163
nekem is van, és ma kijött, és iszonyú szarul voltam / vagyok :-S
  • CoolStuff
    #42
    De van közötte vadkender is rendesen!:))
  • ollie
    #41
    Mondjuk az a gaz lehet parlagfű is.
    Viszont ami leszomorító, hogy a hétvégén Abádszalókon (Tisza tó) voltam, és ott ill az úton oda töménytelen mennyiségű parlagfüvet láttam. Szóval a Tisza tavat nem ajánlom egy allergiásnak sem augusztusban. Annyi parlagfű volt, hogy nem hittem a szememnek. Őszintén mondom, hogy reménytelen a kiírtása. Végig az autóuta kmentén is nő.
  • CoolStuff
    #40
    :))
  • Z
    #39
    áh, értem

    bisztoss máss dolka akatt
  • Loál János #38
    Abbahagyta a fórumozást.
  • N.E.O.!!!
    #37
    Én is valami szar gazra vagyok alergiás a patak túloldalán, ugyanis nem kaszálnak:(
    1-2 óránként rámtör ilyen tüsszentési roham, a szemem könnyezik, és 3-4 zsebkendőt is telefújok, mire eláll. Egyszer tiszta takony lett a monitor
  • Z
    #36
    még egy fontos dolog: ha tudsz, alvás előtt moss mindig hajat. Nem kell samponnal, mert az vegyszer, csak annyira, hogy kimosd belőle a polleneket.
  • Z
    #35
    jah, és nekem is beindult... :((

    hova tűnt Coine? aki indította ezt a topikot?
  • Z
    #34
    hát nemtom, de mindenképp menj el dokihoz, és lehetőleg új fajta orrsprayt vegyél, mert azokban asszem a más összetétel miatt kevesebb a hatóanyag...
  • Borg
    #33
    Remélem arra a buszra ülsz majd, amelyiken a sofőr allergiás rá:) És egy tüsszentéskor...
  • CoolStuff
    #32
    Ma jutott eszembe, hogy szegény parlagfű kifog halni!:)
    Védetté és dísznövénnyé kéne nyílváníttatni, szal kezdjünk aláírás gyűjtésbe!:D
    Ezt nagyon pihent elmeállapotomban találtam ki, és gondoltam hátha megsajnálta más is kis barátunkat, aki " családjával együtt vidáman él itt, és senki nem bántotta" idáig!
    Na cső, csak ezt akartam!:P
  • szakember
    #31
    A parlagfű virágzik ilyenkor...
    Bőrpróbát nem végeztek nálad?
  • iko
    #30
    uhh én is alergiás vagyok de nekem a clarintin némikép bevált a lényeg hogy este kell bevenni aztán meg már mindegy mennyire vagyok fáradt :)...
  • Borg
    #29
    És milyen tüneteid vannak? Milyen teszteket végeztek rajtad?
  • Sephi
    #28
    Na ezt kapjatok ki.

    6 eve mar minden augusztus 15 -odike utan kb szeptem,ber vegejik allergias vagyok valamire es majig nem tudott egy orvost sem adni valaszt hogy mire. Beszedtem egy csomo gyogyszert es semmi sem segitett... :(
  • Borg
    #27
    Hagyd abba. Én is allergiás vagyok minden szarra, vagyis pontosabban atópiás bőrőm van, ami túlreagál mindent, allergia-szerűen.
    A claritin a zyrtechez hasonlóan csak akkor ér valamit, ha hónapokig szeded, és feltelíted vele a szervezeted. Viszont annyi a mellékhatásuk, hogy a fene se szed be annyit. Ráadásul nekem nem is használtak. Az orvosok általában először ezt a két gyógyszert adják, majd amikor hónapok után kiderül hogy szart sem érnek, akkor kezdenek mással kísérletezni. Én is végigzongoráztam jó sokat.

    Ha erőset akarsz, ami gyorsan használ is, akkor Semprex. Ez üt, de használ is gyorsan. Csak vérkép ellenőrzés mellett lehet csak szedni, de használ (viszont nem steroidos már). Ha valakinek komoly tünetei vannak, és hirtelen javulást akar, csak ez jöhet szóba.

    Ha kevésbé erőset, akkor Pipolphen. Jelenleg ezt szedem, nem kell egyfolytában szedni, csak ha rádjön az allergia. Nagyon bekómásít, de más mellékhatása nemnagyon van (gyerekgyógyszer), és nem is kell sokat szedni belőle. Napi 1 este, és legalább jól is alszol :)

    Nekem egyébként csak nagyon ritkán jelentkezik asthmásan, 99%-ban a bőrömön jön ki minden... (melyik jobb?:) Erre pedig Synalart kell kenni. Erős, steroidos krém (a Flucinar utóda), nem szabad sokáig használni folyamatosan, de nagyon jól használ 1-2 napon belül.
  • szakember
    #26
    Én kb. 96-óta szenvedek az allergiától. Először csak a szemem gyulladt be tavasszal, de az elmúlt években igazi kemény allergiás tüneteket produkálok. Eddig valamennyi haszna volt, mert kb. 6x voltam sorozáson, és mindig sikerült megúsznom a dolgot. Idén már azt hittem elfelejt az allergia, de másfél hete kitört rajtam is. De nagyon durván! Kedvenceim: parlagfű, feketeüröm, füvek:), fák, kutya- ill., macskaször.

    Az eddig próbált gyógyszerek közül semmi nem használt. A Claritint pl. még szezon előtt elkezdtem szedni (tavaly), de a fáradságon kívül semmi nem történt. A flixonase sem hatott nekem. Egyedül a Tobradex szemcsepp vált be, ami eltüntette a szemgyulladásom. Most kezdtem egy új gyógyszert – Xyzal – szedni, ami állítólag nagyon süti. A doki szerint hét közepére várhatom a hatását, majd meglátjuk...
  • SAntA_ClAus
    #25
    Felhoztam a topicot...úgy érzem szükség lenne egy pár hasznos tanácsra.
    Claritine-t szedek 2 napja...talán jó lesz...annyira nem folyik az orrom és a szemem sem viszket.
    Van esetleg valami új gyógyszer(gyógynövény, aloe...) ami nem káros.
    Claritine-nek mi a mellékhatásai? Szedi valaki már régóta? Nekem az augusztus a legkeményebb... illetve a szeptember eleje...
    Remélem beválik a gyógyszer.

    Orrspray-t milyet ajánlotok? Vibrocil esetleg?
  • ollie
    #23
    de ha ezt írod akkor neked már nincs ;)
  • Csaba
    #21
    Én azt szedem (Claritine-t), és mondhatom, nekem bevált. Nem érzem, hogy mellékhatásai lennének szerencsére. Tüsszögés csak néha jön, szóval szinte tökéletes.:-))
  • Mentol
    #20
    Ezek szerint a Claritine nem annyira jó? Mármint mellékhatások tekintetében?
  • Frank99
    #17
    Kálcium pezsgőtabletta...
  • Spheriot
    #16
    A Flixonase orrspray is jó hatású.
    Még annyit érdemes tudni hogy ha szakorvos igazolja (Tüdőgyógyász vagy allergiologus) a szénanáthát és az aszthmát akkor 90%-os támogatást kapsz a legtöbb amugy drága gyógyszerből. 6 havonta kell igazolás utána a házi orvos is felirhatja EÜ térkötre.
    A lényeg hogy a gyógyszereket a szezon előtt 2 héttel el kell kezdeni mert a hatás 2 hét alatt alakul ki. SAjna a szteroid a legjobb az alllergia ellen, ez hat, ha szemcsepp vagy orrspray formájában használod, vagy ha inhalálod (pl Pulmicort az asthmában) akkor a mellékhatás elhanyagolható. Viszont súlyosabb rohamban mindenképpen szükség van rá. Rövid ideig tartó kezelés szájon át vagy vénásan max 1-2 hét még nem alakít ki csontritkulást, másik komoly mellékhatás a gyomorfekély, ezért érdemes savvédőt is szedni, illetve a Kalium ürülést elősegíti igy kalium is kell mellé adni . vagyis ilyen injectiot csak orvosi felügyelet mellett lehet alkalmazni..
  • _RudY_
    #15
    Ez is szupi:
    POLLENEK
  • _RudY_
    #14
    Ehh, így már talán jó a 3. cím:
    ALLERGIA
  • _RudY_
    #13
    33 éve vagyok allergiás, asztmás. Szénanátha szerencsére csak időszakos, május közepétől július közepéig tart. Fűfélék, néhány fafajta pollenje, macskaszőr stb., amik ebben az időszakban padlóra tesznek. Rengeteg dolgot próbáltam már én is, többek közt azt a bizonyos injekciót is, amely teljesen tünetmentességet biztosít! Ezt ugyan kéz alatt szereztem, de amikor egy doki elmesélte a mellékhatásait azonnal leálltam. Az egyik legsúlyosabb - évek múlva jelentkező hatás -, hogy úgy fognak törni a csontjaim mint a ropi, éppen ezért nem is adják 50-60 év alatti betegeknek! Hülye voltam, megérdemlem, szerencsére csak 2-3 alkalommal használtam.
    A legfontosabb eleve az allergia teszt, ahol pontosan kiderül mire is érzékeny a szervezet. Hiába pumpálnak tele az agytompító hatású, mellékvese károsító "gyógyszerekkel", ennyi erővel vehetnél pár kg kokaint egy szimpatikus drogárustól is, hatása ua.
    Alexease a dokik bizony jól mondják, sajnos a kezeletlen szénanátha egyenes következménye az asztma. Volt részem néhány rohamban, legyintettem rá, ennek eredménye a tüdőgálatom és az átszakadt hörgőfalak...ez ugyibár visszafordíthatalan :/
    Az a borzalmas halálfélelem, ami egy asztmás rohamot kísér döbbentett rá arra, hogy hiába vagyok egy (185 centis, 105 kilós) bivalynak és sérthetelennek hitt valaki, mégis van törékeny pontom. Ezek a pillanatok rávezettek arra is, hogy legyen akármilyen rohadt, mocskos, tetves a világ, annyi minden jót nem csináltam még, és nagyon szeretek élni! Sajnos egy ilyen roham, ha nincs sürgősen kezelve pillanatok alatt végzetes is lehet, hiszen nincs semmilyen előjele! Elég gáz 30 év alatt így elpatkolni, mindezt azért, mert legyintettem a szénanáthára.
    Lelkizés után néhány saját tapasztalat. + éve használom ezeket a szereket: Allice kapszula (tiszta vöröshagyma szójaolaj), Antipoll Forte cseppek (gyógynövények kivonata), Vibrocil orrzselé, Taleum szemcsepp. Ezek közül talán az orrzselének van egy kis mellékhatása, az összes többi készítménynek semmilyen sincs! Az említett időszakban szinte teljesen tünetmentesen élek!
    Van olyan ismerős, aki ezeket szintén kipróbálta, de neki nem vált be, bár elég trehányan állt az egészhez. Másik ismerős gyermekénél azonban olyan sikeres ez a kúra, hogy a szülei azóta is könnyes szemmel hálálkodnak.
    Fontos, hogy rendszeres, folyamatos legyen a kúra,
    és már jóval a szénanáthás tünetek előtt el kell kezdeni az alkamazását. Éppen ezért is érdemes alaposan megismerni, hogy ki, mire allergiás. A szemcseppet azonban jobb feliratni (bár lehet kapni recept nélkül is), de egyáltalán nem biztos, hogy mindenki ugyanúgy használhatja!!!
    Néhány hasznos cím:
    ASZTMA SULI
    ASZTMA
    HREF="http://www.szulo.hu/eges/alle.htm">ALLERGIA
    Használjátok a keresőket, sok hasznos infot lehet gyűjteni. Vigyázzatok magatokra és ne vegyétek félvállról, nem éri meg!
  • Alexease
    #12
    Nekem is van ezerrel:((( Extra szarul vagyok.
    Probaltam mar minden szart a par ev alatt, de semmi sem volt jo igazan. Mellekhatas van rengeteg, es szinte evente kellene cserelni a gyogyszereket, mert megszokja a szervezet. Pluszban – lehet, hogy mint mellekhatas – Amidazofen allergias is lettem!!! Algopirin, Kalmopirin stb. Vagyis valamilyen gyanus gyogyszer, es mar nem csak pruszkolok, ha nem bedagad a fejem es megfulladok. Fasza. Azota nem szedek semmilyen gyogyszert allergiara. Persze, erre meg azt mondjak az orvosok, hogy emiatt meg asztmat fogok kapni. Ez meg faszabb!!!! Na ennyit errol, folyik a tokmanyom....
  • Efreet
    #11
    ez az a dolog, ami hála a Fentieknek engem még elkerült... bár idén tavasszal éreztem magam furcsán, de nemtudom az volt-e.
  • Coine
    #10
    Én is testvér :)

    Én nekem ez van : Allergodil Nasenspray, nem rossz, naponta 2x kell fújni ha gond van.

  • Coine
    #9
    kreolbőrű kisebbség ? ;-)))
  • Zozo76
    #8
    En meg egy olyan emberfajra vagyok alergias amelyik sajnos szep szammal megtalalhato hazankban. De remenykedek hogy fogynak... :)
  • Bith
    #7
    Én mindenre allergiás vagyok :(. De főleg macska, meg pollen.
  • SAntA_ClAus
    #6
    Udv mindenkinek es kulon az allergiasoknak!
    Sajna en is allergias vagyok a parlagfure! Orrfolyas , szemviszketes stb..
    Kivancsi lennek ki mit hasznal? (orrspray, szemcsepp, injekcio)
    Konkret gyogyszerekre gondolnek! Az inekciorol azt mondjak hogy enyhiti a tuneteket de karos a majra nagyon!
    Szoval varom ki milyen orrsprayt hasznal!
  • Coine
    #5
    ilyen kevés allergiás van itt ?
    jó nektek, én meg most kezdek normális állapotba jönni :-SS

  • Mike
    #2
    Te szegeny :(
    Tavaly en is allaergias voltam, iden ez kimaradt valamiert. Most kohogok :) el kene mar menni orvoshoz :(
  • Coine
    #1
    Én pollenre vagyok allergiás, de ma nagyon kijött rajtam, és vmi hihetetlen szar napom volt miatta :/
    Orromba fújkálok vmi sprayt. Kicsit segít.
    Sajnos gyógyítani nem, enyhíteni lehet.
    Ötletek az enyhítésre.
    Ide jöhet más allergia is, nem csak pollen.