376
milyen alaplapot thunderbird-hoz?
  • fm
    #376
    thx.
  • Gerry
    #375
    A C-Box-nak valószínűleg nincsen kijelzője infrája(infra a C-Box2-n sincsen, csak a 3-ason) és FireWire csatija, hanem csak USB és hangkivezetés van rajta, de ez nem biztos, csak tippelem, nézd meg a bltban mielőtt megveszed, az a legbiztosabb.
  • fm
    #374
    mit takar az "egyszerűbb c-box" ?
    amit lentebb írtál? (nincs benne infra meg stb.)
  • fm
    #373
    akkor nyugodtam megvehetem,nem? nem fogok vele szívni,mert nem lehet majd pl. tuningolni stb.
    S-ATA/RAID az abitomon sincs (sima,nem s-es)
  • Gerry
    #372
    Azért "olcsó", mert nincsen rajta S-ATA/RAID, ha jól tudom ennyi, meg talán a C-Box-ból is az egyszerűbbet adják mellé.
    Nomeg mostmár nem újdonság a Chaintech magyarországon sem, tehát kicsit mérséklődtek az áraik is.
  • fm
    #370
    ráadásul fsb400,az abit csak 333.. ???
  • fm
    #369
    Hallo..a CHAINTECH 7NJL4/L S miért ilyen olcsó? nforce2-es,dualddr,8x stb. Most fogok lapot venni,de ha ez ugyanolyan jó mint a mostani AbitNF7-em a másik gépben,akkor inkább megveszem a chaintec-et,hogy mást is "teszteljek" nomeg kajálhassak egy jót a megtakarított 3000forinton
  • Gerry
    #368
    De az az enyém. Bár ez nálunk földönkívülieknél teljesen átlagos arc...
  • ollie
    #367
    Láccik! Vagy a logódon lévő arc, nem a tied?
  • Gerry
    #366
    Én éheztem érte, de megérte!
  • csaptelep
    #365
    Szerintem a pletykákra ne hallgass, nekem van a leggagyibb alaplapom az országban Acorp (ALi cs!), és eddig csak rosszat hallottam felőle, mindenki fikázta, ehezképest a haver intel cs-s lapja kinyiffant 1 év után, az én gagyimmal meg soha (5 év) semmi baj nem volt...!
    Minden elsőre sikerült, nem volt insatbil se, meg semmi...
    Mondjuk az olcsóbb kategóriás cumókkal meg v.színű az van mint a Suzukinál, nincs 2 egyforma...:)
    Szerencse is kell hozzá...
    Világért se beszélnélek le a Chaintachről, mert az az 1ik legjobb, has nem a legjobb nForce 2-es deszka, csak ha éhezni kell hogy összejöjjön a külömbözet akkor inkább hagynám, de ha lehúzod mondjuk lakótársat, asszonyt, öcsit, bátyót, nagyanyót, vagy aki még használná rajtad kívül (én is ezt tettem..:))akkor semmi gáz!
    Na, megint rombolom az imidzsemet...
  • Gerry
    #363
    Nos, amikor én vettem, akkor még csak a C-Box2 volt a laphoz, infra és kártyaolvasó sajnos nem, de a kijelző, és a kerek kábelek miatt tetszett meg nekem is (nomeg a specifikációk miatt).
  • Gerry
    #361
    Sajnos méregdrága, legalábbis amikor én vettem, akkor az volt, nézz utána az Expert-nél, vagy a Demostudio-nál, ők a hivatalos Chaintech forgalmazók.
  • Gerry
    #359
    Olvass vissza, és megkapod a választ! (nForce2-est mindenképpen...)
  • oneal1
    #358
    2500+ bartonoshoz miylen lapot vegyek??
  • Borg
    #357
    Six Nforce2 ultra 400 boards compared...

    http://www.digit-life.com/articles2/roundupmobo/roundup-nforce2ultra400-aug2k3.html
  • Gerry
    #355
    Chaintech 7NJS "Ultra Zenith" (nForce2 Ultra 400), és a minőség meg a tuningolhatóság szempontjából nem jeleskedik szerintem az Aopen, ezért nem vennék. (Meg találkoztam már 1-2 Aopen alaplappal, és nem voltam tőlük elragadtatva.) De ez hansúlyozom csak az én személyes véleményem.
  • Gerry
    #353
    Te döntésed, bár szerintem ár/teljesítmény/minőség tekintetében az EPoX-al járnál a legjobban, vagy ha kicsit drágább is belefér, akkor Chaintech-el, de ez csak az én személyes véleményem. Nekem Chaintech van, esetleg EPoX-ot vennék, mert arról eddig csupa jót hallottam, vagy ASUS-t, mert eddig már volt pár ASUS lapom, és mindegyikkel tökéletesen elégedett voltam, de mondjuk Aopent sose vennék. Amúgy Bluefish-nél nézted? Náluk (asszem) a múltkor már láttam pár Aopen lapot...
  • Gerry
    #350
    Aopen? Miért pont az? (Amúgy sajna nem tudok ilyen boltot, de én inkább más gyártók termékei közül válogatnék a helyedben, pl.: Chaintech, EPoX, ASUS, Abit...)
  • Evil
    #348
    detto, ha lenne optikai bemenetes erolkodom akkor nyilvan azt hasznalnam, de igy megteszi a jo oreg live.
  • Gerry
    #347
    Semmi gond, azért írtam, mert gondoltam, hogy elnézted.
  • Borg
    #346
    Azt mondják az analóg kiemenet nem jobb a livenál.
    Én ki sem próbáltam, meghagytam a liveot.
  • Borg
    #345
    Eh, én A7N8Xnek néztem:)
  • Evil
    #344
    ha az optikai kimenetet hasznalod akkor szvsz audigy2 szintu.Az analog kimenet egy kicsit zajosabb, bar gamer szempontbol tokeletes.Szoval jobb az sblive! nal, de csak a 8rda+, a sima 8rda nem!
  • Gerry
    #343
    A7V8X-ben nincs is Dual memóvezérlés, mert az nem nForce2-es, hanem VIA KT400-as csak, tehát eleve nem is túl tuningbarát...
  • bandia
    #342
    Sziasztok!

    Ami az Epox 8RDA+ on van hangkártya, milyen?? Jobb mint a SB Live! Tudja az 5.1 et? Azt tervezgetem, veszekn egy ilyen lapot, csak az integrált hang zavar, hogy ne valami gagyi legyen, mert akkor inkább sb! Kettő meg minek:)

    Köszi
  • Borg
    #341
    Én nem vennék.
    ASUSból egyre több a szar minőségű, vagy gyári hibás. Sajnos nagyon tömegtermelésre álltak át. Ráadásul az X-es verzióból gyárilag kilőtték a dual memóriakezelést...

    Ha tuningot akarsz, akkor az EPoX a legjobb választás. De ezeket már nem egyszer leirtuk itt.
  • fm
    #340
    Asus A7V8X-X (VIAKT400,AMD,FSB333,DDR400,AGP8x,ATA133,5.1hangk,USB2.0,ATX) tud vki vmit erről? tuningbarát? stabil?
  • Ombika
    #339
    albatron kx18Dpro2 ezt a lapot ismeri vki?
  • Gerry
    #338
    Epox, vagy Chaintech, esetleg ASUS vagy Abit, de a 2 első általában jobban szerepel, mint a többi. Nekem Chaintech 7NJS-em van.
  • Ombika
    #337
    Drizz ez azt mondod kielegiti kivansagomat?
  • Drizzthsz
    #336
    Abit NF7-V2.0, Nf 2.45 driverrel, win xp-vel.
  • Borg
    #335
    Ha meg 8RDA+ot vesz, azon van soundstorm, és nem kell SATA miatt ráfizetni sem...
    Nem mellesleg tuningra is jobb alaplap.
  • Ombika
    #334
    tuningra melyik a legalkalmasabb?
  • Anee
    #333
    akkor is jól jön a +4 vinyóhely, átalakítóval máris használhatod IDE vinyókkkal
    A soundstorm miatt vegyél inkább -S változatot, meg azon van Firewire port is. AZ nem tudom neked mennyire kell de egy kurvajó hangkártya +4 ropeszért.....
  • csaptelep
    #332
    És az Abit NF7-el nincs semmi gáz?
    Mert az is elég olcsó...
  • Borg
    #331
    Nem.

    Az nforce2 whitepaper szerint a SATA vezérlőnek nincs dedikált csatornája az MCP(-T)-hez. Ez azt jelenti, hogy csakúgy mint a sima IDE vezérlő a PCIon keresztül csatlakozik.
    Ez meg azt jelenti, hogy csakúgy mint a sima PATA IDE vezérlőnek, ennek is (32bitx33Mhz) 133MB/s a felső korlátja.
    Magyarul soha nem lesz gyorsabb, mint egy sima PATA vinyó.
    Tehát nemhogy az elvi, de gyakorlati sebessége SEM lehet nagyobb.
  • Inquisitor
    #330
    "SATA-nak semmi előnye sincsen, amiért megérné a plusz pénzt."
    Protestálok.
    Jelenleg MÉG valóban sokkal több pénzt nem ér meg ...
    De.
    Elöbb utóbb ha akarunk, ha nem a SATA átveszi az ATA szerepét, ezért már ma se árt, ha ilyen vinyót vesz az ember újként.
    Másrészt valóban gyorsabb az elvi sebessége, mint az "öreg" PATA verziónak.
    Természetesen MÉG nem érik el a meghajtók azt a sebességet, de ez így volt (van) az ATA33-66-100 vinyókkal is. Viszont ez is változni fog a jövőben.
    Amennyire láttam a SATA vinyók majdnem egy árban vannak IDE/PATA verziójuk 8MB-os változataival, csak a boltokban még a drágábban beszerzett cuccok vannak.
    De ez a jövő. Meg a Serial SCSI. :)
  • Inquisitor
    #329
    "asus a7n8x és az a7n8x-x változat között?"
    Állítólag az Asus A7N8X alaplapok dual DDR kezelésével valami gáz volt, ezért letiltották a meglévő alaplapokon, lehagytak pár dolgot róla, és ez az Asus A8N8X-X. Magyarul NINCS benne dual DDR kezelés ... cserébe olcsó.
    Viszont ezért nincs A7N8X sehol.
    A Deluxe változattal nincs semmi probléma, de nem tudom miért nem tudták kijavítani a sima változat hibáját?
  • Emery
    #328
    2 helyen van feltuntetve
    1. az alaplapon egy matrican PCI buszoknal (nalam ott van).
    2.a doboz oldalan ott ahol a vonalkod van.

    Sima rev 2.0 rol nem hallottam