15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • dashed_
    #3730
    nem all vissza kozepre a kormany.. par fokot elter balra..
    elvileg van ra center fix de nem sok haszna van. a lenyeg hogy ienkor ha rossz helyre all vissza ,akkor megfogod es teljessen balra jobbra kitekered a kormanyt parszor. na ezt csinald meg egy hosszabb versenyen:) en a momot hanyagolnam a helyedben. nekem is volt (meg megvan. kire soznam igy ra? :P ) es nekem mind2 hibat produkalta 1-2 even belul. center hiba / pedal hiba.
  • torque12
    #3729
    A momo a dfp-től csak annyiban rosszabb, hogy a pedálnak a potméterei "eltolodnak" és ujra szétkel szedni? (bár ez az né DFP-nél is volt de jo lett) Még vmi más hibája is van? Köszi
  • bertino
    #3728
    nem kapható
  • torque12
    #3727
    Amúgy most melyik boltban a legolcsobb a dfp? (webárúház)
  • torque12
    #3726
    huh! köszi hogy mondtad h ebben nincs ff!
  • bertino
    #3725
    akkor mind1
  • guardian hero
    #3724
    A Precision az FFB nélküli változat.
  • bertino
    #3723
    a kormányok legjobbja volt fénykorában, bazi erős FFBvel, nekem is ez volt a DFP előtt, csak sajna 6 éves léte ellenére, vagy vmi más, de az FFB nem működött jol XP alatt
    minden képernyőváltásnál más volt az FFB erőssége, így odaadtam másnak, nem tudtam lóvét kisajtolni belőle sajna
  • torque12
    #3722
    helló! Azt szeretném kérdezni, hogy erről a kormányról van-e valakinek véleménye tapasztalata. Amennyiben van, akkor arra kérem, hogy ossza meg velem. köszi

    Microsoft SideWinder Precision Racing Wheel

  • bertino
    #3721
    igazad van, nem is pillantottam rájuk, legközelebb figyelmesebb leszek
    köszi
  • Toby0501
    #3720
    Ha olvasnád esetleg a video leírását is, akkor nem kérdeznéd :)
    Steer: MS SideWinder Forceback pro
    Shift: ACT-Labs RS Shifter 2006
    Pedal: ACT-Labs Performance Pedal (more)
    Második kérdésedre is ott a válasz: ACT-Labs gyárt pedálokat. Kissé drága mondjuk...
  • bertino
    #3719
    és azt tudja-e vki, hogy külön egy szál pedált lehet-e vhol venni ?
  • bertino
    #3718
    vki tudja-e, hogy mi a neve az itt
    és itt látható H váltónak ?
  • Radian
    #3717
    Kösz,végülis igazad van.
  • AntiHero
    #3716
    700ft nem nagy pénz.. (anyira) törörődj bele:)
  • Radian
    #3715
    Sziasztok! Tudom hogy volt már többzsör is szó róla de nem találtam a régebbi hozzászólások közt semmit amit használni tudtam volna. Vettem a tescoba egy joypadet 700 Ft ért. Persze én hülye nem olvastam el,hogy csak ps 2 höz jó(nekem meg pc-m van csak). Szóval ha valakinek van valami átalkító a birtokában az megoszthatná velem hogy hol vette. A google ba is kerestem ,de csak külföldi oldalakat dobott ki, ahol akár 30-40 dollárt is elkérnek egy ilyenért,ami kicsit sok hogyha azt nézzük hogy maga a vezérlő 700 ft volt. Segítségeteket előre is köszönöm.
  • bertino
    #3714
    [URL=http://www.logitech.com/index.cfm/gaming/pc_gaming/wheels/devices/270&cl=hu,hu]ja ^^[/URL]
  • air12
    #3713
    Erről tudnál mondani infókat, mert nem igazán találtam.?
  • bertino
    #3712
    logitech force EX
  • air12
    #3711
    jah, értem(sry nem nagyon vagyok otthon a témában)
    10-15k ért tudsz vmit ajánlani akár használtat akár újat ami aránylag jó?
  • guardian hero
    #3710
    Vagy Vibration, vagy Force Feedback. A Vibration Feedbackben csak egy vibra-motor van, rezeg, de tengelyirányú erőhatásokat nem közvetít. Én nem ajánlanám, akkor már inkább egy olcsóbb, de rendes FFB-s modellt vegyél, olyan nagy árkülönbség nem lehet.
  • air12
    #3709
    Logitech Vibration Force FeedBack Wheel
    Erről mi a vélemányetek?
  • Reyes
    #3708
    Nem tudom, eddig mintha nem vettem volna észre, megcsináltam egy szerpentines versenyt és utána kezdte el:S De nem is az a gáz, hogy a kormány darál, hanem, hogy rendesen mozog a játékban is a kormány, és a kocsi is el kezd cikkcakkozni:S

    De az is lehet, hogy váletlenül átállítottam a driving aid-et, majd megnézem:)
  • bertino
    #3707
    ilyen a játék, másnál is így van
    sztem az ut illesztés miatt
  • Reyes
    #3706
    Az mitől van, hogy pl. TDU-ban a szűk kanyarokban "darál" a kormány? Elromlott az FFB?
  • Reyes
    #3705
    Köszi, meg is csináltam:)
  • bertino
    #3704
    G25, DFP, vízhűtéses rendszer, szolid ülés
    van ennek mindene... amerika, ennyi
  • stupido
    #3703
    Hi!
    Mindkét programban be kell kapcsolni a Force Feedbacket! Ha ekkor sem megy, akkor nézd meg, hogy a táp, ami áramot ad a FF motorjának, működik-e. Egyébként a force feedback visszajelzője ég?
    És ezek mellett természetesem irány a Logitech oldal és onnan töltsd le a legújabb szoftvert is.

    Sok sikert!
  • Reyes
    #3702
    Sziasztok!

    Van nálam egy Logitech Wingman Formula Force GP, és az lenne a kérdésem, hogy az FFB-jét hogy tudom működésre bírni mondjuk TDU-ban? Windowsban kell állítgatni, vagy a játékon bellül? Eddig próbálgattam, de semmi, GTR 2-ben sem volt semmi, pedig amikor még haveromnál volt, akkor NFS UG 2-ben ment rendesen az FFB:S
  • bertino
    #3701
    és még nekem is az van...

    még jó, hogy én szívből rühellem a konzolokat
  • guardian hero
    #3700
    Konzolon meg drivert sem kell felrakni, megy egyből :D

    Egyébként meg a G25-ig a legjobb és legnépszerűbb kormány a pécések körében a Driving Force Pro volt, ami hivatalos Playstation2 kiegészítő.
  • Adler
    #3699
    ez a pénzről szól
    a konzol dolog, főleg ami az uj generációt illetti eddig nem megfelelő eredményeket produkál, xbox360 és a ps3 is csak vergődik.
  • bertino
    #3698
    látjátok PCkkel nincs ilyen bizbazság... ott van egy driver, felrakom azt kész

    már kormányokban is rivalizálnak... kész röhejesek ezek a multik
  • guardian hero
    #3697
    A Sony azóta megegyezet az Immersion-nel, gondolom a GT5-höz kihoznak majd valami hivatalos FFB kormányt, meg támogatja majd a régi Driving Force Pro-t is.
  • Adler
    #3696
    hello
    még sosem volt kormányom, gondoltam kiprobálom, milyet ajánlotok, abszuludt kezdőnek kormány ügyben, max 10k szánok rá, szóval nem a g25 mondjátok, amolyan proba lenne.
    10k ugy értem, hogy használt is lehet.
  • MaSzKa
    #3695
    nem tudtam ezt
    érdekes

    sony se használhatja már az ps3ba psp-se
  • guardian hero
    #3694
    Az MS az X360-hoz egy egyedi force feedback rendszert dolgozott ki, viszont ezt nem adja ki a third-party kiegészítőgyártóknak. Ezért a logitech az X360-as DriveFX kormányába nem tehetett valódi force-feedbacket, hanem az ún. Axial Feedback technológiát használta. Ez elvileg valahol a sima vibrációs visszajelzés és a valódi erővisszacsatolás között van, valójában a tapasztalatok szerint nem sokban marad el a valódi force feedbacktől. Hogy pontosan mi a technológia háttere, azt nem tudom, de a nevéből ítélve elsősorban tengelyirányú terheléseket (középrehúzás, visszarántás...) tud produkálni.
  • bertino
    #3693
    ez az "Axial feedback" mit jelent pontosan ?
  • guardian hero
    #3692
    Jah, és ha valaki tud valami csoda-házituning driverről, amivel legalább a pedálok seperate módba állíthatók pécén a Wireless Microsoft Wheel-en, az ne tartsa magában az infót! Az MS baszik kiadni egy normális drivert, az egy dolog, hogy nincs force, de combined axissal lehetetlen pécés szimekkel játszani :(
  • guardian hero
    #3691
    Olvasgattam teszteket és külföldi fórumokat, de szívesen venném magyar játékosok véleményét is. Arról pl. nem találtam semmit, hogy van-e hozzá pécés driver, amivel megy az axial feedback.