584
Amiga vs. PC - melyik a jobb?
  • Nuts
    #584
    Nah, hogy áll msot az amiga front?
    Fyanica idén nem volt?
    Mennybe fáj egy lan-kártyás amiga, amin már lehet netezni?
  • Laci
    #583
    Ehh heló Nexus! Üdvözöllek a klubban. Eh, az a helyzet, hogy erre már elég régóta nem járt senki. De szerintem, mivel most fölhoztad ide a topikot, talán valami guru észreveszi, mint azelőt...
  • NEXUS6
    #582
    Van valakinek valami PPC alaplapos ketyeréje? pl AmigaONE

    Milyenek a tapasztalatok?
  • Laci
    #581
    "... de ameddig egy hozzánemértő kóder által írt program 50mHzen 640x480as movot játszik 50 FPSsel, vagy ameddig egy 10!!! MIPSes gépen 8xan írok CDt 2 mb memóriával 10% prociterhelés mellett ,addig nem hiszem, hogy ezt a vádat komolyan kell venni."

    Na ezt a mondatot csak most vettem észre, kiváncsi vagyok hogy ez részleteiben mit jelent és hogy mennyiben volt ez túlzás. Azt gondolom, hogy az Apple azért erőlteti a mov-ot mert igencsak arra a processzorcsaládra van optimalizálva amit az Apple és az Amiga is használt, de valahogy ez a 'coding' dolog jobban is érdekelne, mivel nem igazán értem a mondatból, hogy min játszik, milyen lejátszó program 50Mhz-n 640*480-at 50fps-el.
  • Laci
    #580
    Lacika Rulez! :)))
  • Borg
    #579
    ehh :)
  • Laci
    #578
    "Nem éri meg ilyen cumókkal felváltani egy PC-t az biztos" - Ezzel azér vitatkoznék...
  • TheZsenyka
    #577
    Arghhh :) Jó sokat ügyködtem a témában. Szerváltam egy 2000-et, egy 1200-at meg volt 500-am is. Az 1200-al jó sokat gammáztam, de természetesen másra nem nagyon tudtam haszálni érdemben. Őszinte leszek, felhasználói progikkal jó sokat fagyott az 1200, sokat kellett resetelni. Jó kis gépek ezek, de igazán nem kényelmesek már általános otthoni munkára (szerintem). A régi gammák nagyon pöpecül futottak, azokkal nem voltak soha fagyások (talán egy-két loading screen esetében). Nem éri meg ilyen cumókkal felváltani egy PC-t az biztos. Azért pozitív élmény volt.
  • Laci
    #576
    T(h)eZsenyka, neharagundj, csak meg szeretném tudni hogy állsz az Amigáddal. Beszámolsz tapasztalataidról?
  • TheZsenyka
    #575
    Mi az? Valami sampon? (hajra)
  • ganika
    #574
    hajra amiga :)
  • mir
    #571
    az amiga meghalt. van pár fanatikus, aki még fejleszti, de tulajdonképpen halott. ennyi. nem bírta. azt architektóúrája király volt(a CPU kevésbé) de az, ami király, nem biztos, hogy be is jön. minden új procira újra kellett kódolni mindent. meg amúgyis sokkal nehezebbvolt rá fejleszteni, annyira CISC volt. tehát jó volt, de hosszú távon nem volt életképes.
    ez van.
  • mir
    #570
    az amiga meghalt. van pár fanatikus, aki még fejleszti, de tulajdonképpen halott. ennyi. nem bírta. azt architektóúrája király volt(a CPU kevésbé) de az, ami király, nem biztos, hogy be is jön. minden új procira újra kellett kódolni mindent. meg amúgyis sokkal nehezebbvolt rá fejleszteni, annyira CISC volt. tehát jó volt, de hosszú távon nem volt életképes.
    ez van.
  • farkaspok
    #569
    Én használni szoktam a gépemet, nem méregetni...
  • farkaspok
    #568
    Én meg ajánlom a CJ xervízt!
  • farkaspok
    #567
    Teo ne foglalkozz vele csak szeret kotekedni hogy folfigyeljenek ra az ilyeneket nagyivbol lexarni...
  • farkaspok
    #566
    Biztonsági rés. Hmmm... Tudtommal az ELSŐ. Az m$ által összehányt byteokban pedig lassan hetente fedeznek fel újat...Másrészt kizárólag egy olyan program használata esetén jelentkezik (AWPIPE, vagy mifasz :), amiről én még nem is hallottam. :)

    Karácsonyfa? Az nem baj. Most úgyis jól jön. ;D

    Egyébként most már értem, mire gondoltál a realtime feliratozással kapcsolatban.

    Erre csak annyit, hogy LOL. Ennyi hülyeségért néhányszor azért sorbaállhattál...
  • farkaspok
    #565
    Ha jol lattam a kepeid Lightwave renderelte AMI NEM RAYTRACE algoritmussal dolgozik! Innen is latszik, hogy NEM ERTESZ HOZZA!
    Ami pedig a dicsereteidet illeti:"Vakok kozt felszemu a kiraly." Ha erted mire akarok celozni. A haverjaim akik leszoltak a kepeid kicsit magasabb szinten uzik a dolgot es tudom, hogy azt kepzeled, hogy priviben arra kertem, hogy fikazzanak, de rosszul hiszed. :) Ezek a kepek maguktol elegendoek voltak a velemenyhez, es picit sem kellett adnom alajuk a lovat. :))) Viszont az a gyerekes reakcio a floodolassal... es meg te beszelsz itt iq-rol? Mindenki rajtad rohog! Bar elgondolkodhatnal azon az allaspontodon, hogy : "Mindenki hulye csak en nem." :)
  • farkaspok
    #564
    Amit kártyán nyert,á la Rejt?-regény :))
  • farkaspok
    #563
    Bazze ez jobb mint a fábrisó :)))) Asszem kinyomtatom a forum egypár topikját és elkezdem osztogatni a haverok között, ezt sasolják, ne a tv-t :) Hadd lássák, miféle elmeroggyant emberek játsszák itt mindig a messiást :DDDDD
  • farkaspok
    #562
    C64es wild demo az tenyleg feeling! Krokkdude nekem is küldött egyett es kegyetlenül teccett.
  • farkaspok
    #561
    numun: ez qrva jó volt,majdhogynem sikoltozva röhögtem az olvastán :DD
  • farkaspok
    #560
    Ratman : Egyetértek veled csak úgy 100%-ban :)
    foszerknek meg valószinüleg negativban van az IQ-ja. Vagy default-ból ilyen hülye szegénykém ?
  • farkaspok
    #559
    Ezt tutira kocsog pc-s irta:
    (raadasul kb. akkora tajekozatlan lamer, mint a forumra beirogato pc-s suttyok, akik folyton szitjak a tuzet...)

    "Az operációs rendszerek három típusa ismert: a Microsoft, a Linux és az IBM.
    A Linux operációs rendszer elsősorban a programozók körében elterjedt, míg az IBM és a Microsoft programozói ismereteket nem igényel, működtetésükhöz programozói tevékenység nem is szükséges, miután a hozzájuk illő programok CD lemezeken, CD-romokon fizikailag rögzítettek, s a hozzájuk illő operációs rendszerrel ellátott gépeken lejátszhatók.

    Az operációs rendszerek közül a Microsoft a legelterjedtebb, amelynek az eljárás alá vont vállalkozás (a továbbiakban: Kft.) által megjelölt piaci részesedése üzleti titok.
    Az IBM rendszer piaci részesedése a Microsoft rendszerrel való hasonlósága ellenére nagyon csekély, bár piaci jelenléte erősödő."

    Bovebb szoveg:

    http://w2d.gvh.hu/gvh_w2d/tart_jegyz/magyar/vt_hat_2001/vj165-VfE4.html

    Lay ur, kerem kommentalja...
  • farkaspok
    #558
    winkle: kedves nagyokos cimborám,én speciel 1024x768@32 bitben lesem a weboldalakat...ugyanis nekem is pc-m van ! De én barátokat és megannyi csodálatos élményt köszönhetek az Amigának,és ezt nem felejtem el SOHA,DE SOHA...ellentétben veletek,nagypofájú,taknyos banda ! Értelek ez alatt téged és az idióta társaidat !
  • farkaspok
    #557
    Eladnám fél gigabájtos, benzinüzemű, vízhűtéses, 110 decibel zajszintű, vécécsésze méretű orosz gyártmányú keménylemezes háttértárolómat. Ugyanitt eladó A4-es méretű 32 kilóbájtos memória panel. Utóbbit esetleg öröklakásra cserélném. Mindkét alkatrész hibátlanul működik ájbíem pécé kompátibilis otthoni asztali kompjúterekben is.
  • farkaspok
    #556
    Hmmm erdekes ez a forum, 1-2 primitiv PCs unalmaban osszehord mindenfele baromsagot, melynek semmi valosagalapja nincs. Szerintem ezek alapban olyan emberek akik a faszveresen kivul nem sokmindenhez ertenek, hisz egy ertelmes mondatot nem olvastam toluk. Egyebkent nem tudom mi koze van az IQ-nak az izleshez, azert mert en igenyesebb vagyok es nem szeretem a fapad operacios rendszereket nem hinnem hogy befolyasolna az IQ-mat.
  • farkaspok
    #555
    Sau baby, remelem is hogy ezen elojogomat nem szandekozol massal megosztani :)
  • farkaspok
    #554
    Tanulság ebből foszArk: végy 1db Pc-t és éld az életed, gondok, és problémák nélkül...
  • farkaspok
    #553
    Fasz erk:

    Ha te a Fikusz alapján minősítesz, akkor csak sajnálni tudlak.
  • farkaspok
    #552
    No idefigyelj FOSszerk taplókám!

    A helyesírásodról már nem is beszélek, úgy látszik a hyper word-öd ellenörzője nem áll a helyzet magaslatán...
    Szóval neked egy ATA 100-as vinyó az WINCHESTER-t jelent? Mert nálam SCSI-nél kezdődik (és ott is végződik).
    Azonkívül próbáld meg létrehozni ennek a szép hosszú df0:-val kezdődő sorodnak könyvtárait a hullámbádog PC-den; kíváncsi leszek mit fog történni az ékezetes és 8-nál hosszabb directory neveknél.
    De mondok jobbat! Ezt írd be: C:concon ! Sok szerencsét!
  • farkaspok
    #551
    Nem tudod ?
    Én megmondom.
    A bűvös két betű: pééé cééé
  • farkaspok
    #550
    Fonya:
    Nem fagyott ki ? LEHET. De ugy hullottak a netrol, mint az oszi falevel :)
    Van log, de csak kampozzanak...
  • farkaspok
    #549
    Csak azt nem tudom min huzza fel magat? :)
    Ez is a kindozpeecee karos mellekhatasa lehet :)
  • farkaspok
    #548
    winkle: megpróbálom átérezni a helyzeted :]
  • farkaspok
    #547
    lee: ez a "recycle bin laden" qrva jaú! ROTFL 8)
  • farkaspok
    #546
    Foszerkeszto Ur! En inkabb azt a kerdest tennem fel, hogy miert van Neked negativban az IQ-d? Nem fogod fel hogy lejarattad magad, inmar teljesen? Neked is, - ahogy masik ket "kollegadnak" - latszik a minimalmuveltseged, es a kulturalatlansagod! Amit itt kaptal, csak magadnak koszonheted. Idejossz, beszolsz, keresetlen velemenyt nyilvanitassz, teszed mindezt kozel nulla szaktudassal. Te is felmuvelt vagy es egy ilyen tudomanyagban mint az informatika, ez veszelyes. Neked is csak azt tudom javasolni, hogy potold a hianyossagaidat, vagy maradj csendben.

    Akkor mar stilszeruen: "Ha hallgattal volna, bolcs maradtal volna"
  • farkaspok
    #545
    a legjobb ellenszer az volna ha meg birnatok mar allni vegre, hogy nem szoltok a hulye provokatorokhoz, de muszaj mindig visszaszolni! Hagyjatok rajuk a hulyeskedest es el fognak takarodni!
  • farkaspok
    #544
    Ja és persze vice versa.
  • farkaspok
    #543
    Az amd meg miert jobb? Nincs futes? Fazol netan?
    Vagy egy fizetos virusnal ilyen lenyeges, hogy 1 sec alatt nem N millio muveletet csinal, hanem N+1 milliot?