3752
PC-s vágás és home video
  • dalee
    #3752
    Sziasztok,

    Egy Sequence-be egy folytonos video folyamot kettévágtam.
    Létrehoztam egy újabb Sequence-t melybe belehúztam az első Sequence-t.
    A másodikba Sequence-be ha létrehozok egy speed keyframe-t, és megnövelem a keyframe utáni sebességet akkor a Sequence1-ben lévő vágás utáni rész helyett csak fekete képernyőt kapok. Miért tűnik el a vágás utáni video ha gyorsítok az első vágásnál (gondolom mert külöm Clip-nek veszi a vágás előtti és utáni videot), illetve, hogy lehet megcsinálni jól a Seqence 2-ben a behúzott sequene1 sebességnövelését?
  • Irgum76
    #3751
    az klafa
    köszi szépen

    közben eszembe jutott, hogy pár éve a 3D max-el szívtam azt valahogy sikerült újraéleszteni valami win 10 funkcióval
    majd azért rákeresek hátha úgy rendbejön
  • uv
    #3750
    szerintem nincs
    kis túlzással még a fülhallgatókimentebe is registry bejegyzéseket csinál, kézzel le nem pucolod.
  • Irgum76
    #3749
    kösz
    ennél kíméletesebb megoldás esetleg?
  • uv
    #3748
    format c:
  • Irgum76
    #3747
    hátha idetéved valaki és tud válaszolni
    a korábbi verzió kezdett meghülyülni és közben a codekek is változtak így feltettem a 2019-et
    de a korábbi hibákat sikerült átmentenie Pl.: nem linkeli a képet a hanggal, ki-be kell lépnem, hogy betudjak tenni egy új videót
    szóval elég idegesítő

    a kérdésem az, hogy hogy lehet gyökerestől uninstalálni a progit?
    Utoljára szerkesztette: Irgum76, 2019.05.22. 18:54:34
  • uv
    #3746
    szépnapot urak!

    volna itt olyan valaki aki mac-en dolgozik premiere pro-val?

  • Atika :o)
    #3745
    Videot a zeneszamhoz
  • uv
    #3744
    akkor végül is a zeneszámot akarod a videóhoz igazítani, vagy a videót a zeneszámhoz (ez tűnik logikusabbnak mondjuk)
  • Atika :o)
    #3743
    Ez ertheto csak pl, ha a videot a szamban levo basszusra akarnam megvagni azt hogyan? A hangsavban ugye nem sokat latni.
  • Jim Morrison
    #3742
    Behuzod a zenet a hangsavba, majd a hang klip vegebol ugyanugy le tudsz venni mintha videot modositanad.
  • Atika :o)
    #3741
    Sziasztok premierben hogyan tudok legegyszerubben hozzaigazitani a videohoz egy zeneszamot?
  • bagi1992
    #3740
    Sziasztok!
    Nagyon sűrgős problémával fordulok hozzátok, videó felvételen való lámpa vibrálást (nem megfelelő fps, shutter megválasztása miatt) mivel lehetne utólagosan kiszedni vagy csökkenteni? Magán a kamerának a kijelzőjén még nem láttuk a vibrálást, de gépen nagyon látszik.... valami ötlet? Esetleg hogy tudom elkerülni a jövőben? Utcai lámpák és neon lámpa is hasonló eredményt hoz...
  • Gladiator
    #3739
    koszi
  • Jim Morrison
    #3738
    Skype oldalon lévő videó linkje : link
    ugye mp4 formátum, de a kódolást megnézheted miután letöltöd :)
  • Gladiator
    #3737
    Vannak ezek a videok weboldalakon, mint pl az AirBNB-n vagy a Skype-on. Ezek milyen formatumban vannak, hogy meg egesz normalis minosegben is ilyen kis meretuek? En egy kis szigeten vagyok, ahol YouTube-ot is alig lehet nezni, viszont ezek tok akadasmentesen mennek. Ennek mi a trukkje?:)
  • Jim Morrison
    #3736
    visszaszívtam. most valamiért jó :)

    szerk: nem, nem jó :(
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2015.06.19. 17:43:13
  • Jim Morrison
    #3735
    Media exportán hiába állítom be a felbontást, mindig 4:3 as felbontásban rendereli le a videót. Új projectet is nyitottam meg minden, de nem hajlandó még az eredeti videó méretében (1140*1080) exportálni. Mi lehet a baj?
  • socicsabi
    #3734
    Sziasztok.
    Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy azt, hogy tudnám megvalósítana, hogy a családi videót úgy felrakni a pc-re, hogy a kamera által rögzített dátumot és időt később feliratként elő lehessen hozni. Canon Hv-30 rol szeretném felrakni HD minőségben.
    Köszönöm.
  • grtsk
    #3733
    Sziasztok,
    Tudna valaki segíteni abban, hogy exportnál miért nem használja ki 100%-ban a processzort a Premiere CC és After Effects CC?
    10-20-30-40% kihasználtsággal számol általában. CS6-nál ez 100% volt. Nincs izmos videókártya a gépben, sos kellett egy a múltkor, gyengébbet vettem. CS6-nál is egy alsó kategóriás kártya volt a gépben, ráadásul i5 proci.
    A mostani konfig i7 3770K 3.5 GHz, 16GB RAM
    Amit észrevettem, hogy h2.64-et gyorsabban számol, mint mxf-et. Codec gond lehet?
    Más találkozott ilyen problémával?
    Nagyon köszi!
  • Hzsolesz
    #3732
    Nem tudo miért kellene ehhez az AE...
  • bagi1992
    #3731
    Amit meg akarsz csinálni, arra az after effect van, keyframe-ezni kell az effectet amire ez a legjobb. Premierben is meg lehet csinálni, ugyan ez a módja. Többet nem tudok segíteni, erre amúgy a legjobb plugin a twixtor.
  • Hzsolesz
    #3730
    Próbálkozz inkább ezzel:
    https://www.youtube.com/watch?v=lV72CYN61TE
  • akyyy
    #3729
    hát ez nagyon nem arra a válasz mit én kérdeztem
  • bagi1992
    #3728
    ennyi az egész, nem bonyolúlt :)

    https://www.youtube.com/watch?v=NHj07ba83ic&spfreload=10
  • akyyy
    #3727
    nekem az lenne a kérdésem hogy encore-t honnan lehet beszerezni CC-hez valót? mivel elvileg már abba nincsen de google meg az adobe oldalán meg mégis azt irja hogy van csak külön.
  • akyyy
    #3726
    Ae-ben nem nehéz, PP-ben fogalmam sincs, hogy ezt a folyamatosságot meg lehet-e oldani alapból. szerintem nem, vagy csak nagyon macerásan (framenként növeled a videó sebességét, és szétvágod vagy 100 részre :DDDDD

    de nemrég erre akadtam rá lehet neked jó lesz. lehet ncoron vagy valahol fent van, de talán jó a trial verzió is kipróbálni
  • Jim Morrison
    #3725
    Szerintem ne fps értéket állíts, hanem lejátszási sebességet.
    Ha fps értéket állítasz nem lesz lasabb hanem nem lesz olyan folyamatos a kép.
  • 355
    #3724
    'napot!

    Kérdeznék, hátha jár erre valaki.

    Van egy gopro videóm, ami kb. 100-120fps-es. A gopro appban meg tudom változtatni az fps értékét (értsd: belassítani a filmet), de csak fix értékre egy egész klipre, vagy egy kivágott részre.

    Van arra mód a Premiere-ben, hogy az fps értéke ne egyik kockáról a másikra, hanem egy időn belül folyamatosan csökkenjen-nőjön? Egy olyan effektet szeretnék elérni, hogy mondjuk ugrik valaki bringával, az elején repül valós időben (100fps), aztán ahogy közelít a föld felé belassul (100 -> 24fps), lassított képen ér földet ér (24fps), és utána mondjuk 2mp alatt visszatér, visszagyorsul a valós sebességre (24 -> 100fps). Mintha az fps értékét egy szinusz-hullám két felső pontja közötti része írná le.

    Meg lehet ezt oldani Premiere-ben, vagy valami más (After Effects?) kell hozzá?
  • Shiwo
    #3723
    oké, köszi, elküldtem neki a válaszod
  • bagi1992
    #3722
    Szervusz!

    A videó vágásnál a videókártya a legfontosabb, mára az végzi körülbelül a munka nagy részét. Emellett ram-ból legyen inkább 16gb mint erősebb proci... az i5 már mindent el fog végezni neki könnyedén. Támogatott és szerintem Nvidia kártyát vegyen.
  • Shiwo
    #3721
    Hali,

    ismerősöm szeretne belemélyedni a videóvágásba, most készül hozzá gépet venni, az lenne a kérdés, hogy a videókártyán mennyire múlik a dolog ? egy támogatott VGA sokat számít ? érdemes-e neki ezért egy drágább videókari, vagy megteszi egy integrált vagy valami 20k-s "vacak", és inkább erősebb procit (teszem azt i5 helyett i7-et) vagy több memót vegyen ? 8 giga ram elég-e neki vagy 16-ban gondolkodjon ?
  • bagi1992
    #3720
    ˆ bubulcus:
    Az MTS nem a legjobb választás editáláshoz és ha jól tudom az MTS külön mappában tárolja az audio fájt, ezért nincs hangod. Konvertáld át pl ProRes 422-be, az elég ideális formátum editáláshoz.
  • bubulcus
    #3719
    Sziasztok.
    Volt már kérdés, de nem tudom a válasz: MTS fájlt behúzom és nincs hangja, de például mp4 esetében nincs gond.
  • Jim Morrison
    #3718
    tárgytalan
  • Jim Morrison
    #3717
    Hello!
    Lényegében a slideshowt kéne csinálnom, néha másfajta zene, képek között áttűnésék, és képekhez felirat. Az lenne a kérdésem mivel nem 5-6 képről van szó, hogy lehetne őket a leggyorsabban megadott hosszúságúra faragni? Mert most úgy csináltam, hogy kijelöltem egyszerre többnek a végét, és úgy tudtam csökkenteni, de utána hézagok keletkeztek. Van rá valami mód, hogy a kijelölt clipeket egymás utánra rakja? ne kelljen egyesével az előtte lévőhöz igazítanom?
  • bagi1992
    #3716
    Premiere Pro-ban ilyet green screen-es felvételeken lehet, ha nem az, akkor szerintem jobban jársz az After Effects-be és a Roto Brush tool-t használd!
  • yng
    #3715
    Sziasztok, létezik olyan effekt AP-ben, amivel el tudom takarni a hátteret? Adott az előtérben egy mozgó tárgy és a hátteret szeretném lecserélni vagy teljesen elsötétíteni. Köszi!
  • bagi1992
    #3714
    Nállam a mac miatt kiesett, de majd windows-on kipróbálom valamikor!
  • drob
    #3713
    edius
    Azt azért a premi javára írom és hiányzik a mai napig, a termékcsaládon belüli átjárás... Lényegesen könnyebb pl egy psd-vel premiben dolgozni, mint ediusban. De valamit valamiért :)