány darak játékot talál meg?
    És egy linux feltelepítése után?
    itt kezdödik a számítás.

    ez a mondat : " A Microsoft Windows erőteljes szoftvertámogatásával a Linux aligha vetekedhet, a szabadforrású operációs rendszer otthoni felhasználóinak viszonylagos alacsony száma.."
    szamárság ez a mondat...tényleg nem ismeri a linux op rendszert. de talán a windowst sem:)
  • Demon92
    #115
    Suse Linux 9.2-be vagy újabba van magyar verzió ?
  • ubuntu
    #114
    Akit érdekelnek a linuxhoz elérhető free és kereskedelmi játékok itt talál egy jó katalógust:
    http://happypenguin.org
  • gvoczelka
    #113
    ja és mégvalami! CS és HL2 szervereket már Linuxon is futtatnak!!
  • gvoczelka
    #112
    Sziasztok! Én bár túlnyomórészt Windows XP Media Center Edition 2005-öt használok, sokat használom a Linuxot. Jelenleg a legfrissebb Suse Linux 9.2 van a gépemen, Tökéletesen fut rajta minden. Igaz, a Windows kevesebb helyet foglal, de össze lehet hasonlítani, hogy a Windows-ban még lószar sincsen, a Suse Linux-ban meg egy csomó dolog van, pl a 9.2 -ben több mint 100 játék, irodai programok. És ez még soha nem fagyott le. És már 3D támogatás téren is rohadtjó, akadás nélkül megy az UT204, Quake3, Doom3 rajta. Nem tudom, hogy a sok hülye mért szídja a Linuxot, Pl olvasgatom gyakran a híreket, és egyre több olyan hír van, hogy a nagyobb cégek átállnak Linux-ra, és megkezdődtek a felkészítő oktatások rá. Pl Moszkva is átállt Linux-ra. Az MTA is Linux szervert használ. és mért? Mert tökéletes a védelmi rendszere a Linux-nak. Én már csak tudom, apám az MTA KFKI-ban dolgozik rendszergazdaként. Amúgy meg az a véleményem, hogy aki szídja a Linuxot, az még soha fel se rakta, és ki se próbálta, el sem olvasta a súgót, meg sem nézte tüzetesebben, nem tanulmányozta át. Ez olyan, mint a kritikusok véleménye. Most ez nem jön ide, de amikor még el se kezdték vetíteni a Sorstalanságot, mr a kritikusok szídták, hogy milyen szar, meg az egész egy hülyeség, ahogy meg lett csinálva.... Szerintem rohadt jó volt. Ugyan ez van Az Operaház Fantomja mozifilmmel. Szerintem nagyon jó volt! Az igaz, hogy Windows-on több játék van jelenleg, de a Linuxra is egyre többet fejlesztenek! Meg lehet nézni a Linuxoknak a fejlődését. Az elején nyögvenyelősek voltak,másfél éve én is szídtam, mint a szart. De lássuk be, A Linux kezdi átvenni a hatalmat a Windows-al szemben! Hiába fejlseztenek több dolgot a Windowsra- azokat a programokat, játékokat meg kell venni, míg a Linuxon ingyenes programok vannak.

    Tudom, ezekből volt olyan, amit írtak már, de lényegesnek gondoltam, és fontosnak, hoyg mégegyszer leírjam én is. Én most egy 16 éves csávó vagyok, rendszergazda apám van, és is rendszergazdának, programozónak, és számítástechnikai műszerésznek készülök.

    Na sziasztok! És Hajrá Linux!
  • #72
    pedig most ezt minden naívitásomat félretéve próbáltam kiizzadni magamból. :) nekem otthon 36 dobozos játék figyel, amiből csak 1, a theocracy linuxos. jómagam hiába jelentek vásárló erőt, ha a többiek csak leechelni szeretnek.
  • FAiR
    #70
    asszem a fórum kezdi elveszteni az eredeti témáját, hiányoztok srácok a hülye szövegeitekkel, egyedül nem tudok vitatkozni vazze! na ma sem jövök már többet ide, majd holnap visszanézek legyetek jook, ja meg a linux legyen veletek :)
  • FAiR
    #68
    gyakoroljanak csak, van is mit, bár úgynézki már írni sem tudnak elég inaktívak
  • FAiR
    #66
    köszi :)))
  • FAiR
    #64
    mindjárt jön és ghihihzik egyet mint a barom állat, utána meg mond valami pedofil oldalt aminek ? a törzs látogatója.. netcraft vagy netsex neki is egyre megy..
  • FAiR
    #63
    szilikon meg nem szól semmit, mert neki meg leharapta a linux pingvin.
  • FAiR
    #62
    Na habla a te csökött farkadról ne is beszéljünk, csak az a baj hogy neked az agyad is degenerálódik már mellé. Egyébként mondd má meg léccives ha nem a Windózos játékokat nyomom akkor mégis mit, mert hogy a linuxosokat nem az biztos.
  • FAiR
    #60
    ya még nincs vége csak várom hogy a többiek mit lépnek...
  • FAiR
    #57
    HEY ipszilon! RÖHÖGJÉL CSAK A MARKODBA, ÉN IS RÖHÖGÖK A LINUXOS FEJETEKEN MIKÖZBE A mAX PAJNÉT NYOMOM ÉS HOGY TI MEG A PIXELMARIÓT NYÜSTÖLITEK. iNKVIZÍTOKNAK FULLON IGAZA VAN, HA LENNE SEM VENNÉM MEG. tEJBEGRÍZ TUDOD MIT INKÁBB JÖJJÖN EL? A KÉK HALÁL ÉS INDÍTOM ÚJRA A GÉPEMET SZÁZADSZOR, DE LEGALÁBB VAN MIÉRT. mONDOD TE IS HOGY PISIKE MEG MARIKA NEM ERRE FEJLESZT OTTHON A TANYÁN, DE A TÖBBI AZTÁN KURVÁRA, MERT TÉLLEG ANNYI KIRÁLY JÁTÉK VAN MOSTANÁBAN LINUXRA HOGY MINGYÁ MEGYEK AZT TELEPÍTEK, MERT EZENTÚL CSAK AZON JÁCCOM, MERT MEGÉRI NEKEM. MONGYÁ EGY PÉLDÁT, SOROLJÁL FEL LEGALÁBB 10-20 DARABOT LÉCCIWES. EGYÉBKÉNT MEG SZAROK BELE HOGY A KÉK HALÁL MIT?L VAN, MERT EGYÁLTALÁN NEM IS ÉRDEKEL JÖJJÖN EL? MAX ÚJRANYOMOM A WINT AZT OTT FOLYTATOM AHOL ABBAHAGYTAM...
  • ixyon
    #55
    ghighighighi
    a sok lámernak jó a vindóz is, majd mi csak röhögünk a markunkba, aikor vigyorogva már vagy 20adjára nyomja meg a resetgombot ghighighighi
  • ixyon
    #51
    ghighighighi
    tudod a linuxot nem nagyon sziggya, csak az, aki hozzá sem tud szagolni, mert olyan szar, és agyilag annyira el van maradva, hogy nem tuggya merganulni ghighighighi oszt akkor már sziggya(azt sem tuggya, hogy mit) mert akkor a lámersága nem t?nik anyira fel ghighighighi
  • FAiR
    #48
    Na itt vagyok netcraft.. hát baromi jó öcsém, erre a gyönyör? rózsaszín fos sitera mindig is vissza fogok térni ez annyira megtetszett nekem. egyébként moon kösz de ezt eddig én is tudtam, csak nem láttam értelmét letölteni ha nincs mi kihasználja azt a fost. elvégre ez a cikk is a linuxos játékokról szól, nem a GeForceról. Linuxos játék meg nincs, vagyis van de szar. Ja meg azt se felejtsük ki hogy nincs is aki csak azért telepített volna linuxot hogy az ott lév? király játékokkal jáccon, úgyhogy sorry. Télleg nagyon szép és jó a linux, majd meglátjuk mi lesz. Majd akkor pofázzál itt a nyerni fog dumáddal, ha otthon majd több Linux fut mint Win, meg ha majd a Pc Guru táborba már csak linuxon nyomjuk a Counter Strike-ot meg a Quaket, addig meg kell a francnak, az egész szaros linux, a maga kis anti felhasználóbarát dolgaival, meg az x darab partíciójával, mennyen a retekbe azt majd akkor szóljon ha fel tud mutatni valamit... ixyon majd te is akkor pofázzál itt ha lesz leglalább egy pár rohadt jó linuxos játék csúcs grafikával, amiért megéri feltelepíteni azt a fost, meg a kernelt fordítgatni jobbra balra hogy végre m?ködjön már.
  • ixyon
    #46
    nézd meg itt a statsisztikákat:
    www.netcraft.com
    és nem mondtam, hogy már gy?zött, csak mondtam, hogy fog. nem megy minden villáémgyorsan, de a <$ szarik a linuxtól(különben miek költene 500 milió $t linuxlejáratókamányra) és most, hogy az IBM a linux mögött van, az m$ már nem ok nélkül fél. ghighighighi de a netcraftot télleg ajánlom mindenki figyelmébe. ghighighighi
    és ha belenéznél a headerbe, akkor tudnád, hogy ez iis
  • FAiR
    #45
    Na egész idáig le volt robbanva a szerver, biztos linux ez is..
  • FAiR
    #43
    Tessék habla mondd el te is a véleményed, engem érdekelne.
  • FAiR
    #41
    most is..
  • FAiR
    #40
    Már a hülye Netscape NAvigátorral is tele van a tököm nem igaz hogy nem lehet egy normális hosszú ö bet?t írni mindig csak a hülye kérd?jelek jönnek el?
  • FAiR
    #39
    Egyébként meg még annyit hozzátennék, hogy mennyél fel mondjuk a download.comra és nézd már meg hány játékot lehet letölteni linuxra? 95 vagy mennyi. most mennyél bele a macintos részbe, és ott a legkissebb kategóriában van ugyanennyi több ezer maces játék letölthet?.. No Comment. Egyébként meg egy rohadt okot mondjon valaki, hogy ha X-Boxom lesz minek rakjak fel rá Linuxot?? X-Boxot az vesz aki JÁTSZANI AKAR és nem az aki az északi pingvin fost eszi! A playstationre is kitalálták ezt a nagyon okos emberek azt mi van most... semmi de az valahogy nagyon! Majd a tvre kötve linuxozok jaj de jó lesz már el?re várom! Ha meg olyan okosnak érzed magad akkor tessék alapítsál egy céget aki linuxos játékokat csinál, gyúrjatok valami fost ne a szátok járjon, hogy majd biztos lesz valami... A 63% még reális is lehet, de ez a szerver és nem az hogy otthon hány ember ül linux el?tt és jaj de várja a játékokat.
  • FAiR
    #36
    De tudod mit? Ha kell írd meg e-mailban a címedet és elküldöm a dobozát és azon megnézheted! Jó lesz?
  • FAiR
    #35
    MIr?l beszélsz bazdmeg? Te vagy lámer, mennyél be egy boltba és kérd el az abit siluro dobozát! Jééé mi is van ráírva??? csak nem Siluro GF256 GTS?? vagy mennyél fel az abit honlapjára és nézd meg te! aztán pofázzál. ezzel csak magadat járatod le. Ez a kártya neve vazzeg, te vagy a hülye és nem beszélek lámaságokat.
  • ixyon
    #34
    ghighi mekkora fasz vagy te fair!
    csak legalább ne beszélnél állatinagy marhaságokat, mib?l kibukik, hogy vazze nemhogy nem láttál még ge-force alapú kártyát, de még csak azt sem tudod, mi az! van a GeForce 256, meg van a GeForce 2-GTS. ez 2 nagyon különböz? GPU. de GF256 GTS nincs te barom!!!
    és linuxos driver van a neten, ahoz érteni kell, nem lámerkodni. azt meg mindenki tuggya, hogy azokkal a driverekkel, amik a kártyákhoz adott CDn vannak, nem érdemes jáccani... tele vannak hibákkal.... bár még a detonator 4 is sok helyen hibázik. meg a linux nem jó játékra??? honnan tudod? 5 éve még asszonták, nem jó semmire sem! csak azóta meg 63%os részesedése van a szerverpiacon... ghighighighi
    tudod a linuxal piont ez a helyzet:
    1. semmibevesznek.
    2. röhögnek rajtad
    3. küzdenek ellened
    4. és te gy?zöl.
    hát csak ennyi.
  • FAiR
    #32
    Sorry guys ez attól függ, hogy ki milyen cuccost használ, egyébként meg komoly hogy azt írta ki, és őszintén meg mondom, nem is láttam a videókártya dobozában olyan feliratú CD-t vagy floppyt amire az van ráírva hogy na haver itt van a kártyának a drivere arra a fosra is. Ja meg a kártya sem noname Abit Siluro GF256 GTS. Ja meg még azt hogy ha már a winen sem lesznek játékok akkor a linuxon még annyi sem lesz, mert már qrvára nem fogja egyik gamert sem érdekelni, hogy na mit fosott már megint ki magából a linuxos csákó, mert a konzolt rácsatolom a tv-re azt megy is, nem kell minden hülyéséggel foglalkozni, meg a kétszázezredik kernelt telepíteni. Egyébként meg télleg igaz hogy a CS-s szerverek között elég sok a linuxos, de ez nem jelent semmit. Mondjál egy igazán király játékot ami csak linuxon jelent meg, máshol meg nem. Na? Majd lesz LinuxGuru a Pc guru helyett, mert majd mindenki átáll a linuxos játékok fejlesztésére, mert az olyan jó? Linux mindenre jó csak játékra nem. Ja meg hogy egy helyben toporog a játék fejlesztés, hát akkor inkább toporgok winben mint linuxban, mert az már tart valahol vazze!
  • ixyon
    #31
    ghighighighi
    az enyém is hibáh:) bebootol mindenféle hiba nélkül:)
    ghighighighi
    meg a jó öreg V2esem is vagy 25%al jobban teljesít a 3DFX nyílforráskódú driverein alapuló GPL driveken, mint vindoz alatt(Heavy Gear 2ben) ghighighighi
  • ixyon
    #29
    ghighighighi sok lámer!
    a linux gamingnek van jöv?je, csak jelen pillanatban ez még nem láccik. ahoz, hogy a linux a vindozzal otthon is versenyre keljen, ahoz kellene 1 olyan disztribúció, aminek a telepít?jének az lenne a legnehezebb kérdése, hogy kék, avagy piros hátteret szeretnék??? 1 ilyet pedig ugye nem lenne olyan nehéz csinálni, de nincs értelme. a komolyabb 3Ds játékok eléggé hardware-igényesek... és ugye mind az nVidia(ugye qurvaszar képet mutatnak, meg hibáznak is), mind az ATI(talán az R8500as-nak már lesz rendes, de még nem tudni) hadilábon áll még a vindóz driverekkel is, hát még a linux-al! oda is vannak drivewrek, de ezeknek a min?sége még a vondozosokét sem közelíti meg! bár ha megnyitnák a forrást,meg kiadnának 1 olyan cuccost, ami leírja, hogyan m?xik a chip, a GPL közösség 1 hónapon belül olyan drivereket adna, hogy halombaverik a vindozosokat(mint a V5ösnél, meg a V4esnél), de ez mlég nem történt meg. de reménykeggyünk! még van remény! a redhat nagyon nyereséges cég, és jó a rendszerük. az IB tavaj több, mint 1 miliárd dollárral támogatott különbözö GPL projecteket, meg vagy 100milióval a kernelt... meg ráálított 400 programozót a sajáttyaiból(az OS/400asoktól)a linux rendszermag multiprocessing részének a fejlesztésére. tehát ottvan a linux mögött a kék óriás, és komolyan gondolja! már csak id? kérdése! az M$ meg ugye azért az IBMel mégsem versenyképes...
  • Dikkma
    #28
    Dikk má rulez! :P
  • Dikkma
    #27
    Játékok vannak linuxra, minden amit online játékra csinálnak meg kell írni arra is, mert Windowsos szervert kevesen vállanak. CS-ben 30-ból 2 win szerver van.
  • FAiR
    #24
    Merre tartanak a Linux játékok? Semerre, de nem is nagyon érdekel, mert amíg a Linux azt mondja a GeForce2-re hogy: "Nincs 3D-s gyorsítás" addig nem is nagyon szeretnék játszani, a pixelmariora meg kösz, de nem tartok igényt. Mellesleg ki látott már olyan warez oldalt amelyik Linuxos játékokkal foglalkozik? Havonta mondjuk megjelenik 1 játék és akkor még sokat mondok. Nincs rá igény de nem is lesz, mert aki jászani akar az inkább felrak egy Windowst és kész, nem áll neki szarakodni ilyen baromságokkal. Egy játékért meg nem fogok csak azért 10 rugót kiadni, hogy majd hú de jó lesz, hogy én majd linuxon nyomom, bezzeg a többi..
  • Null Pointer
    #22
    Nem paradigmaváltás kell ide kedves naiv barátom, hanem olyan amerikai fizetések :).
    Addig a paradigma az paradikmá semmi egyéb :)
  • #21
    nos a cikkhez hozzáfűzném, hogy a linuxosok körében is elkellne egy paradigmaváltás. név szerint, hogy vannak olyan szofverek amelyekért fizetni kell. vagyis léteznek olyan cégek amelyek nem bírnak openszorszos stratégiával működni, ugyanis nem minden céget hívnak debijánnak. :) ez az én privát véleményem.
  • Null Pointer
    #19
    Mér te fizettél érte?
  • Null Pointer
    #14
    Hát, ha választhatok két ingyenes operációs rendszer között, én a windowst választom!
  • Lez
    #7
    Nem vagyok lektor, de ezt azért jobban is megfogalmazhatták volna:"A Unix, amelynek alapjaira épült a Linux"
    Pl.: A Unix, aminek alapjaira a Linux épült...,
    Vagy: A Unix, ami a Linux alapjait képezi...

    Az Api kapcsán egyet értek, de ha meg lesz, akkor is megfontolom, áttérek-e véglegesen. Esetleg ha csinálnak egy atom-kompatibilis Win emulátort. Nem akarok megvállni a régi jó kis játékaimtól sem.