7193
10877436381340714828.png
  • sznek1975
    #7113
    Kérnék kis segitséget,Felvettem a pilóta proffot nagy nehezen , fel mentem repülni és kaptam hozzá Z 95 gépen és egy küldit , azt meg csináltam hogy adott pontra oda repültem és utána több mint egy orát harcoltam fent az űrben de nem engedett le szálni a Nabbói állomásra lehet küldit nem fejeztem be és ezért van? , Ott lebegtem a állomás elött és úgy léptem a játékból és mikor léptem volna vissza nem engedett be hanem a Asztalra ki dobott és a játék is leállt. Mi lehet a gond?

    Többször próbáltam be lépni de nem engedett.

    Ebben kérnék segítséget.
    Utoljára szerkesztette: sznek1975, 2021.10.09. 20:11:35
  • sznek1975
    #7112
    Üdvözlet. Mi leött be lépek a játékba , van arra lehetőség hogy megjegyeztetni a felhasználó nevemet és jel szavat valahogyan ?
  • Bandras DaSilva #7111
    A pilotnál már nincsen skillfa. Ott adott sorrendben kapod az új skilleket.
  • Bandras DaSilva #7110
    Igen, a skillboxok megvannak, ugyanazt a 250 skillpontot lehet elkölteni, szabadon variálni. Nekem úgy tűnik, hogy pár skillbe belenyúltak, de lehet tévedek. A skillfa amúgy kicsit bugos, nem írja, hogy melyik ágból hova lehet fejlődni, de a launcherben és a játék mappájában is van egy skill calculator, ahol minden jól látszik.

    Szintek ilyen hülyén számolódnak, bizonyos kockák megvétele után ugrik. Simán lehet, hogy lvl 10ről lvl14-re ugrassz ha megveszed vmelyiket.

    Amúgy simán fut, lagot nem tapasztaltam, negy összeomlások sem voltak.

    Eventek vannak, most pont a halloweenes cucc megy. Elég vicces,de vannak egyéb eventek is időnként.

    Chronickler is benne van, de kikpacsolható ha idegesít.

    Igen, JTL, Rage of the Wookies és Mustafar kiegészítők vannak benne + pár újabba dolog. Elvileg Restuss is él, de arra nem voltam még.

    A Legacy quest linet betették (lehet az csak nge-vel jött, nem emlékszem már) így Tatooine a kezdő. Mos Eisley a fő hely per pillanat (nekem), itt van általában mindig doki meg entertainerek is, így buffokat lehet szerezni. Az ent buffok jó sokáig tartanak, a doki buffok elég rövidek, sztem ez is változott valamennyit.

    Populáció nem túl atom, de egyre több embert látni. Vannak városok is, specializálva is. Vendorok is vannak, de nem túl sok. Nekem most a friends list meg a mail bugosnak tűnik.

    Jedit nem tudom, hogy szakmás vagy falus-e, nem láttam még, bár állítólag Dantooinon mennek a spin groupok.

    Relatíve gyorsan lehet fejlődni az elején, utána lassabb.
  • AnuluWork #7109
    Elkezdtem én is letölteni.

    Ami eddig olvasva előjött:

    Ez a CU, tehát szintek vannak a hülye wow miatt (már nem is emlékszem anno ez hogy működött, olyan rövid ideig volt, de ez volt a jó, bár utáltam), de nem epic fakkság van, hanem pre cu skillezés, ugye?
    Két karaktered lehet egy accon/szerver, plusz majd a jedi. (A jedi falus vagy szakmás?)

    Van űr, ahol a mani ha jól emlékszem jobban jött. Három frakció: rebel, imperial és kb. Jabba.

    Nincs családi tiltás, de valahogy túl sok a SWtmes dolog, nem tudom meddig fog élni, de jó hogy van.

    Ki merre indult? Tatoo gondolom főleg esetleg a Corelia?

    Annyira jók voltak már a töltő zenék is, annyira jól volt kiválogatva, hogy csak néztem, mennyire profi az egész. A bolygótervezés, stb. Mégis a hülye TORt hozták a helyére. Kár érte!

    Most mi a központ pl. buff kapcsán? Hol van a legtöbb házikó, shop, van-e város már, stb.

    Egyébként, annyi az SW tmes elem, hogy valami nem stimmel ezzel a gaméval abban az állapotban, amiben van. Már a patchképernyőn is tömérdek SW tmes filmrészlet, meg hasonlók. Ezt a Disney úgy le fogja lőni, mint a picsa. Ha nem, akkor qurvarendesemberek. :D
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2021.10.09. 10:17:35
  • sznek1975
    #7108
    Nem tudlak fel venni barát listára , nem müködik valamiért, Embereket sem tudok keresni a keresöben.
    Kari neven Cryss Kezdő Marksman és Scout egyenlöre
  • Bandras DaSilva #7107
    Nálam nincs gond vele. Lehet, hogy a felbontást kellene átállítanod. A launcherben jobb fent tudod a fogaskeréknél állítani.

    Bandraas és Meringar nevű karakterekkel vagyok jelen, ha szükséges tudok fegyókat, házakat gyártani. Túl szuper dologra nem kell számítani, de ha tudok legyártok bármit. Craftingot nézegettem jobban eddig, meg repülök, hogy legyen pénzem, de ha össze lehet szervezni, akkor mehetünk együtt is ide-oda. Egyelőre Mos Eisley / Bestine vonalon mozgok.
  • sznek1975
    #7106
    Szuper egy szeró eddig tetszik nekem. Csak nem tudom hogy a slill fát lehet e kisebbre hajtani? Eddig nem sikerült. Mikor megnyitom a egész képernyőt be fedi.
  • Cnut
    #7105
    Azóta már én is 5. szinten vagyok és dolgozok a cdef pistolom lecserélésén :)
  • Bandras DaSilva #7104
    Nm tudom, nekem is Frici szólt, hogy van. Azért kicsit variáltak rajta, xp is jobban jön, mondjuk azzal együtt kell néha szarakodni. Az eleje nehezen indul, azért néha küzdeni kell. Én elkezdtem nagyon harcolni, aztán most valahogy inkább az arisan/weaponsmith/architect craft vonalon fejlődök, keveset harcolok.
    Furi, mert anno a craft az agyamra ment, most meg tök vicces. Van elég sok minden, de nem feltétlen jelez mindent, azért a vendorok nem látszanak a térképen és nehéz rájuk keresni. Dokik, entertainerek vannak Mos Eisleyban mindig, de ezek is másabb buffok mint amire emlékszem, de már régen volt.
    Egyelőre jól szórakozom, bár nem tudom, hogy magasabb szinten milyen a dolog.
  • AnuluWork #7103
    Egyébként ezt hogy hozták össze??? Sutyiban, mindenkit maga mögött hagyva elérték azt, amit eddig egy emu sem? :D
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2021.10.05. 22:23:27
  • AnuluWork #7102
    Hány családtag tud játszani? Ide is kellenek az eredeti lemezek? Mert azonnal töltöm, ha nem, és leszarják mennyi családtag játszik egy hálózaton belül. Főleg, hogy nem kell a telepítő CD.

    UPD:
    "Will family members be allowed to play alongside each other even if they share the same IP address?
    Yes"

    jeeee!
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2021.10.05. 22:20:16
  • Cnut
    #7101
    Na, erről még nem hallottam és már töltöm is! :)
  • Bandras DaSilva #7100
    A Restoration3 egy elég fasza project szeritem. Pár napja kezdtem bele én is. CU az alapja, de JTL, Rage of the Wookies és Mustafar is benne van, a heroicokat is betették, a theme parkokat is meg lehet találni, valamint a chronicler cucc is benne van. A legacy quest line is él, nem emlékszem, hogy azt az NGE hozta-e anno vagy a CU.

    Pár dolog szerintem változott az alap CU-hoz képest, de elég jól fut. Nem tapasztalni lagokat, eddig minden elég jól futott, bár nagyon messzire még nem jutottam. Az egész dolog valamikor tán júniusban indult.

    A populáció nem az igazi még.

    Viszont tök pro a telepítő, minden megy flottul, nem kellenek az eredeti lemezek vagy az image fileok, launcher szépen mindent felpatchel pikk-pakk.

    SWGEmun voltam egy darabig, de ott meg minden bot volt, nekem nagyon akadozott meg valahogy nem haladt sehova. SWGLegendsbe is benéztem, ott relatíve sokan vannak, de az NGE, így egy más élmény.

    Lehet azon vitatkozni, hogy a Pre-CU, a CU vagy az NGE éra jobb-e, de sztem ez mindenkinek saját preferencia. Nekem az eredeti nagyon bejött, de sok dolog nem volt jó benne. Én a CU-val jól elvoltam, nálam az NGE volt az ami kicsinált, bár azt is toltam elég sokáig mert nagyon jó volt a csapat.

    Sajnos, kicsit ráfüggtem erre most megint.... nem tudom meddig tart majd a lelkesedésem, de egyelőre nagyon tetszik. Szegény SWG már eredetileg sem volt túl szép és nem túl jól öregedett, így azért arra fel kell készülni. Kis tuningokat lehet itt-ott találni.

    Egyelőre ennyi. Szerintem érdemes kipróbálni.
  • Piftuka
    #7099
    Abszolút egyetértek veled!

    Amikor a gyalázatos CU, majd NGE átalakította a játékot, én már az idő nagy részében inkább az űrhajóimat fejlesztgettem, és a JTL küldetéseivel foglalkoztam.

    Persze volt még egy-egy "Corvette-run", vagy Krayt Dragon vadászat a klántársakkal, vagy a pannonia-i cimborákkal, de ott a játék csak egy "keret" volt már. A szintrendszer, a színes ikonok, a gagyisztikusra leegszerűsített karakter és annak lehetőségei semmilyen élményt nem nyújtottak nekem.

    Egyedül a közös történetek, a vadászat közbeni beszélgetés adta az élményt és a lényeget. (De persze annyi erővel pusztán egy webkamerán keresztül is beszélgethettünk volna.)

    Még a Pannonia, vagy UNITY által szervezett horgászversenyek voltak jók, de hát az megint csak nem a CU és NGE érdeme, mert a funkció már a Pre-CU-ban is jelen volt, és alapvetően nem változott. Xebec, a magányos Ranger pedig mindig szeretett pecázni. :)

    Szóval ahogyan mondod... a játékot akkor már a JTL "vitte el a hátán".

    Az "SW:TOR" engem már nem érdekelt. Soha nem kedveltem azt az érát, és az SWG számomra nem pusztán egy MMO volt, hanem "AZ" MMO; az egyetlen, ami érdekelt.

    A témája miatt, és a játékrendszere miatt. Más témájú MMO engem nem érdekelt különösebben.

    A különféle emulátor szerverekkel pedig az a fő probléma, hogy egyrészt csupa olyan frusztrált játékos menedzseli, aki hiányolt valamit az eredeti játékból; hát itt, most, a saját szerverén leprogramozta, megvalósítja.

    Csakhogy az ilyen egyéni dolgok nekem pl. nem tetszenek. Ráadásul érezhető, hogy az ilyen szerverek üzemeltetőinek a zöme a PvP mentén dolgozta át a játékot. Az pedig aztán pláne nem érdekel, mert konzervatív "hard core" szerepjátékosként csak a PvE tartalom érdekel.

    Az üzemeltetők másik része pedig fiatal (hozzám, hozzánk képest), akkor kapta az első számítógépét, amikor a SOE már leállította az SWG szervereket, szóval hallomásból ismeri a játékot, és természetesen a számára szimpatikus, "modern kornak megfelelő" NGE tartalmakkal pakolja tele a szervert.

    A kör bezárult: marad a sokat emlegetett "EMU" szerver... de azok a szerencsétlenek pedig a szabadidejükben fejlesztgetve a játékot közel 15 év alatt oda jutottak, hogy a játék "magja" alapvetően 2013-at idézi.

    Ilyen ütemben a JTL - mondjuk ki - nagy valószínűséggel soha nem fog megvalósulni a szerveren.
  • AnuluWork #7098
    Köszi. A JTL elvitte az egész bármilyen (preNGE, preCU, stb.) SWGt a hátán. A SWTOR utána szép volt (akkor legalábbis), de mindenki elájult a Biowaretől, aztán nem az lett belőle, ami. Sokaknak tetszik, de továbbra se értem, hogy miért kellett lelőni. Sima remastered kellett volna belőle, és megélt volna a két SWG játék egymás mellett, főleg, hogy a SWTOR talán egy év se kellett, és kb. ingyenes lett. Na mindegy.
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2021.08.28. 18:53:17
  • Piftuka
    #7097
    Sajnos nincsen még! :(

    Az imént beléptem, és ellenőriztem. Furcsa, hogy Mos Eisley háta mögött a bug-os (?) hely, ahol anno fel tudtam állítani a tábort, és fogadtam a betérő newbie-kat, most mintha nem létezne. Vagy nem működik.

    Igazából - mivel évek óta nem követem rendszeresen a szerver történéseit - nem tudom, melyik Patch release állapotát tükrözi a játék jelenleg az SWG Emu szerveren.

    A veterán reward-ok lehívhatóak az biztos, de egyiket sem kértem még, hiszen a karakteremnek nincsen háza, ahol kiállítsam őket. Sajnos még igen sok "csiszolnivaló" hiányzik.

    Az "SWG Legends" szerveren is van karakterem, a teljes Guild (UNITY) is oda ment át évekkel ezelőtt, de oda is éppen ilyen "gyakran" jelentkezem be. Évek óta fel sem néztem.

    Azon ugyan van JTL, és működik is frankón, és ez jó... Ám sajnos NGE szerver! Ráadásul még jelentős mennyiségű, ill. mértékű egyedi kiegészítést is tartalmaz. (Az pedig mindig "ingoványos talaj"... egy csapat, lelkes, önjelölt fejlesztő megmondja, hogy szerintük milyen, vagy milyen lett volna a "legjobb SWG"... )


    Az ideális az volna, ha a Pre-CU ("EMU") szervert turbózná fel valaki annyi custom dologgal, hogy a CU-ban, és NGE-ben remek "plusz" dolgokat (pl. sokkal fejlettebb bazár üzemeltetési, keresési és vásárlási funkciók), új épületek, járművek, páncélok, pet-ek, küldetések, jutalmak, stb. implementálná a régi rendszerbe. Annak pedig megtartaná a teljes skill és szakmarendszerét.

    De én már azzal is elégedett volnék, ha az EMU szerveren működne a JTL.
  • sznek1975
    #7096
    Ezt találtam csak


    és ezt hozzá https://www.swgemu.com/forums/showthread.php?t=225438
    Utoljára szerkesztette: sznek1975, 2021.08.26. 13:56:18
  • AnuluWork #7095
    Akkor most nincs az swgemun jtls?
  • sznek1975
    #7094
    A Swgemu akkor a egyetlen igazni normális szerver akkor ?
    A Swg legends nekem nem jön be.
  • Piftuka
    #7093
    A "Jump To Lightspeed" használhatósága nagyon jó dolog. Sőt, számomra esszenciális. A Pre-CU szerver egyetlen hiányossága az, hogy ezidáig képtelenek voltak megvalósítani rajta.

    Viszont a CU miatt ez a szerver engem egyáltalán nem érdekel. A szintrendszer volt az, ami szétcseszte az SWG-t. Az NGE már csak a "kegyelemdöfést" adta meg neki.
  • sznek1975
    #7092
    Sziasztok. Tudtok valamit mondani erröl a szerverről? https://restoration-gaming.com/
  • Piftuka
    #7091
    Ejj, Torzi... csak "ismerős" Borzas? Hát Pannonia és a régi élmények... mindent elfelejtettél? Persze piszok régen volt... Akkor még fiatal srácok voltunk.

    A régi csapattal egy ideig még tudtam tartani a kapcsolatot, aztán sajnos megszakadt az is...! Borzassal már az SWG EMU-ban is "hajlott hátú veteránnak" számítunk, de igazából egyikünk sem jelentkezett be az elmúlt 1-2 évben túl sok alkalommal.

    Jó néhány éve majdnem felélesztettük Pannoniát "romjaiból" (eredeti lokációjában), aztán nekem éppen kifogyott a pénzem a házamból, raktáraimból (kevés aktív játék mellett nem csoda), így ugrott a ház és benne minden játékbeli javam. No, az sok volt... Nem álltam neki mindent újra az elejéről felépíteni. Azóta csak fel-fel lépek a szerverre néhány percre, de üres Xebec "Friend list"-je.

    Pedig ha a régi cimborák nyomatnák, akkor kikapcsolódásként időnként (persze messze nem annyira, mint régen; azok az idők, a fiatalság elmúltak) valószínűleg ismét aktív volnék..

    Hát ez a helyzet.

    Azért, ha bárki olvassa ezt a régi csapatból, kérem, írjon, mi újság vele!
    Utoljára szerkesztette: Piftuka, 2021.08.06. 18:17:46
  • __Jacek__
    #7090
    Basiliskuszon :)
  • sznek1975
    #7089
    Üdvözlet, Van aki még játszik a SwgEmu oldalaon?
  • Torzonborz
    #7088
    Nem, én ott is ezen a néven "futottam", :D De Borzas neve ismerős.
  • Kisponyi
    #7087
    Szia, koszonom azert a biztatast, az fb linken majd rakosgatom fel a frissiteseket, ha lesz majd mit.

    Torzonborz, veletlenul nem te voltal Borzas A'mlin anno? Vagyis Borz a Samlin? XD
  • Torzonborz
    #7086
    Pár évet elkéstél ezzel :( De hajrá, sok sikert, azért jó látni, hogy valaki még foglakozik swgvel. :)
    Utoljára szerkesztette: Torzonborz, 2021.02.19. 13:20:50
  • Bandras DaSilva #7085
    Most néztem, hogy kicsit negatív lett ez a hozzászólásom, de nem ez volt a cél. Sok sikert és jó gyakorlást! Majd jelezzétek, hogy halad a dolog!
  • Kisponyi
    #7084
    Szia Bandras, koszi, de legfokepp magam es batyam miatt csinalom. Meg jo gyakorlas is nekem, mind modding miatt, mind ferdites okan. Szoval igazabol csak csinalgatom es azert csak lesznek olyanok akiket erdekelhet, amit masik sosem olvasnak el :D Kitudja hehe...
  • Bandras DaSilva #7083
    Köszi a linket!

    Túl sok energiát nem ölnék ebbe a dologba azért. Amit meg kell tanulni, azt relatíve gyorsan meg lehet mert nem túl bonyolult, a többi szöveget meg úgysem olvassa el senki.

    A magyar karaketerek nekem anno még az officialon is mentek és az swgemuban is, bár már elég rég toltam.
  • Kisponyi
    #7082
    Sziasztok!

    Gondoltam megosztom ezt a facebook csoport linket veletek. Hátha valakit érdekel majd.

    SWG Magyaritás
  • shaaktii
    #7081
    Szeretem a sorozatot, de ez a krayt nekem sem jött be. Szerintem így próbáltak költségvetést spórolni, elvégre egy homokbuckát és egy fejet könnyebb előállítani, mint egy komplett testet.
  • Torzonborz
    #7080
    Még mindig zseniális :D
  • BreakDown89
    #7079


    Ezt így itt hagyom. Kis nosztalgia. :)
  • AnuluWork #7078
    Dehogy néz. Tiszta dűnés. :)
  • Torzonborz
    #7077
    Még nem kezdtem el nézni. De ez a krayt így elég bénán néz ki. :(
  • AnuluWork #7076
    Aham. Nem láttad a Mandalorian S02E01et? :) Legjobb rész eddig! :D
  • Torzonborz
    #7075
    Ez a Krayt dragon akar lenni?
  • AnuluWork #7074
    Ez picit másabb volt, mint ingame anno. :D