131
Merevlemezek
  • kjhun
    #131
    Milyen 5.25"-os HDD-k voltak jó 20-25 éve? Itt, egy kis cikk és teszt róluk.
  • Blum
    #130
    Kb. annyira mint a desktop HDD-k ára. Mondjuk most minden kurva drága lett az elszállt euro meg dollár árfolyamok miatt, szóval drágább alkatrészt csak akkor szabad most megvenni ha tényleg nagy szükség van rá. Az, hogy kinek mi a drága és mi számít sok pénzen nyilván szubjektív.

    Nagyon nincs olyan márka amiről kifejezetten tudni lehetne, hogy érdemes elkerülni...inkább olyanok vannak amiket kifjezetten érdemes szemügyre venni és tőük választani. Pl. GOODRAM-ot nem azért nem vennék mert biztos, hogy szar hanem azért mert ismeretlen. Ezért inkább maradnék a WD-Seagate-Hitachi, esetleg Samsung márkáknál.
  • Anonymusx
    #129
    A külső merevlemezeknek mennyire stabil az áruk? 3-4 tb-os külső merevlemez érdekelne, csak nem tudom hogy érdemes-e várnom hogy lejjebb menjen az ára...
    Illetve van olyan márka vagy típus amit érdemes elkerülni?
    Utoljára szerkesztette: Anonymusx, 2015.02.06. 09:19:25
  • Blum
    #128
    HDSentinel,CrystalDiskMark
  • Dobronski
    #127
    mely tesztprogramokat eresszem rá a HDD-re mielőtt gariba küldöm?
  • Dobronski
    #126
    Leírtam nekik a problémát, ezt kaptam.

    "Tisztelt Vásárló!

    Amennyiben garanciaidőn belül van a termék, juttassa vissza hozzánk - összes tartozékával, lehetőség szerint eredeti csomagolásában -, cím: 1134. BP, Dévai u. 17, (H-P: 10-18h). A terméket akkor garanciális ügyintézés alá vesszük, melynek átfutási ideje általában 15 munkanap, ezen időtartamon belül igyekszünk lehetőségeinkhez képest a leggyorsabban lebonyolítani a termék javítását/cseréjét.
    Garanciafutár szolgáltatásunkat a honlapon keresztül, illetve az alábbi linken tudja megrendelni, mely házhozszállítással történt rendelés esetén ingyenes (ellenőrizheti a számlán):
    http://ipon.hu/site/garancia
    A GaranciaFutár igénylés feltételei szintén megtalálhatók a linken.
    Köszönjük bizalmát!"
  • Blum
    #125
    Ha a normal uzem kozbeni hangtol eltero hangja van akkor tokmindegy,hogy epp zorog vagy suvit-e...annak nem igy kell mukodni es kesz.

    Nekem is WD lemezeim vannak (Green) de ha nem kussolnanak es valami nem normalis hangot adnanak ki magukbol akkor azonnal kuledenem vissza gariba.
  • Dobronski
    #124
    Nem zörög, állandó hangos süvítő hangja van...
  • Blum
    #123
    Hat ha egeszsegtelenul zorog akkor azt nemtudjak letagadni,valoszinuleg naluk is szar lesz.
  • Dobronski
    #122
    És mi van ha nem találják annak? Fizethetem ki a postát...
  • Dobronski
    #121
    iPon.
  • Blum
    #120
    Akkor azt kuldheted nyugodtan.

    Hol vetted?
  • Dobronski
    #119
    én sem igazából :D

    igen ilyen csapágyas venti hangja.
  • Blum
    #118
    Csapagyhangja van vagy mi?

    Nem tudom milyen az a "CPU cooler 70-80%-on porog" hang :D
  • Dobronski
    #117
    Mintha egy cpu cooler 70-80%on pörögne.
  • Blum
    #116
    Ha egeszsegtelenul hangos,akkor persze.
  • Dobronski
    #115
    hangos lett a 3 hetes merevlemezem, garanciával vissza lehet küldeni?
  • UnknownAsshole
    #114
    Ja hogy linkelnem is kéne, még időben észrevettem. OMG de ügyes vagyok néha...xD

    LINK !

  • Dobronski
    #113
  • UnknownAsshole
    #112
    Mit gondoltok erről ? Jó árban van, nem ? Ilyesmit szeretnék venni.
  • Zholsta
    #111
    Rendben,köszönöm.
  • franc0
    #110
    Ne márkát vegyél, típust.
    Ez vonatkozik MINDENRE, nem csak merevlemezre.

    Amit kinéztél beírod Google-be és elolvasod mit írnak róla.
    Ennyi.
  • Zholsta
    #109
    Sziasztok!

    Külső merevlemez vásárlás előtt vagyok egy 2TB-osra lenne szükségem azonban eléggé le vagyok maradva olyan téren,hogy melyik gyártó az amelyik megbízható külső merevlemezeket gyárt. WD / Samsung / Seagate vonalon gondolkodom. Ezek közül melyik lenne az amelyiket kerülni kellene?

    Köszönöm előre is.
  • Blum
    #108
    En 5400-as lemezrol futtatom meg a rendszert is :)
    Nyugodtan megveheted a WD Green-t is,nem lesz ra panasz.
  • Tetsuo
    #107
    Koszi.

    Milyen tipust ill. termékcsaládot ajánlanál?
    A WD-nek van tobb "színben" is, nem is tudom, nekem melyik lenne jó...
    A sebessége annyira fontos, hogy HD filmeket nézhessek róla. (Nem tudom, hogy ezt az 5400rpm-es, ami talán halkabb, tudja-e.)
  • Blum
    #106
    Menni fog,de a SATA2 sebessegen.
    Nem,ha egy arban van akkor vedd a SATA3-at. Jovoben jol johet.
  • Tetsuo
    #105
    SATA II alaplappal egy SATA III winyó teljesen kompatibilis, csak a kisebb sebességgel (SATA 2) megy?
    Vagy inkább (ha egy árban van), érdemesebb a SATA 2 alaplaphoz, SATA 2 winyót vennem?
  • Dobronski
    #104
    samsung vinyom mindig megallt ha a kabele megmozdult, igy kihuztam es visszadugtam a tapkabelt utana ment tovabb. most ugyanez volt, de leallt a gep, azota fel sem porog, boot errort ir a biosban. kuka? csamcsung f3 asszem, 500gb.
  • SirAlo
    #103
    Ertem, kosz hat akkor igy is jo lessz az SSD , majd ha gep ujitas lessz majd atrakom abba
  • Blum
    #102
    A SATA 3gb/s az SATA II. Amit szeretnel SSD-t venni az SATA-III,szoval nyilvan nem fog teljes sebessegen uzemelni,de lenyegesen gyorsabb lesz igy is,mint egy mezei HDD.

    Tokmindegy melyik kabelt hasznalod,csak szinukben kulonboznek egymastol.
  • SirAlo
    #101
    Magyarul: Ez az alaplap eleg ahoz hogy kihozza az SSD-bol a sebesseget?
    Az ssd amugy ez: Flash SSD Kingston V300 2.5", 60GB, SATA 3
  • SirAlo
    #100
    Hello, szeretnek egy ssd-t vasarolni csak nem tudom ezzel az alaplappal megeri-e , van egy GA-EP43-DS3L alaplapom ez csak Sata 1-et tud?:S csak annyit ir hogy Sata 3gb/s, aztan a Sata kabeleknel honnan lehet tudni hogy egy kabel Sata 1-2 vagy 3-as? Van Sarga es kek szinu sata kabelem
  • Blum
    #99
    Kicsit magas az az 57 fok,szerintem vidd vissza mert ott valami nincs rendben.
  • agaron
    #98
    Sziasztok!

    Kicsit érdeklődni szeretnék a témában. Vettem úgy 1 hete egy laptopot, Lenovo G580AH, 1 terrás hdd-vel. Maga a gép tetszik, megfelel eddig arra, amire szerettem volna, viszont ami aggaszt, hogy ha kicsit játszok rajta, vagy például videót konvertálok, akkor 50 fokig is fel megy a hdd hőmérséklete. Eddigi csúcs 57 fok volt, de hűtővel használom.
    Modell száma: ST1000LM024 HN-M101MBB
    Ha jól látom seagate. Ezt találtam hozzá. Nem tudom, hogy meddig normális laptopnál a hdd melegedése, az eddigi laptopomban Western Digital volt, nyári hónapokban terhelés mellett volt a max 48 fok, amit produkált. Még 1 hétig aktuális a 14 napos elállás, addig visszaküldhetem ha nem tetszik. Remélem van valakinek tapasztalata.
    Egyébként nincs feltüntetve, hogy milyen vinchester van benne, haveromnak ugyan ilyen modellt küldtek Western Digital hdd-vel, szóval még csak erre sem alapozhatok.
    Köszi előre is!
  • Equalizer
    #97
    Sziasztok , segítségeteket szeretném kérni abban , hogy mi a problém a a winyóval , ha :

    -Megformázom , másolok rá fájlokat 1-2-restart után formázatlannak írja (egymás után többször is)
    -Ha teszek rá Xp-t egy darabig megy , és utána lefagy az egész gép.

    Hiába formázom meg akár hányszor , mindig formázatlan.

    Ez egyébként egy 80 Gb-s Samsung Ide - s winyó.

    A segítségeteket előre is köszönöm!
  • Mike
    #96
    Milyenek a Hitachi vinyók mostanában?

    konkrétan ez a modell érdekel:

    HTS545050A7E380

    arra használnám, hogy sok dvd helyett ezen tárolnék fájlokat a polcon, tehát nem működne folyamatosan, csak usb-n kapcsolódna a géphez, nem hurcolnám.

    van még seagate és wd is versenyben, (10k nettó kategória) de a Hitachira adnak a legtöbb, 3 év garit
  • lang14
    #95
    Sziasztok, jó rég nem túl aktív a topic.
    Kis segítség kellene.
    Toshiba 1Tb
    Seagate 1Tb
    Hita 1Tb

    Árban majdnem mind egyforma. Melyiket rendelnétek, alaplap miatt nem oszt/szoroz a sata2 vagy 3

    Köszi
  • Peetboy
    #94
    Igen utána néztem. Az állapot felmérés ingyenes, az adatmentés 30-400 ezer. Ennyit nem ér meg nekem, szerencsére csak zenék meg pár film volt rajta.
  • [NST]Cifu
    #93
    Elég érdekes kérdés. :)
    Nem jellemző. Ha az adatok fontosak, amik rajta vannak, akkor Kürt KFT, ők foglalkoznak adatmentéssel halott adattárolókról. Ám jobb ha tudod, az, hogy ránézzenek, az kerül olyan 60e Ft-be... :)
  • Randelz
    #92
    Na igen, nem olyan nagy gond az. A probléma csak az hogy ha nem pc-re csatlakoztatom, hanem pl. konzolra akkor nem ismeri fel.