158
Albumok, vélemények, kérdések
  • MuERTe
    #19
    ???
    fogalmam sincs miről beszélsz:))digipack?bónusz számok?:))
  • mainruler
    #18
    Most jutottam hozzá a Digimortal digipack-jének bónusszámaihoz (pontosabban csak háromhoz az ötből: Stain vs. Resistance, Dead Man walking, Repentance), ha valakit érdekel, és még nincs meg neki, szívesen elküldöm! Nekem ezek közül a középső tetszett legjobban, bár elég hasonlóak egymáshoz.
  • mainruler
    #17
    ...így vele!
  • mainruler
    #16
    :))
    Akkor már hárman vagyunk!
  • MuERTe
    #15
    szerintem is jo lett az a szám:)
  • MuERTe
    #13
    nekem a mai napig a demanufacture a kedvencem,bár nem vagyok egy tipikus rajongo alkat:)néhány szám a remanufacture-rol is bejött ,de az magán viselte a remix albumok minden hibáját(nem volt egységes).
  • mainruler
    #12
    Két "lírai" (:D) szám van az albumon, a (memory Imprints) Never End és az Invisible Wounds (Dark Bodies), előbbi egy nagyon ritka daluk átirata, amit nem sietnek közölni, az albumon, de ettől függetlenül jól sikerült darab, egyik kedvencem. Ha módodban áll, a What Will Become? -ot töltsd le, szerintem az a legjobb a mostani számok közül, a Byte Block meg a legtipikusabb (legtipikusabban jó... :D) Fear Factory szám, csak kár, hogy nem tetszik a refrénje. Amúgy valóban nem sokat változtak, stílusilag legalábbis nem, nem is az volt a céljuk, inkább az eddigi munkájukból a lényeg "kicsípése" (C by Dino Cazares), azonban szerintem "ízre" mindegyik album más, ha ilyen és ilyen stílusú új számokat írnának, tökéletesen meg tudnám különböztetni egymástól a ciklusokat. Fejlődés itt például a dobokban van, de valami hatalmas, ég és föld a különbség a Demanufacture és a Digimortal dobjai között, a mostaniakban sokkal több az erő, sokkal impulzívabbak, intenzívebbek. Nekem nem lett kedvencem a Digimortal, ennek ellenére most ezt hallgatom legszívesebben, mert technikailag a legtökéletesebb, "legzúzósabb", de mégis hiányzik valami...talán a spontaneitás, már annyira görcsösen akartak valami olyat, amivel bekerülhetnek a meinstream-be annyira túltökéletesítették az egészet, hogy kicsit művinek, megkomponáltnak hat, még egy hivatásos "nótakovácsot" is bevontak a munkába, aki szerintem jól elbaszta az egészet, de sajna nem hallottam a buherálás elötti állapotot, így nem mondhatom biztosra.
    Egyszóval nem érzem benne már azt a spontán, természetes dühöt a világgal szemben, (ami, mint nyilatkozták, tényleg benne volt, kiadták magukból minden felgyülemlett haragjukat, keserűségüket) amivel a Demanufacture-ben világgá ordították, hogy ez a világ szar, kell már egy új vezér, ha érted, mire gondolok. Mostmár inkább rutinból játszanak, de azt nagyon tudják... :))
    A spontaneitásért pedig kárpótolnak azok a részek, mint amilyet pl. a What Will Become? végén találhatsz. (Próbáld ki rohadt hangos fejhallgatóval, engem kirázott a hideg... :D)
  • MuERTe
    #11
    na hozzájutottam egy számhoz az uj albumrol(damage).ez alapján sokat nem változott ,ami mondjuk egyáltalán nem baj:))
  • mainruler
    #10
    Thanx!
  • mainruler
    #8
    Talált, süllyedt!
    Apropó, neked bejön most az RPG??
    Mert nekem nem találja a kiszolgálót!!!
  • mainruler
    #6
    Nincs mit, örülök, hogy legalább valaki érdeklődik! (Ezúton utalj ki magadnak egy óriási pirospontot...:DD)
    Az ajánlat még áll, ha máshonnan nem tudod magszerezni (ha igazi fan vagy, úgyis megveszed eredetiben, ezesetben tárgytalan), megpróbálom majd valahogy elküldeni neked.
    Na, viszlát!
  • MuERTe
    #5
    kösz:)
  • mainruler
    #4
    Igen, Digimortal címmel.
    Ha érdekel, nézd meg a honlapjukat, az is teljesen megújult természetesen, márcsak azért is, mert meghalt Yani Pavlis, nagy cimborájuk és a régi, Obsolete-s weblap készítője, de egyébként is, minden új albumnál új arculat dukál!
    Kicsit megint más ez az új anyag, szerintem sokaknak (még) kevésbé emészthető, mint az Obsolete (Dinoék nem "lanyhulnak" el az évek során), embertelen, fémesen csengő, futurisztikus ez az album, sokkal inkább, mint elődje.
    Sajnos érezhető kissé rajta az a görcsös törekvés, hogy mindenárom bekerüljenek a mainstream-be a Limp Bizfossal meg a többi szarral együtt, ezért a számok jóval rövidebbek (majdnem mind 3 perces), és kevésbé változatosak, mint a Demanufacture, ugyanakkor mindenképp érdemes beszerezni, van ott azért egy rakás jó szám is, de egy-két (max.) gyengébben sikerült darab is.
    Egyszóval minden eddiginél brutálisabb, embertelenebb gépzene, ezzel együtt azomban a legigényesebb is, valami félelmetesen összetett, ha fejhallgatóval hallgatod, előbb-utóbb ki lehet hallani minden egyes réteget, dallamot, azonban elsőre ne is számíts rá! Csak az összhatást hallod, azt a törtető, kíméletlen (akár egy elszabadult mozdony: Keresztülgázol mindenen és szétb*sz mindent, ami az útjába kerül) nagyon energikus "folyamot" az énekkel a tetején.
    Hallgasd meg többször is, ne ítélj elsőre, mert én pl az első három meghallgatás alkalmával mindig más számokra mondtam, hogy jók, azokat éreztem tökéletesebbnek, de 4-5-6 meghallgatás után alakul ki igazán, melyikek is fognak tetszeni. Mindez a komplexitásából adódik szerintem.
    Na, viszlát, és feltétlen szerezd be valahonnan, ha mástól nem,hát tőlem (ezesetben dobj meg egy mail-lel).
  • MuERTe
    #3
    van uj albumuk?
  • mainruler
    #2
    Ejnye gyerekek, mi ez a tombolás??
    Csak szép sorjában, elfér itt minden vélemény... :(
  • mainruler
    #1
    Üdv mindenkinek! Ez a topic arra lenne hivatott, hogy a magyar Fear Factory-sok "óriási" hadának véleményét magába foglalja mindenféléről, de legfőképp az új albummal kapcsolatos véleményeket várnám ide, s szívesen venném, ha minden Metal fan (a heavy metalosok már most felhördültek)benéne ide véleményével, kérdéseivel.
    Mi is az a Fear Factory? Hát, az biztos, hogy nem hétköznapi banda, totál egyéni stílusuk alapján indult útnak a Nu Metal volnulat. (Hál' Istennek, vagy tán sajnos (?) nem igazán sikerült koppintani őket, ez a Limp Bizkit vonal "kissé" elfajzott az eredetitől...)
    Remélem, akad egy-két ember, aki felfigyel majd még rájuk, tudom ajánlani azoknak, akik szeretik a futurisztikus hangzású, "ütős" metal zenéket, és valami egészen másra vágynak, mint a ma szokásos slágerek (értsd: Nu Metal variációk).