216
Ciki,vicces,hihetetlen stb történetek amik velünk történtek meg!!!
  • Jano
    #56
    :D

    Sms-hez kell fény? Nem működik a telefonodon a világítás?
  • ipszilon
    #55
    táboros élmenyem nekem is van.
    a helyzet: takarodó. jön a töritanár, hogy most már ideje lenne leoltani a villanyt, és ha nem alszunk akkor legalább csendesen beszélgessunk. leoltja a villanyt, és becsukja az ajtót. mire én el kezdem a többieknek, elég hangosan: "kapcsoljátok már fel azt a kibaszott villanyt" (ha jól emlékszem épp sms-eztem vagy vmi "nagyon fontos" dolgot csináltam, amihez kell fény)
    erre kinyílik az ajtó: a töritanár. (még nem ment el, a kis sunyi. hozzáteszem imádom a pasit, mert nagyon jófej) és elkezdi: "ezt a kibaszott jelzőt ne tessék használni!"
    fogalma sem volt, hogy kimondta, ez volt a szerencsém, ugyanis pár nappal később nála tettem le a különbözetit!
  • Factor_007
    #54
    Nem nagy story de azért elmondom:
    Az egyik táborba, kis házakba laktunk, amibe volt 5 emeletes ágy és egy szekrény. Persze a táborban több ilyen ház is volt. Szóval valaki kitalálta hogy utolsó van vandálkodjunk. Jó ötlet gondoltuk. Az egyik gyerek kapásból leszedte a szekrény egyik ajtaját. Azt nekifutásból kétté rugta. UUUUUUU a pics@ba most mit csináljunk mert ha ez kiderül fizethetünk. Elsőnek átdobtuk a kerítésen a törött ajtót be az erdsőbe.
    Azt jött az ötlet hogy cseréljük ki egy másik szekrényre. Ok fogtuk a száz kilós szekrényt azt a házak mögött átcipeltük egy másik házba. (ahol persze már nem volt senki) közbe persze 5ször leejtettük meg minden. De nem hallották meg a tanárok. De még ott volt a másik szekrény amit vissza kellett vinni. Azt már nem az ajtón hanem az ablakon gyömöszöltük be. Az egyik kis hülye gyerek meg elórdítja magát: "Egy szekrény van az ablakba!!!!" Utána jól le is lett b@szva. Na a szekrény bent van a házban, király.
    Jönnek a tanárok hogy most már takarodó. Az egyik tanár elkezdi nagyon nézni a szekrény. Akkor vesszük észre hogy a szekrény fordítva áll. ÁÁÁ nem baj azt mondjuk hogy így volt eredetileg. Ugy is mondtuk. "Jó akkor másnap megfordítjátok!" mondta a tanár. Persze nem fordítottuk meg és azóta se derült ki.
  • Hangianix
    #53
    hmm, mi anno a batyammal pizzaporbol csinaltunk pizzat. (akkor meg masbol nem volt). keleszteni kellett meg minden hulyeseget, a lenyeg az, hogy mar lejart es elsz@rtuk ra mind a 2 kg paradicsomot ami otthon volt. persze ehetetlen lett, paradicsomot leettuk rola, a tobbit hatul elastuk a kertbe. :D

    3 evvel kesobb alapozni kellett muhelyepites miatt, es joatyank megtalalta. :D meg a hangyaknak se kellett.
  • ipszilon
    #52
    ilyesmi velünk is volt.
    anyu berakta a pizzát a sütőbe. el kezdünk teríteni, amikor iszonyatosan büdös szag jön ki a konyhából! anyu elfelejtette levveni a pizza aljáról a mûanyagot, ami a pizza alján volt! huh! azt a büdös égett mûanyagszagot, ami aznap este volt a lakásban....
  • CSOCSO
    #51
    másik topicból:
    velem olyan történt a multkor hogy fekdtem az ágyban..és hallottam valami igazi nagyon nagy tüdejű ember mély szuszogását..a lélegzetem elállt hisz full olyan volt mint egy horrorfilm!!!nem kicsit paráztam hiszen ajto szinte csukva a szobámban senki sehol és tuti innen jött a hang..bentről..nemtudtam mi a szar lehetett..erre mit látok..odatipeg az ágyhoz a macskám..de bazz ez egy 1 éves cica sincs...egy pici kis pamacs...hoyg lenne ennek ilyen igazi sátá szuszogása...aztán azt hittem megtámadta az ördög..a a karomat az arcom elé szegeztem nehoyg megtámadjon..erre a barom ugrik egy kurva agyot és nekem futott..hülye vagy gecc? gondoltam magamban..tényleg beparáztam hoyg megtámad:) de a hülye csak játszani akart...azóta sem tudom hogy lehetett a macskának akkor szuszógásai..és nem csak egy..hanem agy 3szor szuszogott...midnegy...
    aztán volt egy ilyen is:
    Ülök ( szinte fexem ) a fotelben háttal z erkély ajtónak...
    a macska az ölemben napozik mert kurva jo idő volt, sütött a nap mit a barom..
    elkezdte nézni az erkélyt..azhittem biztosan egy legyet flashel..azokta beindulnak a macska vadászfantáziáji..olyankor ök a macskarambo-k.. :)
    mindegy..én csak néztema macskát.. szisz-egtem neki de semmi...
    leugrott rolam és nézett ki meredten az erkélyre..egy légy tényleg volt kint..be akart jönni...biztos annak meg beindultak a "játszunk fogocskást" fantáziái...
    midnegy..szal látom hoyg nem a legyet nézi hanem valami barna kupacot odakint..kinyitom atz erkélyt had menjen erre már majdnem ott van mikor látom hoyg egy denevér fexik a földön...
    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ-t sikitottam volna ha jobban megjedtem volna..mondjuk ha még elkezdenek verekedni....
    azonal beindult a " védjük meg a macskát reflexen" mert ha az ott megtámadja a macskát akkor az a macska már nem fog többet napozni az ölemben...
    szal a macskát megragadtam a hátán és bedoptam a szobába...hivom a haveromat mert épp fent volt nálunk..az odamegy elkezdi basztatni a hátát...mig az szépen felnéz nyitott szájjal miben urva éles fogak voltak...mint egy igazi hororr film lett volna..ha láttad a denevérek c. filmet vágod miről beszélek... egy ideig basztatuk a denevért mert kurvára tetszet a fűlfájdító éles csipogása..majd hoztam a lapátot és azon filoztunk hova dobjuk a denevért hoyg ne fájjon neki...egy ideig azon dolgoztunk hogy ne fájjon neki majd szerény mozdulattal, kéz erő rásegítéssel kibasztuk a betonra:))))) koppant a dárga...
  • CSOCSO
    #50
    zselevel felalitott tusi hajavan...) kiderult, hogy a gyerek, muanyagpoharba osszekevert: haromfele feles (volt ott mindenfele, gyumolcs, vodka, szilva, korte...), cola, fanta, bomba, red bull"
    it azt hittem rólam beszélsz.. szilveszterkor volt ilyenem..műanyag pohárban 20 féle ücssi kemény barna szin..csak egy korty de fostam meg hánytam egyszerre... :)))
  • CSOCSO
    #49
    ehh:) anyám megcsinálta a rízst.. boldogan teszem ki.. de nemlett vmi finom..teszek egy kis sót..hát még mindig nem az igazi...teszem rá a majonázt, húst ...stb...
    leülök összekeverem a rízst meg a majonét.. hamm egy villányi a számban.. aztán a számból vissza a tálba..olyan keserű műanyag íze volt hoyg jujj...megromlott a majonéz:) már vagy fél éve lejárt a szavatosság.. ( nem vagyunk egy nagy majonéz fogyasztók)
    nagyon szar volt.. még most is érzem az ízét....
  • Mike
    #48
    mindezt 14 évesen
    szép :)
  • Z
    #47
    Hát én Nógrád megyében töltöm a hétvégéimet egy kis faluban, ahol a legbolondabb emberek gyűltek össze...
    Olyan szinten még soha nem láttam fiatalságot alkoholizálni, pedig ismerek nagyivókat.

    A legdurvább az 2000.jan.1-én volt, amikor a pótszivesztert kb 20 ember ünnepelte egy házibuliban, ahol pár liter rövid (házipálesz, viki, rum, stb) elfogyasztása után rátértünk a 37 üveg pezsgőre. Amikor ez mind elfogyott (biztosan maradt valamennyi, vagy kiöntötték), akkor az egyik fószer, aki átjött megnézni, hogy milyen a buli, azt mondta, hogy nézzünk át a szomszéd faluba. Jóhogy át akart menni mindenki, de csak egy fordeszkort volt, és nem akart többször fordulni...hát kihozott egy traktort, utánfutóval!!! kurva nagy hidegben és hóban átmentünk a másik faluba. Mindenki ordított a platón, olyan jó volt a hangulat, de mégis csúnya vége lett a bulinak, mert széthánytunk egy presszót, meg volt egy kis vandálkodás, amiért feljelentettek egy pár srácot (nem lett belőle semmi). Hát elég gáz volt később, amikor kiderült, hogy mik történtek...
    Másnap nem kellett sok fájdalomcsillapítót bevenni! :))
  • Sephi
    #46
    Csocso!! Aszt meseld el amikor reggel fel 6 kor elinditotad a Game Boy Advane Topicot!!!
  • Hitm@n
    #45
    Azóta tudom,hogy nincs jobb a tiszta vodkánál!

    :))))))))
  • Hitm@n
    #44
    Cool pillanatnak számított nálam pl. mikor annak idején berúgtam(de csúnya szó:)) a szerenádon meg az érettségi banketten.

    Egy tipikus "kiskocsmában" ünnepeltük a szerenádot,ahol kicsit sokkal többet ittam,mint kellett volna.Azelőtt még nem hánytam piától,de ekkor sikerült:(
    Haverom hozta a next felest,én,mint f*sza gyerek lenyomtam,azonban a szemeim már dülledtek kifele,a látásom elhomályosult,forgott velem a világ...a kijáratot kerestem...
    Kiszaladtam, megvolt,aminek meg kellett lennie.
    Csakhogy jött utánam az egész társaság és majd' megszakadtak a röhögéstől,ahogy én ott küszködtem a kerítés tövében!! Mer' én ám ordítva rókázom! :))

    Hát,ez a történet inkább ciki,mint coolos,de utólag visszagondolva már én is csak röhögök rajta.

  • Hitm@n
    #43
    Öcsém,mennyi alkesz van itt az Sg-n! :))

    Persze magamat is beleértve. :))
  • Efreet
    #42
    magus: jaja :)
  • magus
    #41
    14vagyok:)bár én nem igy hogy hanyok, direkt em ittam sokat, hogy ne legyek ilyen állapotban
  • magus
    #40
    nekem?
  • Coine
    #39
    alkoholizmus ?
    na az van bőven sajnos :(

    csak a durvábbak :

    2001 szilveszter : olyan szinten pörgött velem a szoba, h. nem mertem becsukni a szemem, nem hánytam el magam, sőt mondhatni fantasztikus érzés volt.
    okozói : garrone, SOK (9 db feles) Tequila, nagyon kevés házipálesz, sok pezsgő.

    szilveszter utáni ismétlőbuleee (sokkal durvább volt) - jan. 20.
    - indítás 1 doboz sörrel, utánna 2 deci ízesített Vodka és utánna..... 1,5-2 ÜVEG (nagy üveg) St. Hubertus...kidobtam a taccsot és átaludtam a bulit....
  • Aquli
    #38
    Hmm nyolcadikos vagyok (most ballagtam) osztalykirandulas komoly volt... 30 uveges feles, 1 literes vodka, egy otdecis sherry, 2l hazi bor, 1 pezsgo, 3 bomba, meg 3 redbull (meg kola, fanta, narancsle keveresnek).nagyon komoly volt, olyan 5-an ittak meg az osszes piat, en kisajatitottam magamnak a hazi voros bort, eloszor colaval, utana tisztan, nagyon atom volt, egymasra neztunk a haverral, oszt a semmin elkezdtunk rohogni.. aztan egyszercsak valaki mondja: jon a tanar!!! mindenki kiment, en maradtam egyedul az egyik gyerekkel a szobaba, gyorsam folmentem az emeletes agyra, o mar akkor fent volt egy masikon. nem jott semmi tanar, de egyszer csak ilyen nyoszorgo hangot hallok a masik agytol. atnezek, hat a gyerek hajol ki az emeletes agy szelerol. Mondom neki:"Mi van Ricsi?" erre o :"BLÖÖÖÖÖÖÖÖÖ" kurva nagy hanyast lenyomott a padlora, egyik agyra, meg taskara, utana elment zuhanyozni, de meg 4szer hanyt, egyik gyereknek a hajaba is ment egy kicsi (zselevel felalitott tusi hajavan...) kiderult, hogy a gyerek, muanyagpoharba osszekevert: haromfele feles (volt ott mindenfele, gyumolcs, vodka, szilva, korte...), cola, fanta, bomba, red bull... :DD nemcsoda hogy megartott neki. Masik gyerek meg elindult a korlat fele (mert a korlat utan lejto van) erre atesett a korlaton, vegiggurult a lejton mint az allat mi meg rohogtunk, utana hanyt o is. ja meg felest kevertuk fanta limeal az ma mijen...
    Aquli
  • mateos
    #37
    15 évesen sokat ittam , mert sajna birom alkoholt :(( többiek má rég vukkoztak meg elvoltak miközben én simán ittam , erre mondom magamban , most azé is berugok !!!! annyit ittam ,keverve is , még vmi kinai faszságot is ittam a cél érdekében , és voálá sikerült 1:0 ide :D
  • Garrett
    #36
    hmm most piáltáls be először? ebben a hónapban vagymi?
  • Efreet
    #33
    ki az ofötök? :)))
  • Garrett
    #32
    hmm egyszer el kell kezdeni!

    Az én életemből cool pillanat?

    Hmm első nagy piálásokról én is mesélehetnék... 7.ben oszt. kirándulás:

    Elhatároztuk, hogy jól berúgunk és így is lett. Vittünk ha jól emléxem 2 üveg vodkát és 4 kis féldecis cherry-t. 7 en voltunk egy szobában srácok... este 10 körül már mindenki elég illuminált állapotban volt, amikoris jöttek a tanárok ellenőrző körútra. Benyitott a tanár a mi szobánkba is épp akkor akartam leugrani az emeleteságyról a melletem lévő sima ágyra, de melléugrottam=>bebasztam a derekam. Másik srác pedig kihajolva az ablakon dobta a vukkot. a többiek meg fetrengtek az ágyakojn/ földön. Ezt látva a tanár sarkonforult kiment. Egy gyerek meg utánnakiáltotta hogy : EZ AAAZ 1:0 ide! vukk... erre aztán visszajött a tanár és mindenkit jól lebaszott, mi meg röhögtünk mint az állat!
  • magus
    #31
    Mi most voltunk Szlovákiában osztálykiránduláson 4napra, és elhatároztuk, hogy veszünk vodkát meg Beherofkát...+. napra terveztük hát ment is a dolog 4en megiszogattunk 1l vodkát, bár én kevest ittam, na mindegy de egyik gyerek hát igy hörpintgetve megivott ugy majdnem 3dl töményet, ami annyira nem sok, de azért megártott neki, meg ivott egy kis beherofkát, na totál jkész volt legurult a lépcsőn, erre beáálit az ofő hogy huzzunk vacsizni. na gáz volt mert hát azé végigment az egyenesvonalon, e kicsit még rá is játszott, hogy részeg., na kapott egy akkorát hogy utána nem játszotta meg magát. na vacsi után azért megjött a hangulat mindneki ivott, bár csak 1ember ütötte ki magát amikor éppen hawait énekelt... de a legnagyobb poén az egélszben az volt hogy mig bent üvöltött a zene, cigarettafüst szállt ki az ablakon(mögöttünk volt a tanári ház erre az afasz kiáll az ablakba cigizni. csak ő dohűnyzik...), erre ők is bevoltak baszva. átmegyek megnézni hogy áll paprikás krumpli erre azt látom hogy a szekrényre alkoholos filccel rávan firkálva hogy köcsög kurva, megkérdeztem erre egyik vidáman felugrott hogy az ő műve... első osztály piálás, bár nekem kurvára marta a gyomromat ezért nem ittam sokat...
  • Ron Ragm
    #28
    Velem egyszer volt hogy az ősök sokáig elvoltak, vmi partin és a bátyám meg koncerten...Akkor még kisebb voltam, de megdézsmáltam a hűtőben lévő vörösbort...az a kevés is megártott..majd muter felhív hogy minden rendben van-e...majd beszólok-mé ne lenne bazz...(akkor kb 10-11 voltam)... a következő amit hallok a sípolás volt:)
  • ipszilon
    #26
    ld. égni vagy nem égni topic
  • ipszilon
    #24
    köszi:-)
    megvolt a következő égés is...:-)
  • Ron Ragm
    #23
    Felhozom a topicot Ipszilon kérésére...
  • KiPéTa
    #22
    CSOCSO, veled ez mind gimiben történt?
    Velem biztos az a baj, hogy nem járok sehova, ehhh :)))
  • Waterhorse
    #21
    Sokszor történt már olyan, hogy ugyanaz a klipp ment mind a két zenecsatornán, ebben semmi különös nincs szerintem. Annak viszont már kicsi a valószínűsége, hogy három helyen menjen ugyanaz.

    Na 20.án voltak érdekes dolgok, mentünk át a hídon erre haverom felkapja azt a lécet amit a hídépítők használnak, elkezdi hozni a tömegbe és vagy három méter hosszú rúd, aztán a híd felénél fogja és belebassza a Dunába.
  • CSOCSO
    #20
    Megyünk az autoval a haverokkal..beszélünk hoyg menni kéne HAB partyra... erre elöz a kocsi beáll elénk és mi a rendszáma???HAB-xxx....a számokra nem eléxem de a haverommal aki vezetett kurva nagyon röhögtünk a töbvbiek megcsak néztek hogy mivan...a multkor az öcsém bejött a szobámba ment valami film a HBO-n.és vannak a szobámban a sarokban régi bakelit lemezek...és az egyik az oz a nagy varázsló... ere a tv ben megszolal: óz a nagy varázsló..na és annak hogy nézem a VIVA-t a hülye néger repper énekli hogy fiesta....fiesta.....
    ere kapcsingolok a VIVA plusz ra ott megt mutatják hogy most a FIESTA c. együttes jön vagy mi..nah ennek mekkora a valószinűsége?
  • Coine
    #19
    Hehe, mi volt itt Aug. 20.-án az utcabálon, hehe ;-))))

    ez már inkább CSOCSO topic lett :)
  • Laalee
    #18
    hat az elmult hetekbe se szedtel fel valami sok inteligenciat :) talan most hogy kezdödik a suli
  • Frank99
    #17
    örül ennek kormányunk.
    minden magyar anya, aki gyermeket nevel egyszeri 7500 Ft-ot kap Orsós Viktortól
    Az asszony már megkapta
    TI IS?
  • Frank99
    #16
    anyu pirítost, te meg gyereket csináltál
    mindenki valami hasznosat

    :-)))
  • Waterhorse
    #15
    Te is egy furcsa ember lehetsz:))
  • Frank99
    #14
    De igen
    csak itt jobban ült a poén
    ti meg meggyilkoltátok szegényt :-(((
  • CSOCSO
    #13
    hja valamelyik bulee elött a csaj tjött hozzám hoyg innen indulunk valami nyálas magyar száám ment..persze imádta az ilyet amugy akor még a tv adot z9nak hivták de ez mindegy szal néztük majd jöttek a dolgok megcsokoltam meg minden cseresznyére lassú volt és lassuztunk rá majd jött minden kigomboltam a bluzát majd ot tartottam hoyg a mellét nyaltam mikor a telcsi csörgött és nem akarta abbahagyni a csörgést ezért felvettem hogy ki a fasz keres... a haverom volt hogy siessünk mert lekéssük a találkozot..én meg voltam olyan segg hogy elmentünk és nem maradtam a csajjal itthon:)
    most márciusban az egyik csaj nálam aludt levette a meltartóját ..márt tudtamhoyg ebből lesz valami odafordultam megcsokoltam mindegy minden ment aminek kell menie én meg elkezdtem nyalnia kiscsajt mire anyám éppen hazajött....hehehe cseresznyére nem jött be hozzám de ugy kurtam a csajt hogy kint az anyám beszélgetett a lacival meg piritost csinált:)))))))))))))))))
  • CSOCSO
    #12
    nah szal.. a suleeban történt hogy elvoltam a müanyag colás üveggel a pad szélére tetem és horog ütésben lentről a jobb kezzemmel adtam az üvegnek.. a game nagyon tetszett nah még 1szer...majd másodszorra olyan jol sikerült hoyg mivel még erősebben ütöttem lentebbről jöttta a kezem és eltaláltam a 10 kilos padot ha nem nehezebbet... a kezem meg aszonta hogy ő ezt nem birta viszonta pad megtámasztotta a falat rendesen..szal odébb ettem a padot a falhoz:))))
    mindenki ledermedt mert a pad nagyot szolt...majd ráfeküdtem a tanári asztalra az egyik csaj odafeküdt mellém és kérdezte hogy jol vagyok-e..de én se beszélni se sirni se semit nem tudtam csak tehénkedtem a padon és kussban voltam..majd mikor feleszméltem törött kézzel lementem a tanáriba: aggyatok jeget!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ök felhivták anyámat majd bejött autoval elpattantunk a nevelőapám sportdokijához.... ott megmutattam a kezemet.-
    mindig röhögtem hoyg vki azt mondja hogy ugy feldagadta a valamilyen mert eltört vagy lezuzta és muatat az ember nekem kb akkorát amekkora a sérült része de avgy 3 szorosát... hát én minidg röhögtem az ilyenekn: persze feldagadt akkorára..hoygtne..hát nekem a középső ujjam bügyke ment széjjel azaz a tenyeremben a hosszu csont amiben a bütyök kezdődik majd a kabbe-t mutató ujjam.....
    nah az ember megfota a kezem az vagy jobbra baléra forgatta az ujjamat( majd be szartam) és kérdezte: ez nem fáj??..hát majdnem sikitottam..végülis nem fájt:)))annyira:)))))))))))
    szal megnézte: aszonygya:
    okay ezt felvágjuk helyretesszük és összekapcsozzuk!!!!!!!!!!!
    a lélegzetem elakadt a szemem meg kikerekedett..nem akartam elhinni...majd megröntgenezték és nem kellett mert szinte szilánkosra tört a csont de szerencsére nem volt az hogy oldalra deformálodott volna....
    szal begipszelték..örültem mert a gimiben nem kellett semmit irnom... majd jön a 1999-2000 szilveszter... bazz:) a bumbi haveroommal olyan jol elvoltunk hogy a danszeparkettán ha táncoltunk kijabáltunk tiszta rohadt nagy feelingünk volt a trance zenékre és ha jött egy komoly rész akor kiabáltuk hogy :
    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ:))))))))
    nemtomé de nagyon elvoltunk..majd felmentünk a lányokat csesztetni bementünk a fürdöszobába ahol a plafon lejtett mivel az már a tető volt..szettünk egy kis havat majd megdobáltuk a jányokat......majd rohantunk vissza a fürdőszobába.... én megkapaszkodtam
    az ajtó belső felébe a bal kezemmel 8 a jobb kezem gipszelve volt)
    ez az állat meglátta a felénk rohanó jányt majd behuzta az ajtót és teljes erejéből huzta de furcsálta hoyg nem csukodik az ajtó..mivel a bal kezem középső és gyürüs ujjam a másik oldalt bent volt a hajlatban és szoszerint szétpukkantak..én majd meg halltam:) nagyon szar volt.... mind a jkét kezem tropára ment..azt meg még tudni kell hoyg a bumi kolás üvegével gameztam mikor széttört:)
    szal minda két kezem miatta van:)))))))))))))))))))))
    a multkor meg megyek egyedül a buszon egyetlen jo nő volt még velem senki más nem volt a buszon a nevelőapámnak akor éppen 500 SL mercije volt..meglátam ahogy elmegy a busz melett felugrottam kiabáltam: APA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a csaj meg néz rám mivan velem .. de nem vett észre ezért idegesen és beég-etten kijjeb léptem de mivel szerény magasságommiatt bebasztam a felső kapaszkodóba a fejemet a csaj meg röhögött...de viszafordult a fater mert egy haverját vitte probautra és akor látta hogy integetek..majd a busz mellé ált és dudált egyet én meg kidülledő melel büszkén a hejemre ültem:)))))))))))))
  • CSOCSO
    #11
    hehe:9 én is kinézek a multkor a buszon és meglátom ezt: Para securiti:)))) a sok parás:) :)