126
Radeon 8500, avagy a Geforce 3 méltó kihívója
  • MuERTe
    #126
    Mivel a referenciát használják max az alkatrészek minősége különbözhet, de az sem tulzottan, mert az ATI leszedné a fejüket ha hitvány minőséggel rosz hírüket keltenék :DDD
  • Anee
    #125
    szerintem eredeti de ODMek se lesznek rosszabbak
  • Anee
    #124
    Dellnél OEM
  • MuERTe
    #123
    Eredeti ATi vagy utángyártott?
  • Anee
    #121
    Na egyre olcsóbb!
    Már 200$ért miénk lehet
  • Laalee
    #120
    kintvan az sg hireiben is...
  • KBB
    #117
    Ezeket az infokat honnan szedted?
    Vaktában és is tudok írni ilyeneket...
    by kbb
  • KBB
    #113
    Mondjuk meg is lehet nézni, hogy mit csinálhatsz vele, hogy hova dugatod .

    by kbb
  • KBB
    #112
    6000-ért már TNT 2 is kapsz :D

    by kbb
  • MuERTe
    #111
    Kaland az élet :))
  • MuERTe
    #110
    És abban mi az érdekes? Ahhoz van driver támogatás :DDD
  • MuERTe
    #108
    Akkor ne fizess annyit. Az S3 Trio3D már 6000ft-ért kapható :))))
  • Laalee
    #107
    mindegy legyen csak arhaboru a 2 ceg között :) valahogy nicsn kedvem 100ezret fizetni egy videokartyaert.
  • narumon
    #106
    "egyébként radoen8500 rullaz lesz és gf3 meg az itanuiumos baromságok lehúzhatják magukat. Engem meggyőzött az ATI már igy látlatlanba"

    Birom hogy látatlanban is meggyőzött amikor a puding próbája ugye az evés. Ezek után akkor lehet vagdalózni hogy nvidia párti vagyok...
  • KBB
    #102
    Na igen, matrox nem játékra tervezett. De a képminősége meszemenően a legjobb.

    by kbb
  • Laalee
    #101
    a matroxok sose a 3d röl voltak hiresek ugyhogy tok felesleges egy jatek kartyaval összehasonlitani, ami szinte csak a 3d gyorsitasra van fejlesztve...
  • Laalee
    #100
    a g450 ugyanaz volt mint a g400 proci sebessegre memoriara meg ddr volt de csak felel akkora savszelesseggel, es a ddr pedig sosem tudja a tenyleges 2* es sebességet tehat lassabb...
  • narumon
    #99
    "Amenyire én tudom a G450 lassabb volt a G400-nál."

    A sima a simánál nem szerintem...
  • narumon
    #98
    "háááááááááááááááááát
    ha már teheted nézd meg a GF3mas kártyákat is...
    Nemhiszem amúgy hogy pont a RAMDACon pazarolnának.."

    Hát itt most csak egy Asus V8200 van... csak nem volt még erőm letesztelni ;) De a kedvedért majd nekiesek... (de előbb még athlon mp teszt jön :))
  • Anee
    #97
    hát a MAXX g400 az tényleg gyorsabb volt
  • Anee
    #95
    háááááááááááááááááát
    ha már teheted nézd meg a GF3mas kártyákat is...
    Nemhiszem amúgy hogy pont a RAMDACon pazarolnának..
  • narumon
    #94
    "emlékeztek még a Matrox G400ra? Tudásilag felülmúlta vetélytársait, sebessége is jó volt, még sem lett ikeres... Hogy fulladna meg az Nvidia :("

    Én úgy emléxem rá mint a 450-re szép is jó is, de a konkurenciánál sokkal lasabb termék. Az 550-ről meg ne is beszéljünk.
  • D3t0nat0r
    #93
    Az nagyon szép, hogy ennyi midnent tud a kártya, viszont emlékeztek még a Matrox G400ra? Tudásilag felülmúlta vetélytársait, sebessége is jó volt, még sem lett ikeres... Hogy fulladna meg az Nvidia :(
  • MuERTe
    #92
    A lényeget lefelejtetted, ott van az előző oldalon(kiemelések tőlem..), máskor ezt se felejtsd le, mert fikázónak tünsz...

    "Operating System
    Windows 2000 Professional Service Pack 2

    Video Drivers ATI Beta R200/RV200 Unified Drivers (provided by ATI)

    NVIDIA Detonator 4 v20.80
    Hercules 3D Prophet 4500 7.114 Drivers

    VIA 4-in-1 4.32V was used for all VIA based boards "

    Az ATI saját bevallása szerint egyenlőre csak 98/ME alá tudott megfelelő drivereket írni.
  • narumon
    #91
    "de azt is nézd hogy +10 felár van az ASUSra..."

    Hát azért annyi nincs, de még szerintem ennyi különbséget is megér. Éppen a héten próbáltam egyébként egy Inno3D Geforce2 GTS kártyát. Nem rossz csak kár hogy rondább a képe és lasabb mint a Geforce ASUSnak. Viszont nagyon olcsó az igaz.
  • Anee
    #90
    de azt is nézd hogy +10 felár van az ASUSra...
  • narumon
    #89
    "aha hol?
    Szolgáltatásba jobb csak az asus
    mind2 fos volt képminőségbe-mx400-sebessége pedig ugyanaz"

    Én eddig akármit próbáltam ott mindig sokkal jobb volt az asus éshát a munkámból adódóan szinte bármit kipróbálhatok. Nemhiába vettem én is asust. Viewsonic monitorok vannak a cégnél igy még a különbségek is jól kijönnek, a sebességet meghát ugye mérni lehet.
  • Anee
    #88
    egyértelmü.........
    utóbbi
  • Anee
    #86
    nemtom eddig Quakehez és Unreal Tournamenthez készült legjobb tudomásom szerint szofver trueform
  • Bilux
    #84
    A jelenlegi Radeon tulajdonosok által használt szoftveres Truform rutin eltávolításra fog kerülni a meghajtóprogramokból, s egyedül csak a Radeon 8500 kártyán élvezhetjük majd a Truform technológia előnyeit.


    báz ezek szemetek.......ATI!!!!!!!!
    Miért????????? :(
  • Anee
    #83
    aha hol?
    Szolgáltatásba jobb csak az asus
    mind2 fos volt képminőségbe-mx400-sebessége pedig ugyanaz
  • narumon
    #82
    "Jha meg a Inno3D ugyanolyan minőségü mint az Asus s árba fele majdnem,na csak ezért várom"

    Nahát ez még véletlenül sem igaz. Nvidia chipes kártyákban a kettő ég és a föld. Mind sebességileg, mind képminőséget tekintve.
  • Anee
    #81
    hát sebessége már a 7500nak is karesz lesz.
    s minden más is marad a szokásos
  • asysoft
    #79
    Éljen az ATi! Na most nemazér, de a képminőség lehet, hogy fontos, de az is fontos, hogy nem nVidia:-)))
  • Anee
    #78
    Lehet!!
    de azok a kis OEMek majd jól árháborúznak s ez csak nekünk lesz jó!
    Hát a referenciadolgok nem mindig a legjobbak-most speciel a 32megás radeon sdrre gondolok ..minek stuff a 2 rammodul-samsung-közé?hogy a felhasználó ha bordát csinál akkor azzal is keljen foglalkozni?-de úgy nincs velük gond
    mind1 én leadtek és gibibájt kártyákra kiváncsi leszek
    Jha meg a Inno3D ugyanolyan minőségü mint az Asus s árba fele majdnem,na csak ezért várom
  • KBB
    #75
    Nah! Látod ez egy jó kérdés. De az biztos, hogy én ATi-t veszek, ha veszek. Gondolj csak bele, ki tudhatná jobban, hogy milyen boad kell a chipje alá, mint maga a chigyártó....

    asysoft: Itt nem csak az fps számít. KÉMINŐSÉG! Biztos már unjátok ezt a dumámat, de én nem nVidián nevelkedtem (S3) és nagyon hiányzik a jó képimőség, na meg a 32 bit.

    by kbb
  • Anee
    #74
    de OEMektől mikor lesz/gigabyte,asus,leadtek,msi/?????
  • Anee
    #73
    ja csak driveren múlik
    DE VEDD AZT IS FIGYELEMBE HOGY A RADEONT AZ ÁTLAGOS TESZTER NEM LÖVI BE ARRA A PROGRAMBA TWEAKERBE
    mert azzal fordul/hat/ a kocka
    3dfx rulez:)
  • asysoft
    #72
    Szóval az ATi Radeon(1) DDR lenyomja teljesítményben a GTS-eket? Háát... Nem vagyok valami nVidia-párti (sőt, ellenző vagyok (3Dfx, ugyebár...)), de azért ez mégiscsak túlzás... Olvastam már egynéhány tesztet, de a GTS néhány FPS-el mindig lenyomta... Hát igen, azok a driverek:-((
  • KBB
    #71
    Amerikában elvileg már megjelent...

    by kbb