158
Albumok, vélemények, kérdések
  • mainruler
    #74
    Valóban bájos kis szám!
    Csak az a baj vele, hogy kicsit lassú a tempója...

    Egyébként még leszedtem a "Your Mistake"-et is, ami mindössze másfél perces, mégis több fajta riff van benne, mint a Digimortal felében kb. :))
    Asszem 5 félét számoltam össze, az egyik pl. csak 2mp. Ó a jó öreg Demanufacture...
  • MuERTe
    #73
    Jobb klikk->find alternates->resume.
    Megkeresi a számot egy másik embernél és folytatja a letöltést.
  • mainruler
    #72
    Khm...azért ez a WinMx hagy némi kívánnivalót maga után... :((
    Eddig semmi se jött le, mert hol offline lett a user (hm, a magyar nyelvtan csodái...:D), hol timeout lépett fel stb.
    Nekem abszolúte nem tetszik! :(
  • mainruler
    #71
    Én is aztán ki tudom várni a dolgokat, nemde?
    Köszi PetruZ, remélem hamarost meghallom.
    Neked is MuERTe, az ötletért
    S végül: Köszönet a bandának, hogy léteznek! :))

    Ja ,köszönöm a családomnak, barátaimnak rajongóimnak, nagyon örülök, hogy itt lehetek ma este és átvehetem ezt a gyönyörű díjat...
    Találkozunk a legközelebbi Emmy-díj átadáson.
  • MuERTe
    #69
    Ugyeugye? :))
  • mainruler
    #68
    Ugyanakkor...a szükség nagy úr!
    Ajánlatod "hosszas" megfontolás tárgyává tettem, letöltöttem, feltelepítettem s most épp töltöm lefelé...
  • mainruler
    #67
    Ha lenne, biztos megtenném...
    Azonban eddig nem igazán volt miért feltenni és szerintem egy szám miatt nem is fogom.
    Legjobb lenne, ha volna egy jótét lélek aki felrakná valahová.
    Vagy megvárom a Raymond születésnapján megjelenő DVD-t, azon úgyis rajta van minden.
  • MuERTe
    #66
    winmx-el keress rá.
  • mainruler
    #65
    Csak a "Full Metal Contact". Ha még emlékszel, én írtam itt először a bonus track-ekről, de valamiért ez nem volt köztük akkor.
    Egyébként a "Full Metal Contact" egy ugyanolyan újrahasznosított szám, mint amilyen a "Never End" is, mert az régebben "Will There Never Be an End?"-néven futott, kicsit más hangszereléssel. Az a furcsa, hogy nem tudok rájuk ezért haragudni (mert általában ki nem állhatom az újrafeldolgozásokat, különösen, ha olyan lusta az illető együttes, hogy a saját számait adja elő újra), mert azért raktak annyi újat a régihez, hogy azt már újnak lehessen tekinteni. A "régi" Never End pl. nem tetszett annyira, mint a mostani Digimortalos, tehát nem egyszerű lopásról van szó, hanem feljavításról.
    Na tehát, ha jól tudom, a Full Metal Contact a Demolition Racer zenéjének egy része, ugyanúgy, mint a Digital Connectivity DVD-n kiadásra kerülö plusz két-három szám. Ezen a DVD-n különben lesz egy vadonatúj szám is, ha minden igaz.

    Jó, szóval nem tudod feltölteni, de akkor legalább mond el please, hogy milyen! Tudod, a képzelet a legjobb katalizátor... :))
  • mainruler
    #63
    IDE VELE! DE RÖGTÖN!!!
    Erről én nem is tudtam! Nem is ismerem! Vááá! Én!
    Nem ismerem egy számukat! Hogy fordulhatott ez elő velem?! Ilyen mélyre süllyedtem volna?!
    Hol - Van? Honnan - töltötted - le??
    Pleeeeeeaseee!!!
  • mainruler
    #61
    Ugye? Szerintem is, csak hozzá kell szokni kissé a többi után és elfogadni a hibáival együtt, és marha jóvá válik!
    Ennyiszeri hallgatás után én is egyre inkább kezdtem rájönni, hogy nem is olyan rossz, s ma már ott tartok, hogy kiérdemelte a helyét a többi album mellett. Nem fölött, mellet. Minden album más ízű volt eddig és a maga nevében páratlan, kár a rangsorolásért!
  • mainruler
    #59

    Háát, az picit más...
  • mainruler
    #58
    Csak innen-onnan tudtam netezni, most itthon is tudok, most meg már nem kell...na tessék!
    Bocs!
  • ricky
    #57
    Én csak Fun Factory-t ismerek!!!
  • mainruler
    #55
    Ó, azok a szerzői jogok...
    Különben is, ezek az én eredeti CD-im, elvileg azt csinálok(hatnék) velük, amit akarok...na mindegy.
    Megpróbálom még egyszer, ezúttal minél ártatlanabb formátumban, hátha sikerül.
    Röpke két nap és megkapjátok.
  • MuERTe
    #53
    Még csak véletlenül se legyen mp3 a kiterjesztése, mert mindenhonnan törlik!
  • mainruler
    #52
    Nem ismerem.
    Egyébként nem maradt más választásom, a szemét, mocskos, undorító rühes köcsög Tár.hu letörölte kétnapi fáradtságos töltögetésem munkáját!!
    Hogy a bubópestis eméssze el az összes ragyásképű tuskó parasztot, akik ezt tették velem. Ááhh, hogy lehet valaki ilyen korlátolt!!
    Tehát az album 85%-a repült, kezdhetem elölről...remek!

    Szóval: PetruZ, konkretizáld az fw-t, feltöltöm oda. Kösz.

    Viszlát
  • mainruler
    #50
    Ezennel elkezdem legrabbelni/feltenni az albumokat, bio-kat, képeket a tárra, úgy egy-két nap múlva már lehet is letölteni az anyag egy részét.
    Az albumoknál "frissességi" sorrendben megyek, először a Digimortal fog felkerülni, aztán ugrok egyet Jose kedvéért (hátha mégis kedve szottyan letölteni), és a Remanufacture lesz a következő, utána viszont sorrendben a többi. Mivel korlátozott a kapacitásom, az egész el fog tartani vagy egy hétig, de mondtam, a Digimortal már valószínű holnapután letölthető lesz.
    Ja, a felhsználónevet/jelszót majd akkor megadom.

    Na, viszlát!
  • Jose
    #49
    nem is lenne olyan kevés de mivel modemes vagyok és mire az isdnt megkapom addigra késő de azért köszi
  • mainruler
    #48
    Jose: Nekem megvan, de sajna inkább nem válnék meg tőle, azonban a számok fel fognak kerülni rövidesen a netre, bár ez gondolom édeskevés.
    PertuZ: Ok, szólok, ha birtokba vehetitek.
  • Jose
    #47
    szasztok! keresem mindenhol az FF Remanufacture albumát ha vmelyikötöknek meglenne és valamilyen uton nekem is tudna 1 példányt dobjon mail és az árban megegyezünk az lenne a legjobb ha eredeti a CD. sürgős lenne mert ajándékba szeretném adni...előre is köszönöm
  • mainruler
    #44
    Van még valakinek problémája a Digimortal számainak beszerzésével?
    Ha igen, igény szerint felkerülhetnek a tárra, csak szóljatok.
  • mainruler
    #43
    Az a lenagyobb baj, hogy én sem!!!!!!
    A város, ahol tartják 31.-én, nincs rajta egyik térképen sem, és senki nem is hallott róla (Wiesen), a 30.-ai koncert meg az ország másik végében van, tehát zsákutca!!
    Francba!!! :(((
  • MuERTe
    #42
    Nem leszek ott:((
  • mainruler
    #41
    Kedvenc együttesem európai konceretet tervez, Aug. 30-31.-én Ausztriában lépnek fel, ha valakit érdekel.
  • mainruler
    #40
    Lteebee: Értem mire gondolsz, azonban a Factory már '95-ben (Demanufacture) is úgy dolgozott, hogy a legmesszebbmenőkig szétcincált minden dallamot, minden apró ritmust és a lehető legtökéletesebbet, leghibátlanabbat "bütykölte" össze belőlük, amin nem azt kell érteni, hogy nincs tehetségük élő zenét játszani, hanem egyszerűen a technikát mint puszta eszközt felhasználva tökéleteset, s egyszersmint valami ridegen gépieset akartak létrehozni, ellentétben pl. az általad említett AC/DC-vel, ahol lehet érezni a lelket, az "izzadságszagot" a zenében, ami a "hőskort" idézi. A fiúk valami egészen egyedit, teljesen újat akartak, s szeretik is a saját hangzásukat. Dino nyilatkozta (1995): "Imádjuk azt a hideg érdességet/élességet (cold harshness), amit a számítógéppel el tudunk érni, a Demanufacture felét gépekkel csináltuk, és valószínű a következő albumunk már teljesen így fog készülni. (és lőn: Obsolete)
    Raymond, a dobos pedig saját bevallása szerint is imádja a dobgépek hangját, azt a feszességet és brutalitást, amit azok a saját játékával kiegészítve adnak. Ebből aztán elég jól leszűrhető, hogy a Fear Factory minden, csak nem egy hagyományos metal banda, és még egy igazi metal-harcos (:D) magából kikelve fujjolna minden "gépzenével" kapcsolatos dologra (mondván, hogy az a gyengék fegyvere és csak azok használják, akik nem tudnak zenélni) addig egy FF számban teljesen természetesek a bizarrabb részek, a dobgépek is, mivel a Fear Factory egészen más, nem volt elötte még hasonló sem, tőlük nem szégyen a dobgépek használata (mint azt sokan megjegyezték) mivel a technikát csűrve-csavarva, felhasználva, egy új eszköznek tekintve, beleépítik azt a zenéjükbe, hangzásvilágukba. EZ Fear Factory hangzás, és nem ötlethiányos, zenélni nem tudók próbálkozása!

    PetruZ: Ó, hát az aztán sokkal jobb ám... ;)
  • Lteebee
    #38
    Mér nem nézed meg az official site-ikon?
  • Lteebee
    #35
    Úgy egy-két éve kifejezetten szeretem, ha egy zenének van egy kis izzadtságszaga(ha érted, mire gondolok).

    Itt-ott nem halál pontos a dob, vagy hallani az újak csúszását a húrokon.
    Az, amikor hallasz egy régi AC/DC albumot és hallod, hogy ott voltak négyen és egyszerre feljátszották a nótákat.

    Meg nekem a hangfekvése se volt elég mély az Obsolete-nek, ha jól emlékszem, de egyik nap újra meghallgatom.
  • MuERTe
    #34
    még mindíg csak 6 szám van meg:)
    írd már ide az uj album számcímeit + a bonusz számokat.könnyebb lenne levadászni.
  • mainruler
    #33
    Petruz: A Mudvayne-nel csak az a bajom, hogy úgy néznek ki, mint egy csoport elmebeteg bohóc lipótmezőről, s lehet az album tökéletes (mondjuk, ez a "matek metal" sem túl szimpi), akkor sem tudom őket komolyan venni, míg ilyen gyermetegen néznek ki.
    Lteebee: AZ! Steril, embertelen, gépies. Ezért jó... :)) (Többek között)
    Amúgy tényleg a bonus számok a legjobbak, hogy nem kerültek fel, talán az is ludas, hogy pont az ellen beszél pl. a Dead Man Walking, amiért az eredeti album született, a homogenizált, uniformizált zenei hangzásért, amiért a népek most agyatlanul rajonganak:

    "All of you here that are secretly dead
    Just lifeless shells, consumed and bled
    Oblivious to reason and you are blind
    FOLLOW THE TRENDS TO SHARE A SINGLE MIND! "
  • Lteebee
    #32
    Nekem a Remanufacture meg az Obsolete van meg és nagyon szeretem mindkettőt.

    Nekem egy kicsit steril a FF hanzása, de azért megszerzem az újat, mert kiváncsi vagyok.

    Én a Machine Head 4.-et várom nagyonagyon.
  • mainruler
    #29
    Hát, nekem most jött vissza a Demanufacture-feeling, mert magukon a bonus számokon kívül már a szövegüket is ismerem, s megnyugodva tapasztalom, hogy azért nem felejtettek el mindent a fiúk ebben a mostani nagy divatzenélésben, csak azt nem értem, miért kellett a legjobb számokat lehagyni az eredeti anyagról. Biztos túl komplikált lett volna a szöveg a mélyentisztelt amcsi közönségnek (ostoba ,tahó, tuskó, tirpák banda!!), nem ehhez szoktak, hanem Britney baby-hez, meg a Korn & Company-hoz! Apropó, láttátok már a legújabb "attrakciót" (az angol azt modja erre, abomanation, nem tudok rá magyar magfelelőt. Esetleg az agyab*szott korcs megfelel... :D) : Mudvayne! HAHAHAHAHA!!! Az ötlettár úgy látszik kifogyhatatlan, szerintem a cirkuszban a hivatásos Clown-ok már mind kórházban vannak a sárga irígység miatt, mert ezek a szerencsétlen Istenbarma amcsi szarok ellesték a legjobb ötleteiket...

    Nna, itt a jelenlegi kedvenc számaim szövege, remélem nektek is a jó öreg Demanufacture fog eszetekbe jutni róluk:
    Dead Man Walking:
    All of you here that are secretly dead
    Just lifeless shells, consumed and bled
    Oblivious to reason and you are blind
    Follow the trends to share a single mind



    You are so blind to the lie

    I can see into the void of your mind
    Hiding behind eyes of black
    A dead man i will find



    Kneel to the saviour who really cares less
    His holy eyes fill you with fear and dread
    Obey those rules from ancient history
    Forgotten words that mean nothing to me



    You are so blind to the lie

    Ican see into the void of your mind
    Hiding behind eyes of black
    Adead man i will find

    Strain vs Resistance:
    Strain! you can resist the...



    A gun in hand can make you believe
    In everything that's meant to decieve
    Trigger and an eye for disease
    Conditioned to resist the machine



    I'm not afraid to live this way
    I lived through pain
    Resisted all the strain
    Conditioned to believe in nothing



    Now that i can see
    The truth behind deceit
    Nothing now can ever stop me
    Never stop me



    Strain! you can resist the...



    Elusive, i am so hard to trace
    A slap of fear across your face
    A weapon to cleanse the waste
    To overcome this gut-wrenching place

    I'm not afraid to live this way



    I lived through pain
    Resisted all the strain
    Conditioned to believe in nothing



    I'm not afraid to live this way



    I lived through pain
    Resisted all the strain
    Conditioned to believe in nothing



    You can resist the strain!
  • mainruler
    #28
    Nna, most aztán sikerült jól betörni a "Mainstream"-be szegény Factory-nak!!
    Ugye az volt a koncepció, hogy a Digimortal-lal nagyot kell kaszálni, beszuszakolódni a Limp Baszki (c by MuERTe :D) meg a többi szar közé és ezért kompromisszumot kell kötni a slágeres hangzás érdekében, sablonosítani a nótákat, akkor maj' biztos leadja az MTV meg a VIVA stb.
    Hát ez aztán tényleg sikerült!!
    A minap elnyomott az álom a tévé elött, s mire ébredek hajnali negyed ötkor...?! Hát a Linchpin-klipre, mert már négy után le is merik adni a zenecsatornák! :(((((((((
    Na, hát ez nem jött össze fiúk, legnagyobb sajnálatomra!
  • MuERTe
    #27
    én a winmx progival szedegetem.
  • mainruler
    #25
    Esetleg ICQ-n, ha megfelel.
    Egy rosz szám van az albumon, a Hurt Conveyor, legalábbis nekem nagyon nem tetszik.
    Dobos munkája: :))))))) !!!
    Mint mondottam, a Digimortalban a dobok lettek a legjobban fejlesztve, azok szólnak leginkább jobban! (Persze azóta van mélynyomóm is, avval még inkább kihallható...)
    Byte Block: :)) ,valóban azt tényleg egy Demanufacture izű dolog, tetszik is rendesen (kv. refrén, de azért összességében szuper)
    Új remix albumról nem tudok, esetleg szerezd be -ha még nincs meg- a Fear is the Mindkiller-t, az a Soul of the New Mashine remixalbuma.
  • MuERTe
    #24
    a byte block leviszi az ember fejét:))a jo öreg demanufacture érzés:)))
  • MuERTe
    #23
    hát nem tudom...még csak a fele van meg,de rosz számot még nem találtam rajta:)a linchpin pl. kimondottan tetszik.
    hogy tudnád eljuttatni a bonusz számokat?
  • MuERTe
    #22
    ami mindig tiszteletet ébresztett bennem,az a dobos lábmunkája.eszméletlen amit a két lábdobbal müvel:)
  • MuERTe
    #21
    csodálkoztam is mit keres a obsolote számok közt a messiah.azt tudtam.hogy elég sok játékhoz csinálnak zenét(carma az örök kedvenc:),de azt nem tudtam ,hogy ezeket bonuszként kiadják.remix albumuk nem jött ki mostanában?régebben azt nyilatkozták,hogy minden albumukat remixeltetik majd(a'la remanufacture).
  • mainruler
    #20
    Ahaaa... :)))
    Ezek szerint tudok még újat mondani! :D
    Szóval, jó FF szokás szerint -ezt csinálták már az Obsoletenél is, nekem pl. csak a Digipack van meg- kb. egy évvel az album megjelenése után ki szoktak adni egy Digipack-változatot (Tudod, kihajtogatható, papírból álló CD tok, sok-sok exrával, hivatalosan SE -Special Edition- a neve) négy vagy öt bónusz számmal, na nekem ezek közül van meg három. Van is mit bonusban adogatni (nézd meg a honlapot, kismillió kiadványa van a FF-nek!), mert azt írták, kb. 25-28 számot írtak, és ebből csak 11 került fel az albumra!, a többi Bonus Track-nek és különféle játékok (megint csak jó FF szokás szerint: Tudtad, hogy pl. a Carmageddon 1-nek fő zenéit, a Test Drive 6 betétjét (Cars, ehhez még külön videoklip is készült!) és a Messiah zeneanyagát (az Obsolete Digipack egyik bonus track-je a Messiah volt!) is mind a Fear Factory csinálta?! Bezony ám, tevékenyek a fiúk, R. Herrera dobosnak még számtech játékboltja is van.) zenéinek lett szánva.
    Ha ezek után érdekelnek ezen számok, szívesen elküldöm őket neked!