31
  • ixyon
    #31
    mondom! olvasd el a rio cikket, mert az a 4 mega az nem video ram, hannem video cache. (48Gb/sec)
    es magenek a ideo chipnek a rendszermemobol ell kiszedni az anfokat, es azt egy 512 bit szeles 600 Mhzs buszon keresztul teszi. szal annyira nincs az elcseszve.ellenben a proci szorzoja mindossze 1*es, es mivel RISC proci szointe minden utasitas 1 orajel. Mondonaom sem kell, hog a PIIInak meg csak 100 a busza, meg keskenyebb is, mert ennek 1 kilobites, szal nincs az annyira elasva. grafikailg mindenkeppen a PS2 fog vezetni, de a gameket a XBOXon sokkal joban meg lehet programozni, mert ugye 1 altalanos celu procilesz benne. ez teszi utokepesse
  • #29
    > ha valaki mond nekem 1 olyan PCkonfigot, ami odaveri, leszopom

    tyű a mindenit! ezek erős szavak. anélkül, hogy minden buzinak lehordanátok, :) megjegyezném, hogy a geforce3 egy low-end gamer kártya, viszonylagos nagy teljesítmény növekedéssel a voodoo1-hez képest.
  • Szepi
    #26
    Én meg amúgy is csak anyázni akartam... :)) tudod a kocsmában nem jó, ott hamar leverik az agyam... itt meg max. lámernek kiáltanak ki... :)))
  • ixyon
    #25
    ja rajta a vindoz. csak aPCk sajna sosem tudtak versenyezni a konzolokkal teljesitmeny teren... es te meg olvasd el a cikket a rioban (www.rio.hu) a PS2vel kapcsolatban.
  • Rincewind
    #24
    Szerintem a PS2 már halott. Pedigf még ki se jött az X-box. Olvassátok el a leírást a PcGuruban! Az X-box egy kibaszottul fullos és olcsó PC :))))))))))
  • ixyon
    #22
    PIIII=P4, ahhogy PIII=P3, meg PII=P2
  • Szepi
    #21
    A "PIIII" idézet volt ixyon első hozzám intézet válaszából.
  • ixyon
    #19
    ebben 1etertek, de ugye az, hogymire tudod hasznalni, nem a kulso adatbusztol fugg, anem a megtol... egyebar... meg hardwarasen sem lahat 64bites pontossagu muveletek vegezni vele(ha meg lenne csinalva, 1/4ed sebessegu lenne)
    de csak 32bites.
    az itnium vagy 1 honapja kijott.
    de ha em hiszed, hogy 32bites, akkor irja ide, aki szerint 32bites.

    es az igaz, hogy a GF3 fordulopont, de nem teljesitmenyben, hanem tudasban. pixel, meg vertex sharderek, ezek nagy cuccok, csak ha ezeket valaki elkezdi hasznalni is, lehuzzak a teljesitmenyt, mert minden muvelet 1 orajlebe kerul. abbl meg ugye sajna nincs olyan sok...
    es csak azert nem mennek a PS cuccok 640 felett, mert a TVbol mar a 640 is sok, annal tobet semikep sem bir.
    de ga telleg nem hiszed, hogy a pentiumok 32bitesek akkor a linux(emi ugye koztudottan 32/64 bites rendszer) vajon miert 32bites kernelt hasznal?
  • mikike
    #18
    tényleg

    ki ez az okos gyerek aki megmondja itt nekünk mi a jobb
  • PyRex
    #13
    "Main azt is megerősítette, hogy mintegy 4-5 GameCube játék lesz kapható az amerikai piacon még a november folyamán. Ez a szám azonban karácsonyig eléri a hetet - közölte Main. A japán piacon 2-3 játékkal indít a Nintendo, de az év végére már Japánban is 5 GameCube játék lesz megvásárolható."

    Olyan fos a jatekok elalltottsaga teren, mint a PS2 az elejen... :))))

    Persze valszinu az X-Box is ilyen lesz, de az MS legalabb nem suxxolja a masik 2 konzolt - na majd ha beindul a reklam kampanyuk... :-)))

    PyRex
  • PyRex
    #12
    ixyon:

    Erdekes, mindenki a Gflops-okkal dobalodzik, az mas kerdes, hogy ha olyan eros a PS2, akkor miert csak 640-ben megy eddig az osszes jatek, miert van keves effekt, miert elmosottak es homalyosak a texturak, stb, stb... Ja, hogy megsem olyan eros? Miert van az, hogy amikor kijott a GF3 chip, MEG A SONY IS ELISMERTE, hogy uj fejezetet nyit a 3D-ben... Azert nem kene tulzasokba esni...

    PyRex
  • MuERTe
    #11
    heheheheeee
  • ixyon
    #10
    szepike!
    ezt mostr hadd ne kommentaljam ok?
    ha valamit nem tucc, abba nem szolsz bele, es sosem neznek majd hulyenek. jotanacs volt.
    meg a PIIII is 32 bites. bar szerintem neked foggalmad sincs, miert jobb a 32bit, a tizenahatnal... mi? szebb a quake...

    es nekem az a velemnyem, hogy a inntendonak fel kellene mar ebredni. csak magyarazkodik. ezeket, amiket mosd, o sem gondolhatja komolyan... 5 jatek...7 jatek... meg nem kell online gaming...ha persze!
    es ami a PS2 hwjet illeti: ha valaki mond nekem 1 olyan PCkonfigot, ami odaveri, leszopom! andantechen olvastam hirt, hogy az 1.5os P4 GF3al is csak 75%ot er el... mert ugye az arra van kitalalva, es itt kezdodik az a pont, ahol nem az orajel szamit... az emotion engine-el(a 300as CPU) meg 1 thunderbird+GF3 sem veheti fel a versenyt. mivel az EE ugye 128bites, de nagyon ugyesen meg van oldva(hardwaresen), hogy 64bitesen is lehessen hasznalni, csak akkor 2 muveletet vegez 1*e, es igy 6.7 64bites GFLOPs ot nyom... nemtom, a TB mennyit, de a 733as P3 mindossze 0.7et, es nem is 64biteset, csak 32biteset.
  • CSOCSO
    #4
    majd rájönnek!!! sony menjen a gecibe hogy ilyen szar konzolt dobott ki megint!! a psx is szar volt!!!!a psx esek mind ps2-t vesznek ezért sok gamez jön ki meg ilyenek! de megint szar a hw! a hülye nintendo megint egy jo gépet ad ki most esélyesebb mint az n64 akkor de megint elbaszsa dolgokkal!! ( akkor a gyerekes gamezok meg a kazetta, most az offline gamezek meg ilyenek) az xbox a legesélyesebb talán
  • Lacc
    #1
    Egyik szarabb, mint a másik.