13
  • tomcs
    #13
    ez 1xuen nem igaz. oke hogy a wordot megirhatnad pascalban, akkor is ugyanugy futna a 2ghz procidon de azert vannak tenyleg szamitasigenyes dolgok ahol a feladatot kell szamolni es nem a csicsat meg a varazslot. a szamitasi teljesitmenyre nem lehet azt mondani hogy ez mar eleg es a jovoben se lehet soha, mindent meg lehet vizsgalni uj reszletek figyelembevetelevel (akar 1 komolyabb szimulacio (tudomanyos, nem jatek ofkoz) vagy matematikai dolgokrol legyen szo
  • Pheel
    #12
    Egy dologra jó volt tanult barátunk beszólása. Megnézni kinek lett igaza. :)

    2002 van javában és nem Jávában :)

    Kijött a VS7 és lesöpör mindent használhatóságban :) Azért hajrá SUN! Mindig kell a konkurencia is :)
  • ixyon
    #7
    hát az a helyzet, hogy JAVA fordítók már vannak. ha valakié érdekel, szerzek is neki. és azzal is 1etértek, hogy a JAVA a jövő, de a c++ meg a jelen. és akármilyen a microsoft féle VISUAL cuccos is, nekem akkor sem kell a c# mert az már mindí microsoft marad. meg azért, mert azt találták ik a java kiszorítására. ja, és állítólag (1 svéd programozó mondta ICQn) az a JAVA compiler, ami nekik van, a királynőproblémában halombaveri a VC++6 fordítót...
  • Null Pointer
    #5
    A Javat is fel lehet gyorsítani hardvertámmal. Én nem csipálom túlzottan, de elég egyszerűen lehet benne fejleszteni, könnyebben, mint VC++-ban. Szép, átgondolt struktúrája van, látszik, hogy gondos tervezés eredménye. Jobb mint a C++. Viszont ez a platformfüggetlenséget hozó byte kódos marhaság nem az igazi hardvertám nélkül. De ha megjelennek a JAVAt gépi kódra fordító fordítóprogik, akkor lehet vele valamit kezdeni. Állítólag az Intel akart JAVA támot nyomni a procijaiba, de a Microsoft "lebeszélte". So igen kiváló univerzális programnyelv születhet belőle.
  • Pheel
    #3
    En nem tudom, honnan szedik ezt az adatot. Biztos korbekerdeztek a JAVA konferencian, hogy lattal-e mar JAVA forditot :) Ugy johetett ki ez az oriasi 51%-os arany :) Olyan ez, mint a terjed a linux, meg a terjed a DVD tipusu hirek. Fel kell kavarni az allovizet, mert a kutya se torodik velunk :)

    C#-ot en se tudom kimondani, de ha csak annyira lesz jo, mint M$ Visual C++, akkor tetszik. Annyira meg jo lesz.

    Amugy JAVA-ban kodolni nem tobb, mint masok forrasait osszeollozni, az meg nem kodolas. Teny, hogy gyorsabban lehet vele fejleszteni, de ennek a hatalmas memoria es szamolasigeny az ara, az meg a usernek ugysem tetszik. Szoval ha a megrendelonek mutatok ket ugyanazt implementalo kodot, az egyik VC++, a masik JAVA, akkor VC++ mellett fog donteni. Olyan ez, mint a WAP. Biztos hasznalja valaki, csak en annyit lattam belole, mint UFObol, bar a felhajtas is akkora korulotte...
  • mikike
    #2
    a java egy lassu szar
  • ixyon
    #1
    jó. a JAVAs cuccal én is 1etértek, csak remélem, most a microsoft nem fogja tudni megint kihasználni a monopóliumát. mert mint ugye tudjuk, a winXPben nem lesz JAVA...bár ki tuggya meddig, ha szernak sem kellm, mert nem lehet vele chatelni, meg ilyesmi, lehet, hogy beleteszik:) 1ébként meg az, hogy a JAVA 1 jó programnyelv, elismerem, de nekem azért jó a C++ is. szerintem nem lehet a JAVa gyorsab,b és ha valaki gyors kódot akar, akkor annak mindíg ottlesz a c++. meg a Visualc++. meg ugye annak is van általános, azaz nem microsoft változata, azaz a sima VC++, amit pl. a borland is nyomat. azt a kódot linux, unix, meg minden alá be lehet fordítani:) legalábbis van azok alá is sima Visual Development kit, és azt használja a borland is, csak vindoz ala forditja. szal szerintem a JAVA jó, de a c++ sosem fog meghalni a sebessége miatt::)
    meg remélem, ez a c# marhaság ott döglik meg, ahol el semindul, mert mátr kimondani is nehéz a nevét!!! meg amúgy is a M$ asszi, minden az övé, ha most jól rábaszna a VBre is, meg a c#re is, meg a .net-re is, akkor nagyon jól érezném magam:) a fordítóik, meg az IDEik nagyon szarok, szerintem a borland szarráverik őpket. meg ugye a jövő az, ha 1 progrmot sok sok platformra meg lehet csinálni kicsi átalakítással, tehát minden M$ cucc kiesik:) ideje lenne már a bil rájönne, hogy a csúcson jó abbahagyni, és az most van... ha most nem száll ki, akkor sosem fog...
    m$= titanic:)
    ja, meg van 1 viccem is::) (milyen jó kedvem van mi?)

    bemondja a luxushajó kapitánya:
    - van 1 jó hírem, meg 1 rossz. a jó az, hogy 11 oszkárt nyertünk...