82
várom a tapasztalatokat és a véleményeket ezzel kapcsolatban
  • Desiderata #82
    A Sony, a Panasonic és a Samsung szabványosítják a 3D-szemüvegeket
  • High end PC #81
    Ilyenre gondolsz?
    Itt a képen van egy napszemüveg szerű :D
    http://www.iz3d.com/amd_hd3d/
  • High end PC #80
    Kössz!
    Akkor most már biztos a 3db 3D monitor januárban, már alig várom :)
    A sima aktív szemüveg alatt mit értesz?
  • samsung123
    #79
    Hivatalos honlap Ati HD3D
  • samsung123
    #78
    Elirtam nem DH3D---hanem HD3D!
  • samsung123
    #77
    hali4
    lényeg hogy már at ATI is TÁMOGAT 3D-t!!! hd5xxx vagy hd6xxx kártya kell hozzá! DH3D-nek hivják!

    ATI3D

    még utána olvasok jobban én is..de elvileg nem kell külön Ati szemüveg hozzá(ugy mint az nvidiánál), hanem elég egy "sima" aktív szeműveg (amit pl 3d tvkhez is adnak, vagy sokhelyen megvásárolható).

    És az ATi pont nem nooboknak van kitalálva!!! pont hogy a noobok nemtudják normálisan kezelni...
  • High end PC #76
    Most nézem a korod, így már érthető miért nem bírsz normálisan értelmezni/válaszolni, majd felnősz.

    A kérdésem továbbra is adott.
  • Wolfsnack
    #75
    mégis mi van hozzá? NVIDIA 3D Vision van csak a piacon, csak hájpoljátok az ati-t azzal meg nem megy, ez van
  • High end PC #74
    Tudtommal az ATI-is kártyák is támogatják a 3D-ét, tehát kell, hogy legyen hozzá valami cucc...

    Valami normálisabb kommentet, ha kérhetek..
  • Wolfsnack
    #73
    ahhoz nem todod nvidia a király, ati nooboknak van kitalálva
  • High end PC #72
    Én 120HZ-es 3D monitorokon fogom tolni nemsokára...
    ATi karim van ami a leírásomban is van.
    A szemüveget mihez kell kötni, ATi-is karihoz milyen szemüveget vegyek?
  • Tower Guard
    #71
    Óhhh thx!
    Ez most nekem nagyon épp kapóra jött!
  • kandras1983
    #70
    Van valami magyar találmány. Ami 5 különböző irányból ad jó 3D hatást. Szemüveg nélküli. 1 milla körül fogják árulni USÁ-ba. Nálunk persze nem. Mindek. 1 millióért?
  • avatarolok
    #69
    Annyit tennék még hozzá, hogy 2011 -ben jönnek a kis 3d szemüveg nélküli cuccok. Nintendo, telók stb. A nagyobb képernyőkkel viszont gond van 3d szemüveg nélküli verzióknál, mivel ezt már nem szemből nézi a néző. Pontosabban nem csak szembből. Ezt még nem nagyon tudják megoldani. Ezért hiteles az 5-10 év. ...
  • barisssa
    #68
    köszi a választ! Mostmár értem a dolgokat.:)
  • samsung123
    #67
    Ha van vörös cián szemüveged akkor, ahhoz semmi különleges nem kell, sima tv vagy monitor is jó, DE a filmnek kell speciálisnak lenni, de csak annyiban hogy, vörös és kék/zöld elszineződésűnek kell lennie úgy mintha szellemképes lenne, ilyeneket könnyű beszerezni. Általában ezek a filmek ugyanolyan fálj formátumúak mint a hagyományos filmek és ugyanakkorák is. Nem kell hozzá különleges lejátszó se(power dvd10), hiszen ezek ugyanolyan filmek mint a többi, csak más színük.

    Az átlátszó(szintelen) enyhén sötéses szemüvegek pedig, polarizáltak! azaz ezek olyan minőséget nyújtanak mint pl az cinema citykben vetített 3D filmek! DE ezekhez kell a 2 projektor és barkácsolás.(szerintem ma ez a legjobb megoldás, mivel nagy felületen, nagyon sokan egyszerre is nézhetjük anélkül, hogy megfájdulna a fejünk! relatíve olcsón)

    ui: meg kell várni a szemüveg nélküli tv-ket..5-10 év kb, hiszen kisméretben már jövőre telókba kerül és technológiai is megvan, csak még drága. Aki addig nem bír várni, annak maradnak az eddig felsorolt megoldások!
  • barisssa
    #66
    jah és még vmit h mi a külömbség a vörös/cián és a ugyanannyiba kerülő átlátszó (fehér:D) szemüveg között?:)
  • barisssa
    #65
    és h ha csak Power Dvd 10 el akarom a 2D-s filmet nézni 3Dben akkor is gondolom szükség van a 120Hz-es monitorra!?
    Mer a vörös/cián színűhöz nem kell nagy hz-es monitor, javíts ki ha nem jól mondom.
  • samsung123
    #64
    A lényeg!

    Hogy ha nem egyszerű piros-zöld papírszemüveggel akartok 3D-t, akkor szükség van egy AKTÍV(kb 20ezer) szemüvegre és ami még fontosabb egy olyan TV/Monitor-ra ami 120Hz tud leadni és fogandi!!!(nem jó a kamu 600Hz plazma tv-k és a 100hz LCD-k) ami elég drága( tv ugy 400ezer, monitor meg 80ezer)

    VAGY

    2 projektorral is meglehte csinálni a 3D.t és elég egy sima 50forintos polarizált szemüveg is, hatás az IMAX mozihoz lesz hasonlatos!!! csak ahhoz kicsit barkácsolni meg érteni kell!
  • barisssa
    #63
    hali!
    Ez a aktiv 3D-s szemüveg használható csak monitorokra? vagy másfajta, NEM színes szemüveg is?

    köszi a választ
  • samsung123
    #62
    csá:)
    Ezt a szemüveget pc-n kicsit bonyább használni de meg lehet oldani( ha sikerül egész sok játék támogatja, elvileg mindegyik ami nem 2d..pl red alert2)

    psp3 még nincs! gondolom elirtad:) és PS3 akart lenni, azzal is össze lehet hozni, de lehet csak sony tv-kel fog működni.

    na az a szemüveg 15ezer jómagy a forint amit kinéztél! csak kell hozzá egy megfelelő tv is ami kb 400ezer foint..de ha már van neked ilyened ja már csak szemüveg kell és mehet a móka
  • avatarolok
    #61
    Sziasztok!
    Nem tudjátok, hogy az aktiv szemüvegekkel már lehet játszani? Játék jött ki rá? Vagy ha a psp3-at tv-n nézem ilyennel akkor minden játék 3D lesz? Aktiv 3D szemüveg
    Klikk ide!
  • samsung123
    #60
    Másik nem elhanyagolható tény, hogy az ATI(videókártya gyártó) is előáll addigra a 3D megoldásával(valszeg a 6xxx sorozattal jövőév eleje)! igy nem kell nvidia-ra kötelezően váltani(most monopol helyzetben van), sőt a versenyhelyzet miatt árcsökkenések is várhatóak .
  • samsung123
    #59
    ha szeretnél már most 3d-t akkor kénytelen vagy 24" gondolkodni(kell még egy erős nvidia kártya is) vagy vársz 1-2 évet és HDTV-ben veszel 3d-est(de az már üt) és addig elvagy nélküle a Samsung P2770H monitoron(ez késöbb is jó lesz, ha tv nem monitornak is akarod használni).
  • bajgunar
    #58
    Ahha értem miért nem megy az olyan TV-kkel.
    Leadni tudják a 120-at, csak fogadni nem.
    Köszi.
    Én is arra várok, de már nagyon haldoklik a monitorom (CRT Acer 99c) és amit kinéztem Samsung P2770H nemtudom, h meg vegyem -e addig.
    A mostanába kijövő 23.x" -os meg kicsi nekem.
  • samsung123
    #57
    na.. jelenleg nics 24"nagyobb monitor ami 120hz-tud!
    Másik hogy a mostani tvk-k(lcd fullhd, oriási méret min 32") hiába van ráirva hogy 100, 120, vagy 200, 600hz nem tudják fogadni a 120hz jelet csak a 60hz-sat, tehát NEM ALKALMASAK a 3D-re!

    egy tv van csak a samsung ami tudja fogadni és leadni a 120hz de az féll misi. azaz én is azért várok még, mert meg fognak jelenni a HD-tvk között is ami olcsók és 3d alkalmasak, de jelenleg nincs ilyen! ezért én is várok mert, 94cm akarok 3d-t!!!!!!
  • bajgunar
    #56
    Ti találtatok már 24" vagy nagyobb monitort ami 120Hz-et tud????
    Nekem olyanra fáj a fogam, de sehol se találok.
    Addig meg nem akarom kiadni a pénzem PL egy Samsung P2770H -ra, ha fél év után meg kidobják ua-t csak 120Hz-en.
    Amit meg olvastam ,hogy TV-knél, hiába 120-240Hz tényleg nem működik ez a dolog? Ha gépet kötök rá, mi köze van ahhoz, hogy a TV tudja e a 3D-t?
    A gépnek csak a 120Hz a lényeg. Nem? Plusz egy szemcsi.
  • samsung123
    #55
    ugy tűnik ez az aktív szemüveges téma kb 5évig tuti hóditani fog utána szép lassan a szemüvegnélküli 3D jön ami valóban jobb hiszen nem kell hozzás semmi(szemet se fárasztja/rontja). A mostani egy átmeneti, de ha nemzavar a szemüveg, meg nem lesz a fejeden egésznap akkor érdemes beújítani!
    Én várok a 120hz/240Hz sima mezei tévékre amihez nincsen semmi(nem ugy mint a fél millás samsung 3d tévéhez) ezek jóval olcsóbbak lesznek..és akkor beveszek egy 94cm-belőle kb negyedéért a mostaniaknak. ehhez az nvidia szemcsije(vagy ati-t addigra kidolgozza) meg egy brutál számítógép....és kész az orgia..csak 2-3év kell még kb meg addig egy kis lé.
  • samsung123
    #54
    ajánlom hogyha érdekel a téma(és ez a jövő) fektes be egy 120hz 24" lcd monitorba meg egy Nvidia szemcsibe! lefordulsz a székről olyan lesz minden játék! sőt filmek is, mivel támogatják ezt a szemüveget a power dvd10-el, csak olyan filmet kell letölteni(nehéz találni, de vannak) és az Avatar is olyan lesz mint a moziba néznéd!
    itt nézelődj
  • samsung123
    #53
    nem lesz tőle jobb mégha 120hz is menne..mivel a hz témához nem piros-cián szemcsi kell..hanem speckó lcds szemüveg...de azzal már tökéletes a hatás!
  • bat777
    #52
    hali.. megjött a szemcsi.. 3d vele a játék... nézegettem videót is, de nem az igazi.. álltalában, inkább pirosos minden, így nem tökéletes. a monitor 85hz en van.. szerintem kéne neki több, h jobb legyen...
  • samsung123
    #51
    üzletpolitikamegogy csak Vista/Win7
  • Inquisitor
    #50
    "ha legalább min 8xxx nividiád van ..."
    Érdekes, anno ment ez TNT2-vel is :D
  • samsung123
    #49
  • bat777
    #48
    hali.. köszi... vöröses az elszíneződés szinte mindenhol... akkor jó lesz a vörös cián... köszi a segítséget... rendeltem 2 szemcsit, kipróbálom, h műkszik-e
  • samsung123
    #47
    ha a játékban is vöröses-ciános elszineződést kap akkor jó lesz hozzá.
  • bat777
    #46
    ja és vörös-ciánt néztem.. azt írja, h az van a mostani új filmekhez, és remélem a játékhoz is jó ez.
  • bat777
    #45
    hali.. köszi a segítséget.
    a tesóm játszott a Kings Bounty Armored Princess -sel... a beállításban találtam olyat, h 3d, és ha bekapcs,akkor elmosódik, mint pl a mozis filmek, néztem már 3d-t.

    egy radeon 4830 as kártyám van, a játék nem túl komoly, ezért ha bekapcsolom a 3d-t simán visszi. csak arra voltam kíváncsi, h elég lenne egy 1100 forintos müanyagkeretes szemüveg, h az élmény 3d-s legyen... ha működne, akkor filmeken is kipróbálnám. úgy döntöttem, h befektetek 2 szemüvegbe, h tudjunk "mozizni" ha működne... de most ez a játék indította el bennem, h milyen is lehet, meg, h működne-e.
  • samsung123
    #44
    vagy veszel laptopot amik támogtják a 3D-t, semmi nem kell hozzájuk. Ott is kétféle megoldás van egyik a polarizál és shuter megodás..mindegyiknek megvan az előnye hátrány..de kb hasonló élményt nyújtanak.
  • samsung123
    #43
    melyik játék ez?

    ha legalább min 8xxx nividiád van meg vista/vin7 mindegyik játékot tudod nézni 3D-ben(sima cián-magenta szemüveg kell, ráadásul bármilyen monitoron)

    Sima papirszemüveggel milyen az élmény? hát sajna elszomorító DE 3d hatás jó, csak minden más szar, kipróbálásra tökéletes..hosszútávra nem.

    a 85hz monitorod is kevés mert legalább min 100hz kell(több sem árt)..lcdnél meg fix 120hz kell a normális megoldáshoz, de ha ez megvan, szinte minden játék menni fog hibátlan 3D-be csak itt megint szükség van az Nvidia szemüvegére is(kb 40k).

    van egyéb megoldás is, ahol elég a polarizát szmüveg is(ez is kb 300fotint), de ott többi más drága(2db projektor stb) és érteni is kell az összrakásához.

    egyéb megoldás is van, sőt van szemüvegnélküli tökéletes 3D is...csak még akkor a felbontású és mérető monitorokat nem gyártanak amik helyettesítenék a monitorokat vagy a TV-ket(de 1-2 éven belül jönnek telókba legalább).

    Sajna nemsok kompromisszum van, max kipóbálás szinten maradnak az olcsó megoldások. De kérdésedre válszolva, igen tudnál játszani 3D-be(ha az a játék a szineltolást támogatja, nem más technológiát), filmezéshez meg olyan filmet kell beszerezned ami 3d változat(nem kell hozzás semmi, csak a papírszemüveg)