72
Segitsetek pls!!
  • Pheel
    #72
    jah. és?
  • Atus01
    #71
    Az a BIOS-tól (is) függ.
  • Pheel
    #69
    Nem baj, legalabb hozzaszoltal :)
  • Pheel
    #66
    Mennyi volt a vinyo? Csak hogy nekem is jo legyen...
  • Pheel
    #65
    Partition Magic 6. Link nincs, keresd meg :)
  • Pheel
    #62
    Egyszer vegyel egy 7200-es IBM-et vagy Maxtort es majd rajossz. En is szerettem a 420MB-os Seagate Medallist vinyomat. Aztan megis eladtam mert visszafogta a gepet :)
  • Fry
    #61
    Izé nekem pedig a Seagate jött/jön be szal ne basztassatok :) 2 eve megy mar 6.5 ös seagate es semmi bajom vele az egvilagon
  • Pheel
    #60
    Jo. Te vegyel azt :)
  • Pheel
    #57
    Meg masuk se. (teljesitmeny, megbizhatosag, kompatibilitas)
  • Atus01
    #55
    Kihagytad a Seagate-ot. Nekem pl. az van.
  • Pheel
    #54
    Csibe :)
  • Csibe
    #53
    bocs, rofl, nem láttam hogy ezt te irtad... azt hittem még 1 okoskodó...
  • Csibe
    #52
    mindenhol ekkora a visszaesés, nagyokos... általános válság van a számítástechnika piacon
  • Leybold
    #51
    IBM
  • Mike
    #50
    Maxtor
  • Mathias
    #48
    Jó jó FDD, de milyen márkájút?? Talán IBM-et?? :)))
  • Pheel
    #46
    Van még ugye az IBM. :) Szerintem én is azt fogok venni. Vagy esetleg Maxtort :)
  • Mathias
    #45
    Ne vacakolj, mert soha nem lesz vinyód. Láthatod nincs nagy választék IBM, Maxtor, WD, Quantum, vagy esetleg IBM, vagy pl IBM.De mindenképp 7200rpm-est 2Mb cachest ATA 100-ast
  • ROFL
    #44
    HWSW idézet:

    A merevlemezgyártó Maxtor mai bejelentése szerint a második negyedéves vesztesége a várt érték duplája lesz - az ok a gyenge kereslet.
    A kaliforniai vállalat 35 millió dolláros nettó veszteségre számított, de a mai bejelentésben már 79 milliós veszteséget prognosztizált. A First Call/Thomson Financial által megkérdezett elemzők 8 és 16 cent közötti részvényenkénti veszteséget jeleznek előre.

    A Maxtor továbbá közölte, hogy a negyedéves pénzügyi adatokat július 30. helyett csak augusztus 6-án hozzák nyilvánosságra, ugyanis a Quantum felvásárlása miatt számos extra könyvelést is el kell végezniük.

    NA most már kevésbé tudom hogy mit vegyek, mielőtt megnyitottam a topikot :P
  • Pheel
    #43
    A conneredhez kepest jo lesz, csak ugye a trabant is auto, megis szivesebben mesz Volvoval, nem? Nem a leggyorsabb :)
  • harcu
    #38
    >Ha valamit nem gyártanak, ahhoz nincs alkatrész.

    Akkor én most dobhatom ki az Alcalet OT Clubomat? Meg a Panasonic hifimet, meg a márkás karórámat, meg a kocsimat, meg a monitoromat, a TV-met, porszívómat, videómat, stb, mert nem gyártják őket, tehát nincs hozzájuk alkatrész?

    Baromság. Szerencsére a törvény szabályozza, hogy minden X ezer forintnál többe kerülő termék esetén kötelező Y évig biztosítani az alkatrészellátást. (X szerint többféle kategória van, ettől függ az Y értéke is. Vinyó esetében asszem 5 év szerepel.) Emiatt lesz alkatrész a termékhez, ha meg nem, akkor csere, vagy pénz vissza.

    >Nincs cseredarab, ezért ha elromlik, kapsz
    >helyette garban valami més fajtát és típust, >amit nem te választasz. Hát kell ez neked?

    Nekem nem kell, szerencsére ez sem igaz. Szintén törvényileg szabályozott a dolog. 14 napon belül meg kell csinálniuk, ha nem adnak cserekészüléket. 15 nap után cserekészülék jár garanciális időn belüli javítás esetén. Ha 30 napig sem tudják megcsinálni, akkor csere egy új ugyanolyanra (garancia újraindul!!!!!!!!!), vagy vissza kell fizetniük a teljes vételárat.

    Nincs olyan, hogy másikat kapsz, és el kell fogadnod.Vagy az eredeti, vagy a pénz vissza.

    Egyébként én is Quantumot vettem. Egyszer cserélték, azóta semmi gond.
  • Dikkma
    #36
    MAxtor, és kész. 7200-as.
  • Zozo
    #34
    WD-t ajánlom mindenkinek,nekem 20gigás van, két hónapja van meg, 7200 ATA100-as.Árban nagyon jó volt, gyors és semmi hangja.
  • Air
    #33
    Pheel!
    Meg ne haragudj, de ez egy jó nagy ökörség amit mondasz. Azért kerülje el, mert már nem gyártják?? Különben a Quantumot a Maxtor megvette. Nem tudta lekörözni, ígyhát inkább bekebelezte. Különben ha annyira szarok lennének a Quantum termékei gondolod, hogy megvette volna??
  • Csibe
    #32
    Az új SCSI-s Seagate nagyon jó... de CSAK AZ SCSI-s!
  • kowajano
    #31
    én a Seagate Baracuda ATA III mondom. Tesztett olvastam rola és verte az IBM et meg a Maxtort gyorsaságban ára viszont sokal kedvezöbb
  • Pheel
    #30
    Igaz. Nem jo cipelgetni...
  • Csibe
    #29
    Megbizhatósági listát lássuk be a Maxtor és az IBM vezeti... IBM-nek még talán annyi hátránya van, hogy nagyon kényes az elektrónikája... tapasztalat
  • Pheel
    #28
    Seagate jó vinyókat gyárt, ő a piacvezető a SCSI eszközök piacán, de az IDE pont ezért háttérbe van szorítva...

    A WD is jó volt régen. Régen... :)
  • Pheel
    #27
    Mindenképpen kerüld el a Quantumot, mivel már nem gyártják...
  • Atus01
    #26
    Seagate-t miért nem? Nekem az van és semmi baj nincs vele.
  • UnConnecteD
    #25
    Quantum , Maxtor , IBM ok. Seagate , WD -t sose vennek. nagyon fontos min. 7200-as rpm , meg ATA100. Q ASA sorozat ajanlott.
  • Mathias
    #24
    AZ jó. Nekem is volt olyan.
  • ROFL
    #23
    Asus k7m em van. Remélem az jó...
  • Atus01
    #22
    Seagate
  • Mathias
    #21
    Ja, jut eszembe milyen alaplapod van?? van rajta legalább U-ATA 66 vezérlő??? különben kicsit lassú lesz.
  • Mathias
    #20
    Az IBM-et se felejdsd el!!
  • Mathias
    #19
    Az IBM-et se felejdsd el!!
  • ROFL
    #18
    Akkor mindenki azt mondja, hogy Maxtor>Quantum? Majdnem ugyanannyi a 60gigás változat ára, szóval csak rátok hagyatkozhatom :)) - no meg a "vérprofi" eladóra :P Köszi a helpet mindenkinek egyébként :))

  • Csibe
    #17
    Persze, énis teli tudnám pakolni, de ésszel kell bánni vele. De csak tanácsoltam, azt veszel, amit akarsz, tényleg Maxtort vagy IBM-et érdemes. A 2 mega cache az már nem újdonság, az én Maxtoromban is annyi van (7200rpm, 20 giga) sisoftban pont annyit hoz ki, mint Mathias IBM-je. Egyébként SiSoft suxx, azok csak szintetikus tesztek, és nem reprezentálják a valódi sebességét a vincsinek (lineáris töltés stb.). Még valami: a Maxtorom olyan halk, hogy sokszor felkapom a fejem, hogy tölt-e... közben a progi már rég ott figyel...