90
http://web.matavnet.hu/oldman/
  • Mathias
    #43
    lala a képen nincs rajta Oldman, de ha el akarod képzelni úgy néz ki mint a télapó(Csak szakál nélkül).
    Egyébként a Tuning BIOS nem rosz dolog. Nekem bevált.
  • StarFist
    #41
    Kár, hogy a Terminálról eltűnt a hasonló című topic. Voltak benne jó sztorik. Ezt nehéz lesz arra a szintre felfuttatni. Bár ha még 2-3 ilyen cikk megjelenik a tollából...
  • narumon
    #40
    Ajjaj én akkor melyik kategóriába tartozom? Nem találom magam.... Most akkor én hátizsákos-linuxos-duronos vagyok? Hátizsákom ugyan nincs, linuxot se használok, de duronom az van és megy rendesen :) Engem kihagyott az OLDMAN!!!! FELJELENTEM!! :)))
  • Anee
    #36
    hm

    A Számitógépes vásárló

    Hosszú évek tapasztalait osztom most meg veletek,barátaim.Megismertem a számitógpre áhitozó népes táborát,és úgy gondolom nem felesleges,ha ti is megismeritek őket.ha esetleg valaki magára ismer az NEM a véletlen műve

    1. A tapasztalatlan

    Általában vidéki vásárlók.Beülnek az autóba és felszaladnak pestre.Bemennek valamelyik bevásárlóközpontba és hosszas tanakodás után megveszik a Cyrix processzorral,32MB memóriával,S3Trio 64 videokártyával,2.1GBos Seagate wincseszterrel felszerelt gépet a gyereknek,hadd játsszon.Hazaviszik és utána kezdődik a fogaknak a csikorgása.Ugyanis a gyerek bömböl hogy a gépén semmi nem fut,esetleg a Windows inditása nagyritkán sikerül,de az csodaszámba megy ,ilyenkor a falu népe összecsődül.Gép többszöri ide-oda utaztatása garanciában.Az összes költség végül kitesz egy P4 konfiguráció árát annak ellenére hogy ebből számitógép sose lesz.

    2. Pestipiacos

    A pestipiacos vásárló hosszú évekre visszamenőleg örzi a Pesti Piac hirdetési ujság valamennyi számát.Nincs olyan számitásteknikai termék amelyiknek árát fejből ne vágná,hozzáértve hogy az XXX(oldman:)) cégnél az eladók nagyon taplók,de a pénztáros csajnak mutatósak a keblei.20forint különbségért körbeutazza az országot.Tanulmányai eredményeképpen összeállít egy gépet,amely általában 2*annyiba kerül mint amennyiba került volna(hmm oldmannél számolva?)ha a hirdetőknél éppen az,és éppen annyiért kapható lett volna.De sajnos AZ éppen elfogyott,viszont van helyette más persze kicsit drágábban...

    3.Az Árlistás

    Ő már előrébb jár a pestipiacosnál.Általában táskányi árlistával közlekedik,a pesten létező összes cégtől előbb árlistát ,majd ajánlatot kér.Az árajánlat birtokában ismét felkeresi az adott cégeket,fenyegetően mutogatva a másik cég árlistáját,amely ezer forinta kisebb összeget tartalmaz az adott konfigurációra.Amennyiben ez a cég hajlandó az áratezer forintal leeengedni,erről ismét ajánlatot kér,és visszamegy a MÁSIK céghez,közölve hogy a gépet máshol is megkapja ennyiért.Addig akarja ezt játszani,amíg a gépet megkapja ingyen esetleg pár forintot mellé.A doog vége hogy mindenhonnan kitiltják ,szóba se álnak vele,ha közeledni látják,elengedik a kutyákat és mindenki fut amerre lát

    8 A Hátizsákos-linuxos-duronos

    A legveszélyesebb fajta.Hordákba verődve járják a várost.Messziről meg lehet őket ismerni,mindeggyiknél legalább 20félke ceruza található.Élőhelyükön felhőkben száll a grafitpor.A gép már majdnem kész,csak most éppen ne indul.A Hátizsákos-linuxos-Duronos egy életre szóéó elfoglaltságot talált magának(hah szerencsétlen BUZI nem ismeri a panelhibajavitókat)Néha sikerül akár 10percre is elindítani,ilyenkor a csorda a gép körécsődül és eljárják a kerneltáncot

    Na ennyi többet nem másolok be nehogy baj legyen.De kiderül hogy Oldman szerint a cyrix hhasználhatatlan és az AMDsek hülyések és Ő a sirály..
    Ja cukirózsaszin pólós képeket rakott be mellé:))))
  • Pheel
    #34
    Valaki begépelhetné ide a cikket, mert nem veszek meg bármilyen szart :)
  • Anee
    #33
    Persze az AMDsek a LEGparasztabbak a kis Intelbuzinak
  • Anee
    #32
    ja kicsit paraszt cikk...
    mindenki köcsög számára
  • StarFist
    #31
    Aki még nem tette, az gyosan olvassa el az új PC Guru végén levő OldMan cikket. A vásárlási szokásokat (azaz minket) fikáz bene az öreg.
  • Mike
    #30
    a support a legfontosabb!
    vagyis az affele "magyar support" ami annyit tesz, ha valami gaz van nem hajtanak el egybol a boltbol
  • Pheel
    #29
    A nagyobb cegek mindig elonyben vannak.
  • narumon
    #28
    Hát sajnos errefelé ennyi pénzből nemigen lehet ugyanazt összerakni :(
  • Pheel
    #27
    Ilyen az élet. Én az ilyen 99EHUF-os vásárlókból fogok élni, illetve élek most is :)
  • narumon
    #26
    Igen sok embernek a minőség a fontos, de sokan főleg akik nem értenek hozzá bemennek a metroba és kamionszám viszik a 99e Ftos számitógépet.. pedighát az olyan is :( Sajnos a másik tipusú vásárlóból meg egyre kevesebb van, bolt meg egyre több :(
  • Anee
    #25
    az biztos én is ilyen vagyok de a minőség a legelsőszempont
  • Pheel
    #24
    Eleg sok az arerzekeny vasarlo. Magam is kozejuk tartozom, bar neha nem sajnalom a jobb vasra a penzt.
  • Anee
    #23
    Debrecenben mindenkiragazkodik 1hez még ha drágább is ......
    Mindnak van bevétele
  • narumon
    #22
    Azért mióta minden sarkon 2 van, és multik is vannak azóta bizony szűkölködnek.. legalábbis szegeden...
  • Laalee
    #20
    nehogyazthidd hogy olyan hudejolmegy a pc boltoknak...
  • MuERTe
    #19
    hol érdekli őt a garancia?:)))
    egy nap alatt megvan az alaplap ára.
  • Mike
    #17
    Masreszrol miert kene olyan iszonyu szabalyos lyukakat kesziteni. Kell par jo nagy luk aztan kesz, ha mar mindenaron lukasztgatni akarsz.
  • Anee
    #16
    Hát ezt sokkal egyszerübben meg lehet oldani:leveszed az oldalát s nem kell szarakodnod vele
  • narumon
    #15
    Hogy honnan szedte a házkifúrást? Hát csak onnan hogy gyárilag is lehet ilyen házakat kapni... gondolom rájött hogy nem egerek miatt van az ott..
  • Laalee
    #13
    mindig az volt...
  • MuERTe
    #12
    pár éve,még a mmx korszak előtt (nem tegnap volt:) sokat tanultam tőle tuning terén,de manapság már csak azért olvasok bele az irományaiba,hogy mosolyogjak rajta:))))nevetséges már amit művel.
  • UnConnecteD
    #11
    De azert az az otlet , ami a multkori Guru-ban volt (haz kifurasa) az nekem bevalt, nem tudom honnan szedte. En mar par eve vettem tole gepet, es eleg korrektul osszeraktak. Mondjuk arra kivancsi vagyok, hogy majd , ha jonnek az uj AMD cuccok (Athlon4 , MP, Palomino ), akkor megmarad-e az intelnel, vagy rajon o is, hogy jobb az...
  • Anee
    #10
    Nem kell nagy tudás amit OldMeen csinál..belép a biosba FSB fesz állitás esetleg szorzó azt pá
    Az az ember egy grafitozástól már behalna
    Amúgy túlságosan Intel buzi de volt 2 AMDs cikke is..
  • Mike
    #9
    Nos azert Oldman is irt mar le butasagokat, neha nagyon nagyokat is. Masreszrol hm... kisse reszrehajlo, soxor mar annyira, amennyire szvsz! egy ujsagiro mar nem mehet el. Arrol mar nem is beszelve, hogy nehanyszor beletaposott mar az olvasoi lelkebe (es akkor finom voltam) A cenzurarol szolva, nem o az egyetlen, vannak meg a neten olyan helyek ahol lazan kitorlik a moderatornak nem tetszo, vagy nem a moderator velemnyet tukrozo hozzaszolast.
  • Pheel
    #7
    Ti ilyen nagy felfedezők vagytok. Amerikáról hallottatok már? És a spanyol viaszról? :)))))
  • Dikkma
    #6
    Laci, a Fórum főoldalán van egy szöveg, nemtom, olvastad-e már. Ha még nem, tedd meg most.
  • Dikkma
    #4
    Oldman = Oldman :)

    Én annyit tudok róla, hogy betonstabil Inteles, és talán egy kicsit túlságosan is az :)
  • Feketekéz
    #1
    Nem tudom, hogy ki mennyire ismeri az oldalt, mindenesetre én már elég rég óta olvasgatom. Gondolom Oldmant nem kell bemutatnom senkinek. Na szóval azt szeretném mondani, hogy ez az Oldman fiú kissé botrányos dolgokat tesz. Durva azért az is, hogy például Oldman törli azokat a hozzászólásokat amik nem tetszenek neki. Ugye nem kell mondanom, hogy ezek a hozzászólások az AMD-ről szólnak. Most olvastam ismét a fórumot, és egy hozzászólot enyhén szólva elküldte a büdös pics*ba.
    Mostanság sok AMDs bombázza Oldman fórumját és kissé kicsúszott Oldman lába alól a talaj.
    Van még egy dolog amiről beszélni szeretnék. Oldman már nagyon sok ember elismerte tudása miatt és ezt az elismerést főleg a xx xxxx újság hasábjáin írt cikkekkel érte el. Sokan veszik ezt az újságot és ezek közül rengeteg embernek nincs internet hozzáférése. A friss híreket ezért ők nem is tudnak, csak akkor mikor ezt megírják az említett újságban. Száz szónak is egy a vége. Oldman elég jól tud angolul, kvázi sok külföldi hardver oldalt olvas. Ennek annyi a lényege, hogy amiket ír az említett újságban cikkeket, tapasztalatokat, azokat (szinte) mind a külföldi oldalakról olvassa. Ezért nem kell nagy hardware gurunak lennie senkinek, csak egy kis angol nyelvtudás szükséges. Úgyhogy nem kell annyira elszállni Oldmantől...