138
Beszéljünk nyíltan a szenvedélybetegségekről.
  • Kepek
    #138
    Eurostat: alkoholfogyasztásban Magyarország az uniós átlag felett van
  • mester1987
    #137
    Hali, nekem sajna van családomban alkoholista nem 1 és nem 2 éve...

    Mit lehet tenni ezellen?!
    Hallottam arról a tablettáról, hogyha ráiszol; rosszul leszel. Jobbról még nem hallottam, hogyha az illető nem megy el elvonóra, mert idegbeteg mellé és rá is szedi a nyugtatókat...

    Beteg ez!
  • GregSB
    #136
  • ribot
    #135
    én nem emléxem! :D
  • Willenbrock
    #134
    Én kb.16 évesen ittam le először magam részegre,kb. 1,5L fröccs révén.Egy western kocsmában történt az eset,ráadásul koleszos is voltam.A nyelvem alig forgott,mégis erőt tudtam venni magamon és megjátszottam a józant:)A nevelőtanárnak beadták a többiek hogy azért fekszünk az ágyban a haverral mert evési versenyt rendeztünk somlói galuskából,és most nagyon rossz a gyomrunk.Nem tudom bevette-e de csak vigyorgott rajta-ügy nem lett belőle.Kb havonta 1X eztán is berúgtunk csak kevesebbet ittunk.Fősulin már csak kb 2 havonta rúgtam be és nem(mindíg)durván.Manapság meg hébe-hóba megiszom 1-2 doboz sört és annyi.Kb 1 éve voltam részeg de akkor sem súlyosan.Szóval hogy ki mikor kezdi ebből is látható hogy nem perdöntő jelentőségű.Én már fiatalon berúgtam mégsem lettem alkesz,de ismerek olyat aki bőven 20 felett próbálta csak ki és szenvedélye lett a pia.Genetikai hajlandóság és lelkiállapot kérdése szerintem.
  • gregorianer
    #133
    Egyszerűen már akkor annyit ittak, hogy nem jut el az agyukig, hogy itt állj, és ne tovább. Az a legszörnyűbb, az, amikor a 15 évesek isszák le magukat hulla részegre. Inkább ezen a szinten kéne megállítani a dolgot. Mert ha már most ennyit isznak, milesz később?
  • trabiubi
    #132
    Az a baj, hogy sokan újra beleesnek a hibába, és tudják, hogy rossz lesz, mégis isznak, amíg bírnak, aztán meg jön a szenvedés.

    És igen, lehet, hogy a gyenge jellem öröklődik. Szóval lényegében hajlam és fogékonyság kérdése az, hogy valaki függő lesz.
  • gregorianer
    #131
    Szerintem a függőség örökletes is lehet, de lehet, hogy inkább a gyenge jellem öröklődik. Én úgy voltam vele, hogy egyszer annyit ittam még anno, hogy utána két napig nagyon rosszul éreztem magam. Azóta megtudok állni az ivással, mert azt az "élményt" többször nem szeretném átélni.
  • trabiubi
    #130
    Én azért nem dobálóznék ilyen merészen a számokkal, mert kicsit azért trükkösebb tudomány a statisztika :)
    Az viszont tény, hogy elég sokan nem csak 1-2 korsót isznak. Szerintem tudni kell a határt tartani, és akkor nem gáz. Van aki jobban bírja. A függőség sem azért alakul ki, mert biológia, meg blabla, hanem mert valaki fogékony rá, gyenge jellemű, vagy hasonlók, aztán beleesik a csapdába. Kimászni nehezebb már, mert az viszont biológia...
  • fishsticks
    #129
    Egy szokványosnak nevezhető alkalommal a válaszadóknak hozzávetőlegesen a fele (45%-a) 1-2 korsó sört fogyaszt, mintegy további 30% a 3 vagy 4 korsónál áll meg, a fennmaradó mintegy 25% pedig 6-7 korsó sört, vagy ennél akár valamivel többet fogyaszt.

    Szóval a fogyasztók majdnem 12%-a legalább 7 korsónyit ledönt egy szokványos alkalommal.
  • Salalalaj
    #128
    Néhány különböző fogyasztói felmérés alapján kimutatták azt, hogy a problémák hatására (ami most aktuális: gazdasági válság, munkanélküliség) az alkohol fogyasztás növekvő tendenciát mutat! Lehet, hogy ez a hatás is befolyásolja az alkohol mennyiség fogyasztását az adott korosztályban! Hasznos nagyon a TESZT!
  • Thaison
    #127
    Az a 7 és 13% elég aggasztó szám. Remélem hogyha növelnénk a megkérdezettek számát akkor ez lemenne 5 és 10% alá .
    Kíváncsi lennék, hogy ezek mindennap mennyit isznak? Erről is van esetleg diagram vagy valami felmérés?
  • fishsticks
    #126
    itt egy érdekes diagram, amit tesztes oldalon találtam, ez a tavalyi kimutatás:


    Jól látszik, hogy a 18-25 év körüliek 7%-a majdnem minden nap iszik alkoholt. Az eggyel idősebb korosztálynál ez a csoport már 13%
  • 22351665
    #125
    Azt mindenki eltudja dönteni, hogy hol tart. De szerintem havi 2x-3xori alkeszolás nem jelenti azt hogy alkoholista valaki.
  • mamutvadasz
    #124
    ne már, én akarok nyerni xD Pár napja akartam jegyet venni, de már nem volt rá :S
  • fishsticks
    #123
    Nem kellett volna elmondani. Rontod az esélyeinket!
    Átküldtem haveroknak is, hátha miénk lesz a LOKI jegy.
  • Thaison
    #122
    Nem mondtam, mert nem is tudtam
  • Salalalaj
    #121
    Ez jó tetszett, de azt nem mondtad, hogy lehet nyerni vele 2 jegyet is... :) Majd remélem nyilvánosságra hozzák a teszt eredményét, kíváncsi vagyok azért a statisztikára! Na meg, hogy megnyertem-e a 2 jegyet :P :)
  • Thaison
    #120
    Itt a teszt lehet töltögetni. Cukorka nem jár érte
  • Salalalaj
    #119
    Csak ha érdekes és nem olyan hosszú! :D Kapunk érte cukorkát?! :D
  • fishsticks
    #118
    Mit lehet vele tesztelni???
  • Thaison
    #117
    Érdekel valakit egy alkohol teszt ?
  • mamutvadasz
    #116
    azért vannak olyan főiskolások/egyetemisták, akik nem isznak, vagy legalábbis, annyit nem, hogy négykerék-meghajtással kelljen közlekedniük...
    Ha valaki munka után minden nap a kocsmába megy és ott elég sokat iszik, az már alkoholizmus szerintem... :)
  • Salalalaj
    #115
    Az a komoly aki már a lopásra szánja rá magát, hogy hozzá jusson az "adagjához" :S Valami felmérés biztos található a neten, hogy "hol is tartunk" valójában... :S
  • fishsticks
    #114
    Ők sajnos a pénzük nagy részét erre költik és a másik is igaz, péntektől vasárnapig nem látom őket józanul és ez nem két hónapja tart.
  • dronkZero
    #113
    Nem, ez főiskola/egyetem. XD
  • Thaison
    #112
    Nem feltétlenül, nyáron mi is így csináltunk.
    Szerintem az az ember az alkoholista, aki minden pénzét piára költi, nem tud nélküle meglenni, és ha nem kap piát, hiányzik neki.
  • Salalalaj
    #111
    Heti egyszeri italozás még nem olyan vészes, ha mértékkel csinálja az ember! De ha rég óta tart ez a heti rendszeresség és fekvős-kúszósra issza magát, az már veszélyes... érdemes lenne valamilyen orvosi vizsgálat alá vetni!
  • fishsticks
    #110
    Szerintetek mi számít alkoholistának? Csak mert pár ember rendszeresen úgy leissza magát, hogy járni sem bír. Heti pár alkalommal! Minden héten!!! Ez már szenvedélybetegség?
  • lemongrass
    #109
    #106 leírt mindent az első mondatban...
    amúgymeg... ameddig az én por fogyasztásom nem árt a körülöttemlévőknek, addig sztem nem vagyok rosszabb ember /sőt/ mint az a jópár seggarc, aki a pofámba füstöl /amitől büdös a ruhám + passive dohányos leszek.../
    szóval erről ennyit!

    én nem ártok másnak... max magamnak... azzal, amit én választottam... de, hogy más faszkalap szokása miatt hány ezren halnak meg évente passzív dohányosként tüdőrákban.... az egy elgondolkodtató kérdéskör...
  • gilbert5
    #108
    Lassan nem ittam két hónapja alkoholt. Na ez a nem mindegy! Ha-ha-ha
  • macleod2005
    #107
    nincs megoldás:
    ha illegális a drog: akkor egyértelmű törvénybe ütközik bármiféle vele kapcsolatos tevékenység, drogbárók/maffiák alakulnak ki, stb.
    ha legális: minden kis hülye drogozna mert az jó....
    piára sincs, aki nem tud mértéket tartani idővel rába**ik, ha tiltólistán lenne, akkor sokan halnának meg a sufniban pancsolt cuccoktól.
    dohányárú az még érdekesebb téma, ott is a mértéktartás lenne célszerű, csak a nikotinfüggőség az nagyon hamar kialakul. viszont ha ezt tiltanák, akkor más egyéb dohányáruk is tiltólistára kerülnének, amik igazából lényegében eltérnek a sima cigarettától.
  • forsbergp21
    #106
    Az ember maga dönt arról, hogy mit próbál ki és mit szed majd rendszeresen utána. Szóval mindenki maga dönt arról, hogy miként teszi tönkre magát. Az más kérdés, hogy a drogoknak köszönhetően a társadalom is rosszul jön ki a dologból, hiszen itt a sok ittas vezetés miatti baleset, vagy a narkós, aki csak úgy tud pénzt szerezni anyagra, hogy agyonver valakit.

    Megoldást azonban nem nagyon tudok, és ahogy olvasgattam a dologról, nálam ilyen téren sokkal tapasztaltabb emberek sem jutnak ötről hatra.
  • JumpingJackFles
    #105
    Te egy eléggé degenerált ember lehetsz. Örülök, hogy nem ismerlek. Szart kell leszolni mást azért mert más nézetet vall.
  • kocsisgabor9999
    #104
    Mit teremtett? Ez egy primitív magyarázat az élet problémáira hogy biztos akkor isten teremtette meg a hatalmas univerzumot... ne röhögtessé má xD
  • Daffit
    #103
    Isten teremtett mindent...
  • kocsisgabor9999
    #102
    Én azt akasztanám fel aki kitalálta a drogot piát meg cigit... hogy élte volna át az összes káros hatását...
  • hen-tes
    #101
    kb öt éve még faterom is nagy piás volt, azt mondta neki a doki, hogy NANANA! gond lesz :@
    azóta nem ivott :D
  • Trade
    #100
    egy 50 ev feletti emberrol van szo.
    Sajnos neki tenyleg nincs mas szorakozasa a kocsmazas helyett.
    A haziorvosomat kellene megkerdezni.Vannak meg a kulonbozo segely telok
    hatha ott is tud vki segiteni.
  • maozedong
    #99
    próbálj meg az ő helyzetét elképzelni. berúgva közelejd hozzá, és adjál neki jótanácsokat