247
1DVD->1CD 6óra alatt!!!!
  • PeTTi
    #247
    Én igy csinálom.
    http://www.freeweb.hu/petti
  • Evil
    #246
    ha minoseget akarsz akkor probald ki a nandub sbc+gknot variaciot.Ezzel lehet a legjobb minoseget elerni ,de van egy topic divx keszites neven itt a forumon ott sokminden le van irva.
  • dewdew
    #244
    Hali!

    Most kezdtem a DivX tomoritest, es nagyon beindultam. A hetvegen probalgattam egy rakas programot, de a beallitasi lehetosegekben sokszor elakadtam. Nem szeretem, hogy egy filmhez 4-5 progit kell hasznalni, kulon a videot es kulon a hangot kiszedni, majd az osszefuzessel bajlodni.

    Talaltam egy progit, ami mindent megcsinal, csak a .vob-okat kell lementeni a vinyora elotte (erre tokeletes a Smartripper). A neve DVDx, itt van rola leiras, valamint le is lehet tolteni innen.
    Tud VCD-t SVCD-t es DivX-et csinalni, es van benne egy halom beallitasi lehetoseg. A hangot is jol megcsinalja, van benne szinkronizacio, tehat el sem csuszik.
    Gyors is, a 2 GHz-es P4-gyel egy ket oras film csupan 3 es fel ora.

  • xstyle
    #243
    Válasz Zion-nak

    1. DVD-ről Smartripperrel eredmény .vob ok
    2. pl. Xmpeg a.\ vagy hanggal(ebben
    az esetben kész vagy)
    b.\ avi hang nélkül,
    3. 2b. után vob2audio-val vob-ból wav
    4. pl. audiograbberrel normalizálás
    5. VirtualDub-al összafűzni és tömöríteni

    2a választása eredményezheti, hogy a beszédhang halkabb, mint az aláfestő zene hangja(5.1-ből stereo miatt)
    Többet :http://felirat.sg.hu
  • xstyle
    #242
    1. Smartripper eredmény .vob ok
    2. pl. Xmpeg a.\ avi hang nélkül,
    vagy hanggal(e)
    3. ha hang nélkül csinálod
  • xstyle
    #241
    www.doom9.com
  • supervisor
    #239
    Köszi András már megszereztem öket,BETTY NŐVER(NURSE BETTY)viszont jöhetne..
  • PeTTi
    #236
    Mitöl lesz sürün csikos a dix.4.xx codec-el tömörített videó? Esetleg valaki le tudná írni ,hogy hogyan kell rendesen beállítani?
  • Evil
    #234
    en azzal probalkozok nem rossz csak van egy ket beallitas amihez fingom nincs de kezdoknek jo.Nekem is.
  • Laalee
    #231
    www.divixdiggest.com de lehet hogy csak 1g
  • supervisor
    #225
    Nahát :o
    Erre nem gondoltam(most csapkodom a képcsőbe lobogó hajam)..
    Szóval Thanks..
  • supervisor
    #222
    Hi!
    Megvan a BridgetJonesNaploja RIP és a MajmokBolygólya Rip.
    Magyar felírat kellene.Plííz.
    Kösz.
    Talán nem voltam elég nyomatékos :)
  • Pheel
    #220
    jah! És lehet nem is tudod majd mivel leolvasni...
  • Pheel
    #219
    Ezen az alapon ne írj ki mp3-at, mert 10 év múlva dobhatod el a CDidet, mert
    1: nem lehet olvasni ezeket a gagyi anyagokat,
    2: úgyis lesz 10x ilyen minőségi elvárásod.
  • supervisor
    #217
    Hi!
    Megvan a BridgetJonesNaploja RIP és a MajmokBolygólya Rip.
    Magyar felírat kellene.Plííz.
    Kösz.
  • Laalee
    #215
    nandub bal össze lehet fuzni oket
  • Laalee
    #212
    ja mindegy igy legalabb beallitom 900 megara es akor elfer 2 cdn epphogy :) legalabb jobb minosegu lesz a film :)
  • Arnie
    #210
    Azzal nekem nem volt gond.
  • Laalee
    #209
    azt viszont meg megkerdeznem hogy nektek jol mukodik a file méret beallito? en beallitottam hogy 700 mega legyen a vege erre kereken 750mega lett + az ac3... szal a vegeredmeny 950 lett...
  • Laalee
    #207
    hat nemtom nekem egy athlon 700 al w2k alatt a Fair use kb 15 orat görcsölt... de megerte, igaz a feliratot is belekodoltattam, ez lehet lassitja a dolgot.
  • Laalee
    #205
    mindegy vegulis 1* kell csak megcsinalni és ilyenkor inkabb legyen a minosegen a hangsuly, mint a gyorsaságon
  • Arnie
    #204
    Ja, nálam 12 óra körül volt egy 2 órás film... :(
    (900-as TB, 256MRAM)
  • Laalee
    #203
    de hogy evvel az FU val nem 6 ora az is tuti :)))
  • Arnie
    #202
    Nálam is, szerintem beépített kodeket használ, bár ez nem biztos. De az egész arra van kitalálva, hogy a régebbi DivX low, és fast motion-jét összekombinálja.
  • Arnie
    #200
    Na hétvégén csináltam tesztet.
    A szubjektív eredmény: a Flask/DivX4-el (2-pass) készített videó gyorsabban változó, sötétebb részeknél kevésbé kockásodik, mint a FU-val készített, az elkészítési idő kb. uannyi volt.
    Viszont az igaz, hogy észrevettem egy hibát a Flask/DivX4 kimenetében: rögtön a film elején egy viszonylag egyszerű és mozdulatlan logóban kis villódzó hibák voltak. Ez szerintem nem az algoritmus hibája, hanem a programozásé, tehát gondolom majd kijavítják.

    Luis, lehet, hogy te is a fent említett hibára gondosz, és akkor melyik progival lesz jó(bb) a DivX4 képe?
  • Arnie
    #198
    Miért nem jó a Divx4 Flask alatt?
  • Arnie
    #195
    Tulajdonképpen mitől szebb a Fair Use-val kapott kép, mint mondjuk a Flask-al kapott? Én úgy tudom, hogy a FU "csak" egy step by steb Wizard, tehát, ha uazokat a beállításokat használod, és uazt a kodeket, akkor mennyiben szól bele a minőségbe?

    Próbálgatta már vki a DivX4 2pass-át?
  • Arnie
    #193
    Próbálgattam kicsit a DivX 4-et. Sztem a 3.x-hez képest a post-processing egy fontos, és hasznos újítás, megszünteti a kockásodást, meg az éleknél jelentkező zajokat kis bitrátán.
    Viszont próbáltam a 2-pass-t és nem igazán láttam különbséget az 1-pass-hoz képest. Van ilyen tapasztalatotok?
  • Feketekéz
    #191
    végleges :)
  • Feketekéz
    #190
    Megjelent a végleses DivX 4.0. Valaki próbálta már?
  • Laalee
    #189
    www.divx-digest.com

    itt mindent megtalálsz ami szukseges hozza.

  • Laalee
    #182
    mondom hogy nem akad hanem egesz egyszeruen lassu mintha vlami idozitesi gondja lenne.
  • Laalee
    #181
    athlon 800 tnt2 pro
    a lejatszo progik is ugyanazt a codec et hasznaljak szal tokmindegy melyiket hasznalod... de probaltam mar mdvd mp7 mp6.2 gdivx minddel ugyanazt csinalja.
  • Laci
    #180
    Okay. Tud valaki megbízható helyet, ahol az a béta legújabb divx codec van? (Tudom lamerek idegesítőek, csakhét nem találtam...)
  • Laalee
    #178
    mar mashol is latam ilyet ö se tudta miert van.
  • Laalee
    #176
    azt tudja valaki, hogy miert van az hogy egyes divx eket csak felezett sebességgel játszik le a gépem? a procinak böségesen elégnek kell lennie, hiszen sokkal komolyabb tömöritessel rendelkező filmeket lejátszik framedobas nelkül felirattal is, mig pl a 2cds bergyilkos a szomszedomat csak felezett sebességgel, ilyenkor a hang is lelassul, akadas sehol sincs csak lassu az egesz... es baromira zavar. talalkozott mar valaki ilyennel? 3.11 es divx és 4.0 es 3vix van a codec ek között.
  • Laci
    #174
    Thankz!
  • Laci
    #172
    Betehetne valami linket valaki, ahonnan azonnal letölthető egy ilyen laminak is mint én!
  • Loose
    #170
    Igazából nekem olyan progi kéne amivel nagyon jól lehet tömöriteni cdére de nem feltétlenül dvdéről hanem mondjuk tv tunerből, szoval egy ilyen jó kis progi kéne.
    A vas megvan hozzá szoval nem hinném hogy akadni fog.
    Mert én már találtam jó kis progikat de registrálni, megvenni meg 30 lejár ilyen szarokkal áll az egész, ezért lenne jó full verzió valami FTp vagy URL vagy valamiletöltési helyet nyomjatok má.
    Please.
  • Loose
    #168
    Helloka
    Honnan lehet letőlteni a dvix codec 4 ?
    Kéne valami ftp vagy bármilyen hely!
    Köszi előre is