57
ABIT ST6-RAID
  • Gerry
    #57
    Próbáltad már, hogy minden más kártyát kiveszel, csak a VGA-t hagyod bent?
  • Gerry
    #55
    BIOS frissites?
  • Gerry
    #53
    Mire cserélted ki a vga kártyádat? Valami "kisebbre"?
    Mert leggyakrabban a táp hibájábol resetel a gép!
    Milyen tápod van?
  • Gerry
    #51
    Én már régóta azzal (is) nyomom!
  • Davidus
    #50
    Akkor az sovány mert most is 1200 cerka van benne. Akkor marad a kölcségesebb megoldás váltok AMD-re:)
  • Gerry
    #49
    Felmész a honlapjukra, IDE , és megnézed, hogy támogatja-e a Tualatin magos procikat, ha igen akkor P-III 1400MHz, ha nem, akkor P-III 1133MHz!
  • Davidus
    #48
    Hali st6-ba mi a max proci amit bele lehet gyömködni?
  • Bilux
    #47
    Sziasztok gyors help kéne!!
    A lap méretére lennék kiváncsi mert házat akarok venni előre is köszi a helpet!
  • Imremagdi
    #46
    azt hallottam hogy létezik Magyar nyelvű könyv az alaplaphoz. DE hol ?
  • Roby
    #45
    egy sima coolink 142-es.
    barhol kapsz max 3 rugoert...
  • Janus
    #44
    Hali
    Tud valaki eladó ST6-os alaplapot használtat, vagy újat olcsó helyen? Raid nem szükséges.
    Köszi
  • YanoRGT
    #43
    Sziasztok
    Segítségér fordulok hozzátok azért merthogy várároltam múlt héten egy ST6RAID-et nekem 600 Celeronom van amit 900-on húzok. És állandóan lefagy vagy újrabootol a gép. Amit már próbálgattam az az hogy a proci biztos nem fagy memória jó, a videokártyával van a hiba valószinűleg (80%).
    Nem tud valaki valamilyen orvoslást erre????
  • Goodwill
    #42
    aha, és milyen hűtővel? mer nekem titan vagy miaszar van, úgy hallottam az jó (ezek szerint mégse) :(
  • Roby
    #41
    nekem az st6-os lapban van egy 1.1 Tualatin cerka.
    Stabilan megy 1480-on drotozas nelkul.
    A homerseklet nem igazan megy 40 fok fole...
    szal, rulz...:)
  • Goodwill
    #39
    1 gigás cel-t húztam 1,25ig, így fagy, hiába emelem a core-t (1,2őn jó)... lehet azér, mert 51fokos a cpu?
  • Bilux
    #38
    Igen akkor kell emelni!
  • Goodwill
    #37
    a core fesz.-et mikor kell emelni? ha fagy a tuningnál, vagy mi?
  • Bilux
    #36
    Elég csak az utolsó!
  • Bilux
    #35
    igen automatikusanfeljebb megy de vissza is állíthatod de akkor számoljcsak vissza hogy a pci freki ne negyon kapjon 40Mhz felett!
  • RoadkilleR78
    #34
    Hali!
    Lehet hogy nagy hülyeséget kérdezek, de szeretném tudni, hogy ha frissíteni akarom a bios-t, akkor elég csak a legutolsót feltenni, vagy az összes előzőt is fel kell tenni. Előre is köszi.
  • Goodwill
    #33
    aha. ezeket érdemes feljebb állítani, vagy hagyjam ahogy a gép beállítja (mer amikor mhz-enként léptetek, az is megy fel)?
  • Bilux
    #32
    első mindig a proci leosztás ha 3:2:1 és 100-as fsb akkor 3/3=100 aztán 2/3=66 1/3 akkor 33 gondolom az utolsó a pci sebesség de le van írva ugyan így a könyvében az ABIT-nak!
  • Goodwill
    #31
    a biosban miaza FSB rate 3:3:1? ha feljebb viszem gyorsabb lesz, vagy mi?
  • Imremagdi
    #30
    igen mert neked celeron 2 ,van nekem meg tuatlinos celeron..,
  • Bilux
    #29
    hehe ez böxme jóóó, már gondolkodtam ezen a derótozáson, de most már nem kell!
  • Goodwill
    #28
    hm, nálam def. 1.7, max 1.85
  • Imremagdi
    #27
    bocs default 1.475 Max 1.6
  • Imremagdi
    #26
    nem st6 celeron 1200 Default 1.6 volt
  • Goodwill
    #25
    st6-nak alapbiossal defaulton 1.7, nem?
  • Imremagdi
    #24
    Van egy jóhírem a Tuningolók számára!!!!!!

    Megjelent egy új bios az st6-hoz!!! Március 4 dátummmal averziószáma!!!!! 8_a !

    El se tudjátok képzelni hogy mi az újdonság benne!!!

    Nekem egy 1200 Celeronom van, a bios frissités elött, 1.6 volt- adot a procinak!!!!
    Az új bios-sal 1.675!!!!!!!!!!!!!!, persze 1.6 1.625 1.65, 1.675! Nemkell végre összekötni a procilábakat a magassab fesültségért!!!!!!!
  • Goodwill
    #23
    neten megtaláltam, nem recseg, thx. bár ebből úgy tűnik így is sb live lesz...
  • Goodwill
    #22
    ok, de nekem nincs rajta 95-ös
  • Borg
    #21
    Nekem SA6 van bent a munkahelyemen, P3 750el, és ott az jelentette a recsegés elleni megoldást, hogy a CDjéről nem a 98as, hanem a 95ös drivert tettem fel az AC97es integrált zümmögőhöz...
  • Goodwill
    #20
    Na közben rájöttem, mi volt a baj (elég érdekes): tuningolva volt a cel766-om 1 ghz-re, visszavettem 851-re (11,5x74) így van hang, 75mhz-en már recseg, e fölött pedig egyáltalán nincs hang (a jobb alsóból a hang ikon is eltűnik+a rendszerből is kitörlődik).
    Ha ezek után visszarakom (74-re), magától visszaugrik a hang (a rendszerbe is).
    Vmi 5let, miért is van ez?
  • Goodwill
    #19
    most vettem az alaplapot, az elején volt hang, mostanában már nincs, hiába installálom, és a rendszerben is csak az mpu-t + a joyt látja....
  • Goodwill
    #18
    mármint melyiket? mer van 1 csomó, csak ac97 nincs (ami persze w95-nél nem is lehet)
  • Borg
    #17
    BF6 az slotos, ahhoz még volt olyan proci (ugyan kevés) amin egy kis fondorlattal lehetett állitani a szorzot...
    socket370be már nincs ilyen
  • Fec
    #16
    Te... Kösz, eddig Bf6-om volt, ott mindent szépen be tudtam állítgatni... de akkor így is jó lesz.
  • Borg
    #15
    Te.. a szorzot hiába állogatod, annak hatása nem lesz. Szóval ne nagyon idegesitsd magad azon, hogy 8 vagy 9... celeron szorzolockos.
  • Fec
    #14
    ST6 alaplap, Cel.600 proc. User Define-ban a szorzót nem tudom 9-re állítani, csak a 8-at engedi. Ez így elég szívás... Én csinálom rosszul? A legfrissebb bios van benne (2002-es).