983
MS OFFICE
  • tutituti
    #823
    ok meglett:
    =(GYÖK(42+18*(GYÖK(5))))/12*D12
  • tutituti
    #822
    Igen, de ezt függvénnyel kéne:)
  • kjhun
    #821
    5.7362283 cm?? (ha, nagyon sok tizedesjeggyel számolsz.

    gyök 5 = 2.236
    2.236*18 = 40.248
    40.248+42 = 82.248
    gyök 82.248 = 9.069
    9.069/12 = 0.755755
    a = 7.59 cm
    0.75575*7.59 cm = 5.7361425 cm

    Jól sejtem??
  • tutituti
    #820
    lenne egy kérdésem amit mára kéne megoldanom egy havernak és én se jöttem rá úgyhogy beírom hátha..

    a következő a feladat:

    Az Ikozaéder munkalapon számítsd ki, hogy mennyi az ikozaéderbe írható gömb sugara, amennyiben az oldalhossz a D12-es cellában megadott érték! A képletet megtalálható a munkalapon!

  • kl24h
    #819
    Az is lehet, hogy valamikor vírus járt azon a gépen és valami hiányzik a rendszerből vagy nem engedi valami a telepítést. Lehet, hogy a .net lesz a hibás, valamikor esetleg megsérült.
  • Nuno88
    #818
    Próbáltam már mert olvastam ilyenről. Bár az lehetséges, h mikor leakarom törölni a .net-et a gépről, kiír vmi hibát, sajnos romániába vagyok egy cégnél és román windows fut alatta igy a hibát amit kiír most ne kérdezzétek mert jelenleg nem a hibás gép előtt ülök.
  • bon
    #817
    A program telepítéséhez szükséges keretrendszer sérült vagy hiányzik, keretrendszer újratelepítése vagy frissíétse szükséges.
  • Nuno88
    #816
    Hali!

    Office 2010 telepítésénél ezt a hibát írja ki majd leáll a telepítő és kilép.

    "error 1935 an error occurred during the installation of assembly component..."

    Tud valaki vmi megoldást erre a problémára?
  • gergely1991
    #815
    És ha egy régebbi verziót telepítesz(vagy reinstall az eddigire) mert lehet hogy megkergült?
  • bon
    #814
    Tudnék mesélni, hogy milyen furcsaságokat produkál a word időnként...
    4mb-os doc fájlnál azért illene nem elfogynia a memóriának.
  • totyak
    #813
    Szia.

    32 bites Office-t használok, de nem gondoltam, hogy 2Gb memória nem elég egy alig 4Mb-os Word fájlhoz. Bár nem értek hozzá, hogy miként működik a memóriafelhasználás. Sajnos nyomtatási képnél sem látszik, ott is csak az üres négyzet jelenik meg. Igen, be lehet adni pdf-ben is, de nálunk kötelező doc-ban és pdf-ben is. Az a fura, hogy mindig csak az az egy diagramm tűnik el, az összes töbi ábra, diagramm, egyéb megvan.

    Azért köszönöm, hogy időt szántál rám. Lehet, hogy megpróbálok egy korábbi állapotban levő szakdogát újraszerkeszteni.
  • bon
    #812
    Jó néhány szakdoga átment már a kezemen, és számtalan bug-ba futottam már bele, különösen akor ha különböző office változatokban szereksztették őket. Nincs mit tenni, ki kell játszani valamilyen módon.
  • bon
    #811
    Hiába van a gépnek 4gb memóriaája, meg lemezterületed, ha pl 32bit-es office csomagot használsz max 2gb-ot foglalhat le magának a word.exe. Itt jön be többek közt a 64bit előnye, mert ott nincs meg a 2gb-os határ.
    Ettől függetlenül nem tudok megoldást a diagram eltünésre, nyomtatási képpen sincs meg a diagram? Amúgy ha jól tudom lelehe adni pdf formátumba is, így kipróbálnám a pdf formátuma mentést, hátha ott nem jelentkezik a probléma.
  • totyak
    #810
    Köszönöm az eddigi segítségeket.

    Még egy problémám lenne. Csinálom a szakdolgozatot és viszonylag sok képet rakok bele, illetve a Word-ben készített diagramokból is akad pár. Viszont időről-időre az egyik diagram eltűnik, csak egy négyzet marad helyette. Ha duplán belekattintok, akkor visszajön a diagram, de ha megint félre nyomok, ismét eltűnik. A következő hibaüzenetet kapom mindig, mikor ahhoz a diagram-hoz érek:

    "Nincs elegendő memória vagy lemezt a kép megjelenítéséhez vagy kinyomtatásához"

    Pedig van elegendő memória (4Gb) és lemezterület is. Érdekes módon a másik 16 ábra gond nélkül megjelenik, csak ez az egy nem.

    Erre esetleg tudsz valami megoldást?

    Az még csak hagyján, hogy eltűnik, mert újracsinálom és akkor nyomtatásban gondolom látszódni fog, tehát a nyomtatott dolgozattal nem lesz gond, de be kell adni lemezen, meg fel kell tölteni plágium ellenőrzésre is. Nem biztos, hogy nagyon egészséges, ha az egyik ábra nem látszik.
  • bon
    #809
    Azon az előfejen kell kattintani ahonnét már nem kell az eddigi, és a csatolás az elözőhőz menüpontot kikapcoslni. Ha ez megvan nyugottan lehet törölni az élőfejett.
  • totyak
    #808
    Köszönöm.

    És azt esetleg nem tudod, hogy azt hogy lehet megoldani, hogy csak bizonyos oldalakon legyen a berakott élőfej?

    Az írás felépítése:
    -Címlap
    -Feladatlap
    -Hallgatói nyilatkozat
    -Tartalomjegyzék
    -Tényleges tartalmi rész

    Úgy néz ki az iromány, hogy a tartalmi résznél élőfejbe raktam be az oldalszámozást, mivel azt szerettem volna, hogy csak a ténylegesen tartalmi oldalak legyenek számozva. Ezt ugye úgy oldottam meg, hogy a tartalomjegyzék után nyomtam egy szakasztörést. Ez így jó is, élőfejben szépen beszámozódnak a kellő oldalak. Most viszont szintén az írás elejére szeretnék beszúrni három olyan oldalt(címlap, feladatlap, hallgatói nyilatkozat), aminek más élőfejet szeretnék beállítani, tehát nem oldalszámozást. A probléma csak annyi, hogy ha ezt megteszem, akkor a tartalomjegyzék oldalaira is rárakja az élőfejet, pedig oda nem kéne. A többi oldalra nem tudja, mert ugye ott már van élőfej, az oldalszámozás.

    Van megoldás?
  • bon
    #807
    Szakasztörés pontott kell használni.
  • totyak
    #806
    Üdv!

    Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy megoldható-e valahogy, hogy a word-ben néhány oldalnak más legyen a margója, mint a többinek? Szakdolgozat íráshoz kellene. Meg van adva, hogy a szakdoga milyen margókkal rendelkezzen, de közben még mindenféle mellékleteket is csatolni kéne. Ha azokat is a megadott margóval hagyom, nagyon bután néz ki.

    Köszönöm
  • bon
    #805
    MSDN/Technet előfizetőknek Angol nyelvű változat már le is tölthető
  • bon
    #804
    Elkészült az új Office link
  • bon
    #803
    outlook.pst fájl mentsd le
  • vitya79
    #802
    Sziasztok. Microsoft Outlookba szinkronizaltam a névjegyeket, nokiarol. Most szeretnem ujrarakni a gépet. A névjegyalbumot hogyan tudom kimenteni, hogy újratelepítés után visszaimportálhassam? Köszi
  • gergely1991
    #801
    Rendszer-visszaállítás?
  • Zimalion
    #800
    Sziasztok.

    Remélem jó helyre írok.

    Egy nagyon furcsa probléma lépett fel nálam a Word 2010-ben.
    Van egy számomra nagyon fontos gépelt szövegem. Ma reggel még nem volt vele semmi probléma, de mikor a netről frissítette magát teljesen eltűnt a szöveg. A dokumentum mérete ugyanaz maradt sőt a karakterszámláló is felfedez minden szót és betűt. De én nem látom magát a szöveget csak a fehér lapot. Az általam kedvelt Calibri betűbeállításom is megváltozott Courier New-ra. Nem értem az egészet. Próbáltam már azt, hogy Ctrl+A-val kijelölöm az egészet és megnéztem nem állítódott e el a betűk színe, de az rendben volt. Aztán újra kijelöltem és átmásoltam az egészet máshová majd vissza, de semmi. Kezdek ideges lenni mert az a szöveg nekem nagyon fontos és nem értem mi a franc baja lett hirtelen és hogyan tudnám visszaállítani az egészet, hogy újra látható legyen minden.

    Előre is köszönök miden segítséget.
  • Animefox
    #799
    Köszi szépen, az apámnak sikerült torrent oldalról... lehet hasonlít igen igazad van csak hogy nekem az alábbi fotó alapján meg kell csinálnom ezt a hülyeséget amit 45 oldalas lapon elmagyaráznak, ilyenkor nem árt ha ugyanazt a programot használom... ami a fotón van.. így még van esélyem megcsinálni
  • bon
    #798
    2007 nagyon hasonlít a 2010-hez, leírás alapján boldogulnod kell vele, tudom, mert én vegyesen használom. Letölteni legálisan nem lehet csak 2010-es trial verziót találtam a Microsoft oldalán (publikus oldalán, fizetősőn persze fent van), ami nem meglepő, mert már a 2013-nál tartanak. Warez itt meg nem engedélyezett.
  • Animefox
    #797
    Acces 2007-et hol tudom letölteni kaptam segítséget a megoldáshoz... vagyis az a tanár küldött egy magyarázati útmutatót... namármost nálam 2010-es Office csomag van és nem engedi a 2007-est telepíteni, mit tudok csinálni? Vagy tudtok valami jobb forrást ahol le tudok szedni régebbi verziót... konkrétan a 2007-es kéne... HELP
  • Animefox
    #796
    Fingom sincs....
  • bon
    #795
    Word? Ez adatbázis kezelő Access, tábla1, 1abla2-öt neked kell létrehozni és feltölteni adatokkal (min. adatimportálással) majd létrehozni a kapcsolatot köztök és a képen látható lekérdezést megcsinálni.
  • Animefox
    #794
    Nem értem.... ehhez a táblázathoz több kell... :( Azonosító Vezetéknév stb. Tábla1 Tábla2-be rakni bal oldalt, azt se tom mivel kell ezt megcsinálni, semmilyen ismeretem nincs ezzel a Word-vel kapcsolatban....
  • aate
    #793
    Mentés másképp > fájl típusa > word 97 - 2003 verzió
  • Animefox
    #792
    Teljesen n00b vagyok ehhez és az asszonynak kéne ezt vissza küldenie a suliba máskülönben meghúzzák infon.... valaki letudja másolni??? Ugyanezzel a régebbi worddel.. Könyörgöm!

  • bon
    #791
    Kipróbálható az új office: link
  • MociNet
    #790
    üdv
    Meg tudná valaki mondani, hogy az Access 2007-ben hogy lehet megcsinálni azt, hogy egy lekérdezés eredményét kiegészítsem valamilyen karakterrel? pl.: százalékot számol a lekérdezés és én minden sorba pl 64 % -ot szeretnék látni és nem csak simán 64 -et.
    Ha valaki csak sql-be tudja az is jó. SQL-be viszont tudom, hogy a Format függvénnyel kell, csak azt nem, hogy hogyan kell felparaméterezni...
    Thx
  • cseboxi
    #789
    Hm..köszönöm szépen,akkor még,jó,hogy megkérdeztem itt,mert lehet kellemetlen helyzetbe kerültem volna holnap:)))
  • bon
    #788
    Alapszintű word, excel, powerpoint, one-note fájl létrehozásra és szerkesztésre a legjobb megoldás az ingyenesen elérhető office.live.com oldal, csak live id kell a használatához.
  • bon
    #787
    Közel se biztos, lehetnek hibák. Nem 100%-os a kompatibilítás.
  • cseboxi
    #786
    Sziasztok!
    Ha én az Openoffice-szal szeretnék diasort csinálni,akkor majd az MS Powerpoint is ugyanúgy le tudja majd vetíteni,ha prezentálok?...A Wikipédiából sajnos nem jöttem rá:((((...előre is köszönöm a segítséget:)))
  • mágnes
    #785
    Nem, a docx-et rendben meg lehet nyitni... Csak van, akinek doc-ot kell küldenem.
  • bon
    #784
    docx-el is ez a helyzett?