61
Softimage XSI
  • s0ft
    #61
    Atya eg de reg volt!
    Lassan tortenelem... 2001
    cgblog
  • Molnibalage
    #60

  • Molnibalage
    #59
    M48 Patton. W.I.P.

  • Molnibalage
    #58
  • Molnibalage
    #57

  • Molnibalage
    #56
    ZSU-23-4 készülget.

  • Molnibalage
    #55
    Gyakrolatilag kész, minimális igazítás kell rajta, csövet elfelejtett meghosszabítani megfelelően. Esetleg rátehetem a géppuskát.




  • Molnibalage
    #54
    Te tudod hogyan kell feltenni a nem trial verziót?

    Miért mindenki ezt a szutyok képfeltöltőt nyomja????
    www.sgupload.cwi.hu
    Ajánlom figyelmedbe.

    EGyébként ez mihez készül? Tyúk sárkány hibrid? :)

    T-55 modell hamarosan kész. Texture mappinghez értesz? Tudsz esetleg segíteni, ha szükségem lenne rá?
  • inz
    #53
    békát remélem tudjátok semlegesíteni =] (címsorba klikkelsz mintha te írtad volna be, enter majd refresh.. tudom van valami egszerűbb, de nem emkékszem hogyan D: )
  • inz
    #52
    hi
    Belekezdtem nagy nehezen valamibe, aminek talán még a végét is meglátom egyszer. vagymi.
    csak linkelem, mert szokás szerint kezdetben ész nélkül szórom az éleket összevissza, hogy aztán visszabonthassam őket. ^^
    ki mit szeret, ugye.
    én pl a zbrusht nemnagyon, de most muszáj lesz.
  • repvez
    #51
    Na ugye mennyivel átláthatobb igy ha négyszögekböl ál.A 3 szögesitést az a progi elvégzi amikor a lodeditorba convertálod ezért látod olyannak mint az elözö képeden,de lemerek rá fogadni,hogy nem ugy rajzolta meg az eredeti modellt a készitöje.

    Az importálás meg csak a fálj import részen csináltam,mert a crosswalknál csak ki lehet exportálni maxba,de importnál nem találtam maxos kiterjesztést.
  • Molnibalage
    #50
    Alakul a dolog. A torony méretével vannak problémák, nem nagyon van róla normális otóm ahol látszik, hogy a sárhányó folyatatásaként mi an é hogyan viszonyul a torony szélességéhez.

  • Molnibalage
    #49
    Nekem másik irányba tökéletesen megy az exportlás és importálás.
  • Molnibalage
    #48
    De. A járművek nagy része így van most is benne. A Crosswalkkal próbálkoztál? Küldd már el nekem légyszi a kiimportált Gripenedet.
  • repvez
    #47
    megnéztem az importálást max-böl XSI-be,de nem lett jó a végeredmény .És valamiért az 1000 polygonböl állo modellemet csak szaggatva tudta megmozgatni a szerkesztö ablakban.A max 160 fps-ével szembe.
    Sztem jobban jársz ha négyszogeknél maradsz a modellezésnél.Bár nem tudom,de szinte biztos hogy ugy is jo lesz a falconnak és sokkal átláthatobb lesz a modelled töle.Az meg hogy egy helyröl jön ki az összes él az megint nem jo eljárás.
  • Molnibalage
    #46
    T-55, bár még félkész.

  • Molnibalage
    #45
    Majd én felpörgetem, bár most csak a trial-t tudtam felrakni.
  • repvez
    #44
    Hátha ettől felpörög egy kicsit a topic:
    video tutorial alapok
  • Molnibalage
    #43
    Ezt hogyan kell? Nem szép dolog a warez, de először csak tanulni szeretnék. So, valami pontos install leírás? A crack amit leszedem olyan file felülírásokat kér olyan könyvtárakban ami nem is létezik..
  • Boba
    #42
    En csak koca XSI user vagyok... erosebben tolnam, ha khm... malakai elvtars nem volna ilyen lusta:P
  • Malakai
    #41
    Same here. :)
  • inz
    #40
    hű, de pörög ez a topikk!
    kicsit már megnőtt a hazai userbase is, hogy hogy itt még mindig csend honol?

    másnak is benn van kedvencek között, vagy csak egyedül én nézem gyakorlatilag 2éve, hogy 0új üzenet? =]
  • vaczak
    #39
    az spm servert installáltad előtte??
  • vaczak
    #38
    sajna nem tudom.
    egyébként milyen képernyőfelbontást használsz??
  • cloudnoise
    #37
    sziasztok!

    az a problémám, hogy az xsi nem indul windows xp alatt!
    a nyitóképernyő még bejön, de a betöltődés megszakad és úgy marad az egész. semmilyen hibaüzenet nincs.

    kipróbáltam magyar/angol/sp1/sp2 windows alatt is, valamint intel és amd gépeken egyaránt, de mindenhol ugyanaz. próbáltam az xsi több verzióját is, a tanulótól a professzionálisig, de mindegyik megáll az elején.

    a kipróbált gépek konfigurációja:
    Intel core2 duo 3Ghz
    2 Gb DDR2 RAM
    nVidia GeForce 7600 GT
    250 Gb SATA vinyó

    AMD Athlon 62 X2 3800
    2 Gb DDR2 RAM
    nVidia GeForce 7600 GT
    250 Gb SATA vinyó

    valakinek van esetleg valami ötlete?

    köszi előre is
  • BRobee
    #36
    Vándorr: Még mindig él az xsi-s ircserver? Ha igen, add meg az elérhetőséget, engem érdekelne:) Köszi
  • Boba
    #35
    ISBN 1-59200-210-2
    igy konyebb megtalalni. ezt elfelejtettem. (azt irjak intermediate-advanced usereknek keszult a konyv... de az eleje igen szepen magyaraz, a vege bedurvul elegge (scripteles, tomeg szimulacio) de meglehet erteni.

    Hajra, sok sikert... jo kis progi ez. (mielott szolnanak, a tobbi progi is jo, csak ugye kinek a pap kinek a papne)
  • Boba
    #34
    Van egy Experience XSI4 cimu konyv... mintha 25 fontert hozna Amazon.co.uk, nekem ingyenes hazhozszallitassal. Magyarhonba olyan 4-5 ezer forint korul van. (rendeltem otthonra is.) Azt megeri... mindenbe belevilagit kicsit, megmutatja egy karakter eletutjat tervezestol animalasig, renderelesig, stb.

    Ha van lehetoseged, azt szerezd meg. Megeri az arat... csakhat, angol ugye. De ez marcsak igy van, ilyen dolgok nincsenek magyar nyelvre... talan valahogy meg szerncse is. Fogtam magyarra forditott Maya konyvet, konnyesre rohogtem magam. :S
  • Vándorr
    #33
    Sziasztok!
    Indítottunk egy IRC csatornát, kezdő és mindenféle xsi felhasználóknak :)
    Gyertek, és hozzatok magatokkal még 1 embert :)
    @Quakenet csatorna #xsi.hu szoba
  • Sound
    #32
    van hozzá kiváló angol nyelvű manual, magyar kétlem hogy lenne. Angol nyelvtudás nélkül, vagy korábbi 3d-s program tapasztalatok nélkül nem sok esélyed lesz egy kockánál tovább jutni
  • Adam5
    #31
    hi

    leszedtem a "XSI EXP for Half-Life 2" progit mert hl2-höz szeretnék modelleket de azt illeti nincs semmi tapasztalatom a modellezés terén. tudtok vmi magyar irományt a progihoz? esetleg vki aki vágja és vállalkozikrá hogy msn-en segít?


    előre is thx
  • Bircsike
    #30
    oké! Majd megpróbálom! És jelentkezem hogy sikerrel jártam-e! Köszi!
  • Boba
    #29
    Az tuti, hogy az EXP-el ellentétben több a menü, és a menük hoszabbak is. Valami plusz csak lehet benne.

    Ha mondasz egy ftp címet akkor feltölthetem. Amúgymeg dc++ról lehet gyorsabban lejön. Először keresd ott, mondjuk az antidot.dyndns.org -on. Ha itt nem találsz (tuti találsz), vagy találsz de nem jön le akkor szerezz egy szervert és feltöltöm.
  • Bircsike
    #28
    Figyelj! Ez komolyan az a 4.0 ami a softimage oldalán minimum 2000$ max. 8000$ ? Ha igen tudnál segíteni hogy hogyan jussak hozzá mert nagyszükségem lenne rá!
  • Boba
    #27
    Shader library tartalmaz példa materialokat. A maya shader library-ja ugyan az, ezért tudom kb mi is van benne. Épület textúrák, gyümölcsök és más kaják, útfelület, növények, fa, bőr és haj például.

    És egyéni menük: Lenyomom a CTRL-t és az X-et, és jobb klikkre feljön egy menü, amit testreszabhatok. Hogy mik legyenek a menü elemei.
  • Bircsike
    #26
    Ezt hogy érted? Nincs shaderlibrary? (pontosan mi is az?) Kell az hozzá? Milyen egyéni menükről beszélsz?
  • Boba
    #25
    Megvan a 3EXP és a 4 ADVENCED. 172 mega shaderlibrary nélkül.

    Azt a fene tologatást és az egyéni menüket tudnám megoldani, valszleg többet használnám, de így nagyon furcsa, és nekem nem áll így kézre.
  • Bircsike
    #24
    Mekkora méretű a 4.0? Az ami neked van az nem EXP (butított) változat, ugye? Miben különbözik a 3.5-től vagy a HL2-es verziótól?
  • Boba
    #23
    Nekem meg, dcről szedtem.

    Youth, az XSI EXP elég látványosan butított... de akár azon is észre lehet venni, hogy jóval rövidebbek a menük, nemcsak a watermark feliratból lehet észrevenni, hogy EXP-et használunk.

    Softimage a cég, XSI a legújabb animációs progija. A Softimage 3d az előző programja, animálásra remek, modellezésre is mazohistáknak, like ILM. A modellezés a régi softimage 3d egy igen speciális változatában folyik. Interesting...

    XSI-ben belehet állítani, hogy az eltolás pl ne jobb közép és bal gombokkal történjen, hanem úgy mint mayában? Hogy pl rákattintok pl az Y vektorra és azt fogom onnantól eltólni? És egyéni menüket lehet készíteni, vagy az előző parancsot ismételtetni? Eddíg nekem tetszik, bár nagyon furcsa a kezelőfelülete.
  • Bircsike
    #22
    Megvan valakinek a Softimage XSI 4.0?