983
MS OFFICE
  • kirol
    #983
    Ha rendes boltban is ilyen, az gáz.
  • sznorbi88
    #982
    ma vettem meg eredetibe
  • kirol
    #981
    Illegális kulcsoknál ez már csak így megy.
    De legközelebb lehet már nem is lesz jó...
  • sznorbi88
    #980
    Sziasztok, ma vettem egy office 2019 pro pluszot eddig minden jól ment le tudtam tölteni a kulccsal amit adtak de utána azt írta ki nem tudja aktiválni az interneten a és telefonon kellet aktiváljam a kérdésem az hogy ha újra raknám az egész gépet megkéne ismételjem megint a telefonbeszélgetést ?
  • Backrauu
    #979
    Sziasztok! Adott egy rendelési táblázat, amiben több tétel szerepel,hogyan tudom azt megcsinálni, hogy ezeket öszzesítem úgy, hogy azanos tételek összeolvadnak, az árak pedig összeadódnak?
  • bon
    #978
    Tetszenek az új ikonok.
  • Jim Morrison
    #977
  • BNJ12
    #976
    Adott egy olyan probléma, hogy Outlook 2019ben fiók felvételnél az alábbi hibát írja ki és a fiókot nem hozza létre:"A név nem található meg a címlistában" A mail címet másik levelezőben vígan betudom állítani.
    Outlookban nem.
  • bon
    #975
    Én speciel már nagyon régóta nem használok 2007-es word-öt, min 2013, de az esetek többségében 2016, O365.
  • k1571
    #974
    Úgy látom más sem tud ilyenről.
    Egy, makróba "bedrótozott" megoldást tudok javasolni.
    Word:

    Sub mentes_maskent()
    Dim knyvtr(3)
    knyvtr(1) = "C:\adatok\"
    knyvtr(2) = "C:\users\"
    knyvtr(3) = "D:\install\"
    konyvtarak = "1.) " + knyvtr(1) + Chr(13) + "2.) " + knyvtr(2) + Chr(13) + "3.) " + knyvtr(3)
    a = Int(InputBox(konyvtarak))
    If a < 1 Or a > 3 Then
    MsgBox ("hibás érték!")
    Exit Sub
    End If
    With Dialogs(wdDialogFileSaveAs)
    .Name = knyvtr(a)
    .Show
    End With
    End Sub

    Természetesen több könyvtárat is felvehetsz, a megfelelő javításokkal.
    Ha ez kész, akkor a "Gyorselérési eszköztárra" jobbklikk -> "Testreszabás" -> "Választható parancsok helye" -> "Makrók" -> kiválasztod a makrót -> "Felvétel" -> átkerül a másik ablakba, ott kijelölöd -> "Módosítás" -> tetszőleges ikont rendelsz hozzá.

    Excel:
    Egy munkafüzetben létrehozod az alábbi makrót:

    Sub mentes_maskent()
    Dim knyvtr(3)
    knyvtr(1) = "C:\adatok\"
    knyvtr(2) = "C:\users\"
    knyvtr(3) = "D:\install\"
    konyvtarak = "1.) " + knyvtr(1) + Chr(13) + "2.) " + knyvtr(2) + Chr(13) + "3.) " + knyvtr(3)
    a = Int(InputBox(konyvtarak))
    If a < 1 Or a > 3 Then
    MsgBox ("hibás érték!")
    Exit Sub
    End If
    Fajlnev = ActiveWorkbook.Name
    Dim fldlg As FileDialog
    Set fldlg = Application.FileDialog(msoFileDialogSaveAs)
    With fldlg
    .Title = "Mentés másként"
    .InitialFileName = knyvtr(a) & Fajlnev
    End With
    fl = fldlg.Show
    If fl Then
    ActiveWorkbook.SaveAs fldlg.SelectedItems(1)
    Fajlnev = ActiveWorkbook.FullName
    End If
    Application.RecentFiles.Add Name:=Fajlnev
    Workbooks("mentes_maskent.xlsm").Close SaveChanges:=False
    End Sub

    A munkafüzetet elmented "mentes_maskent.xlsm" néven, makróbarát formátumban.
    A "Gyorselérési eszköztárban" a Wordhöz hasonlóan belinkeled.
    (A könyvtárat, amibe mentetted ezt a fájlt, felveheted az "Excel beállításai" alatt az "Adatvédelmi központ" "Az adatvédelmi központ beállításai" alatt a "Megbízható helyek" listájára", akkor nem fog minden esetben rákérdezni a makrók engedélyezésére.
  • suba53
    #973
    Sziasztok!
    Az Office 2007 Word, Excel-ben be lehet azt állítani valahol, hogy a save as funkció használatakor a mentési útvonalat megjegyezze?
    Vagyis felajánlja hogy egy korábban elmentett doksi útvonalát válassza az ember, és ne kelljen mindig a kályhától elindulni?
    Köszi előre is.
  • kirol
    #972
    Azt írja, ez a termék nincs ehhez a felhasználói fiókhoz csatolva. Pedig világ életemben azzal a fiókban vagyok bent.
    Igaz van asztali és laptop gép is, de mindkettőn ugyaz az a microsoft fiókkal vagyok.
  • Jim Morrison
    #971
    nem acccounthoz van csatolva? lépj be a felhasználói fiókodba, és nézz körül (hátha van valami utalás rá)
  • kirol
    #970

    Üdv.

    Van egy eredeti Win10-em és eredeti Office Professional Plus 2013 -am.

    Használnom kellett a Visio-t, ami bevallom progival lett aktiválva.
    Azt már letöröltem, viszont ma kiírta az Office, hogy nincs aktiválva.
    Gondolom a hack hazavágta az eredeti sorozatszámomat.
    Most nem találom...
    Honnan tudom ezt kinyerni, hogy újra aktiválni tudja az Office-t?
  • Jim Morrison
    #969
    Ha valakinek office 365 előfizetése van, és nem szeretne mindent letölteni/telepíteni, ajánlom ezt a leírást: link
    Én ezt a config fájlt használtam:

    <Configuration>
    <Add SourcePath="D:\t\office\" OfficeClientEdition="64" Channel="Monthly">
    <Product ID="O365ProPlusRetail">
    <Language ID="hu-hu" />
    <ExcludeApp ID="Access" />
    <ExcludeApp ID="Groove" />
    <ExcludeApp ID="Lync" />
    <ExcludeApp ID="OneDrive" />
    <ExcludeApp ID="OneNote" />
    <ExcludeApp ID="Outlook" />
    <ExcludeApp ID="Publisher" />
    </Product>
    </Add>
    </Configuration>

    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2017.12.21. 14:49:19
  • vega69
    #968
    Sziasztok,

    Az Outlook 2016 (Windows 10) letiltotta a VBA futását. Egy e-mail fogadó szabályba tettem parancs fájlt, ami működött rendesen. Aztán egyik napról a másikra (munka után kikapcsoltam a gépet, másnap bekapcsoltam) nem futtatta a parancs fájlt csak a szabályt. Amikor javítani akartam a makrót, azt írta ki, hogy "A jelenlegi üzemmódban ez a művelet nem érhető el.". Ha a Visual Basic editort megnyitom, akkor meg ezt: "A VBA-projekt aláírásának hitelesítése közben hiba történt. A makrók használatát a program letiltja.", da a makró kód látható. Soronkénti futtatást sem enged. Az adatvédelmi központban minden beállítást próbáltam, amiket a fórumokban lehet olvasni. Digitális aláírást is próbáltam, de semmi változás. Hogyan lehet ezt visszaállítani?
  • abenix
    #967
    Sziasztok!
    Office 365 Business Premium csomag esetében a OneDrive-ban a velem megosztott mappákat/fájlokat nem tudom a PC-re szinkronizálni. Tud valaki erre megoldást? Webes felület, mobil app hibátlanul működik, de az asztali verziónál ezt egyszerűen nem találom.
    Köszönöm előre is!
  • bon
    #966
    Több nyelvű, kicsomagoltam és benne van a magyar is,
  • Bálnaborjú
    #965
    Üdv !

    Az Office 2010 x64 magyar SP2-t elvileg le lehet tölteni innen:

    https://download.microsoft.com/download/0/E/8/0E890705-284C-42A6-91D0-57AEEB301C73/officesp2010-kb2687455-fullfile-x64-hu-hu.exe

    A probléma az, hogy ebbe a fájlba tévedésből a __JAPÁN__ verzió van becsomagolva.

    Segítséget kérek, honnan tölthető le a __VALÓDI__ magyar Office 2010 SP2 x64.

    Köszönöm !
  • lalakov
    #964
    Az Office 2013-ban nincsTrust Center beállítási lehetőség (legalábbis nem találtam meg). Ilyen nincs.
  • lalakov
    #963
    Náluk van a hiba. Elolvastam az utolsó frissítés leírását, ők blokkolják ezeket a szerintük nem megbízható forrásból származó fájlokat. Érdekes módon a 2007-es és 2016-os Office-on megnyílnak.
    Két napja mondom nekik, hogy az utolsó frissítéssel van a gond, de végül csak nekem kellett megtalálnom.
    A leírásban utal egy megoldásra, miszerint alapbeállítás szerint vannak kijelölt megbízható könyvtárak a gépen pl.: Program Files\Microsoft Office 15\Root\Office15\XLSTART és ha egy fájlt innen nyitok meg, akkor működik.Itt megkérdezi már, hogy meg akarom-e nyitni, de mégse teszi meg. :(
    Van egy ilyen opció is: Users can add folders to the Trusted Locations list , de hogy hogyan kéne azt nem írja.
    Bon, merültél már el ilyen mélységekben az Office-ban? :-D
    forrás1
    forrás2
  • lalakov
    #962
    Köszönöm.
    Ezeken sajnos már túl vagyok. :(

    Tegnap először én is a lemezt kerestem(a fene se emlékezett rá :-D ), mintha Iponban vettem volna (már csak az ms oldalára irányítanak), de nem találtam, aztán beléptem az MS fiókomba és ott volt a megvásárolt tételek között.

    Az MS telefonos segítség nyújtása magyarul történik(ha nem, akkor össze kell szednem a gondolataimat :-D)? Tegnap beléptem a közösségi fórumukra, de még nem kaptam választ.
    Utoljára szerkesztette: lalakov, 2016.08.02. 13:31:23
  • bon
    #961
    Egy ilyet találtam :link
  • bon
    #960
    Online telepítős változat? Ez nekem új.
  • lalakov
    #959
    Helyből a legújabbat tette fel a netről, nincs hozzá lemezem. Aktiválás rendben.
  • bon
    #958
    Miután újraraktad, gondolom nem volt befrissítve az office így szerintem a frissítés hiba kizárható. A office aktiválása rendben van?
  • lalakov
    #957
    Openoffice megnyitja a kívánt fájlokat. Újratettem az Officet, de nem javult meg. Hogyan lehet visszatérni egy régebbi frissítéshez? Vagy hogyan tudom leszedni a júliusit?
  • lalakov
    #956
    Sziasztok!

    Fura hibát észleltem. A bankomtól minden hónapban le szoktam menteni a számlatörténetet excel-be (.xls). Eddig mindig sikerült, de ebben a hónapban nem megy. Illetve letölti, de csak egy üres, szürke, lapfülek nélküli fájlt tölt be és a fenti parancsok is inaktívak. Sőt, az előző hónapokban lementettek is így töltődnek be, pedig azok eddig jók voltak. Ha elküldöm őket gmail-en, majd megkapom, ott a gmail meg tudja helyesen nyitni.
    Más .xls fájl működik. Előző a hónapban nem volt Office frissítés(tudtommal) ami bekavarhatna. Két itthoni gépen próbáltam, ugyanaz a hiba.
    W7 Pro-t használok és Office 2010-et.

    Köszönöm,
    lalakov
  • mardal
    #955
    Sziasztok,tudtok nekem abban segíteni hogy a legördülő listában meglehet-e azt csinálni hogy a már felhasznált elemet(pl egy telszám) mégegyszer ne engedje kiválasztani?
  • TomBond
    #954
    Egy érdekes anomália keletkezett a mai napon. Az xls fájlokat nem tudom társítani az Excelhez. A társítás menüben nincs excel, a program indításakor, feljön egy ablak, hogy a program nem alapértelmezett bizonyos fájlformátumokkal, és a gépház rendszer alapértelmezett alkalmazásoknál állítsam be, de amikor ráklikkelek akkor, azt mondja, hogy nincs alkalmazás telepítve.
    A program rendesen fut, és a többi fájlal nincs gond.
  • littleNorbi
    #953
    Sziasztok!
    Adott kettő Microsoft Word 2007 két külön számytógépen. Az egyiket látszanak a keretek, a másikon nem, hogy kell beállítani, hogy a másikon is látszódjanak?

    Keretek
  • Jim Morrison
    #952
    Általános iskolai vonalazást csak képként lehetne beszúrni? valami ilyesmi
    Mert most nem találok rá semmit, jó lenne ha nem képként kéne beszúrogatni egymás mellé :(
  • bon
    #951
    Mi értelem lenne? Ha több oldalt szeretnél rányomtatni egy oldalra akkor az nyomtatáskor állítható be,
  • kirol
    #950
    A wordben van olyan opció, mint az excelben, hogy „legyen egy oldal" az egész nyomtatáskor?
  • Örm
    #949
    Tudnátok abban segíteni, hogy lehet a Google naptárat összelőni az asztali Outlook programmal, hogy csont nélkül menjen a szinkronizálás?
  • bon
    #948
    "Attól függ, hogyan regisztrált a próbaverzióra:

    •Amennyiben az Office webhelyén regisztrált, és az automatikus megújítás engedélyezve van a www.office.com/myaccount weblap fizetési és számlázási területén, a szolgáltatást zavartalanul használhatja tovább, fizetési módját pedig automatikusan megterheljük a próbaidőszak végén, majd azt követően havonta.

    •Ha egy ikonra kattintva regisztrált az újonnan vásárolt számítógépén, a próbaidőszak automatikusan véget ér egy hónap után. Lemondásra nincs szükség. Amikor a próbaidőszak véget ér, a rendszer megkérdezi, hogy az Office melyik verzióját szeretné megvásárolni."
  • grebber
    #947
    Elvileg 365.
  • bon
    #946
    Office 2013 vagy Office 365?
  • grebber
    #945
    Az ingyenes próba hónap után az office csak szimplán nem fog működni és kiírja vegyem meg?
  • bon
    #944
    Szakasztöréspont és utána fejlécben vagy a láblécben (attól függően, hogy hol az oldalszám) kikapcsolod a csatolás az előzőhöz menü pontot.