48
????
  • Izsma
    #48
    köszi
  • Arnold12
    #47
    Nem nagyon szoktam autós játékokat játszani, de mondjuk régebben szerettem a Twisted metal és a Carmageddon szériát. Igaz egyik sem verseny, hanem "zuzd össze a többi autót" játék. Versenyek közül csak a régi Need For Speedeket ismerem, az Undergroundig, habár még az undergound első része is talán lefutna gépeden.
  • Izsma
    #46
    azaz úgy értem hogy írhatnátok be egy pár kocsis játékot ha van kedvetek
  • Izsma
    #45
    amúgy autós játékokat szeretem:)
  • Izsma
    #44
    kösz megint.
  • Arnold12
    #43
    Esetleg ha megmondod milyen játékokat szeretsz, akkor tudnák valamit ajánlani...
    Ha RPG, akkor mindenféleképpen Icewind Dale, Baldur's gate, Diablo, Dungeon Siege(talán még elfut rajta), Planescape Torment stb
  • Arnold12
    #42
    Google! Pl beírod: (best/top) pc games 2000 vagy 2001/2002, és kidob egy rakás játékot.
    Pl: Így
  • Izsma
    #41
    és még több játékot tudsz mondani (nem muszáj)
  • Izsma
    #40
    kösz
  • Arnold12
    #39
    Amikor pár éve nem tudtunk már mit játszani a haver P3-asán(800 Mhz), akkor egy feltuningolt PS1 emulátorral nekiálltunk Playstation játékokat nyomni.
  • Solten
    #38
    Alien vs Predator, World of Goo, Crayon Physics Deluxe, Warcraft, Transport Tycoon Deluxe, Jazz Jackrabbit 2, ...

  • Izsma
    #37
    bocs ha nem ide illik de valaki tud mondani egy olyan játékot ami a p3-as gépen megy mert unatkozom és:( ilyen a gépem:Intel pentium 3 processzor 930 MHz 512 mb ram.
  • CSOCSO
    #36
    király!! valaki talákljozott ár az én alaplapommal vagy ez még mindenkinek uj?:)
  • Laci
    #35
    Jól beszélsz tesó! De vajon te törölted ki? És ha igen hogy csináltad? :-)) Csak nem vagy moderátor vgay hacker?
  • Bradock
    #34
    A "P3 tuning! Lehetetlen???" c. topic törölve. (Elég ebből egy is.)

    A törölt topic tartalma:

    shit (Laci) ma 23:11 | Válasz erre | #4

    Ja és igen: lehetetlen. Az egyetlen lehetőség talán az, ha a gép melletti felhúzókulcsot megpörgeted (tudod, olyan mint a század eleji kocsoknál) heeeehehehheheheeee! oh yeah! Nekem is volt Intel Pentiumom. Én is felhúztam. Egy nap nem indult. Közölték a szaküzletben, hogy ez feldobta a talpát és lehet, hogy a túlpörgetéstől van.
    Válasz 'CSOCSO' üzenetére (#1)


    shit (Laci) ma 23:06 | Válasz erre | #3

    Háh! Látom az agyondícsért pENTIUMOD akadályokat hoz fel eléd és mégse bír annyira. Hajrá AMD! Yeah!
    Válasz 'CSOCSO' üzenetére (#2)


    © CSOCSO ma 22:50 | Válasz erre | #2

    jah intel alaplap!!csákány!


    © CSOCSO ma 22:49 | Válasz erre | #1

    Szasztok azért csináltam erre a topic nevét mert idáig nem igazán tudták hogy hogyan lehetne a gépemet tuningolni!!! Szal...nekem egy d815 epea alaplapom van vagy hasonlo..és sehogy nem birom felhuzni...segitsetek de ha van egy oldalon valami irás kérlek magyarázzátok is el!! köszi thx! csáo!!!

  • Maxipocak
    #33
    Üdv to all !!!
    Eléggé új vagyok ezen a téren, de azért szeretnék próbálkozni. Szóval, van egy PIII 733Mhz Intel Pentium-om, Shuttel AV61 alaplappal(ha jól emléxem), és asszem a gyári hűtő van rajta. Szeretném felhúzatni. Azt hallottam, hogy 900-ig elmegy. Na most én kaptam is ötleteket, mint core, meg FSB. de a helyzet, hogy ilyen ilyen az egész BIOS-omban sincs, és már sokan álltak értetlenül a Biosom előtt, szóval aki úgy érzi, hogy tudna segíteni és segítene is, annak értekelném a segítségét. :-)
    Byez to all !!!
  • CSOCSO
    #30
    SB Live Digit 1024:)
  • Bradock
    #29
    A 733-as PIII szorzója 5.5 (11/2). Alapesetben 133x5.5=731 -> 733MHz
    Ha 140MHz FSB 140x5.5=770MHz
    Ha a RAM-od bírja a 150MHz-et akkor 150x5.5= 825MHz
    Viszont te annyival könnyebb helyzetbe vagy, hogy a Softmenu III -al nem kell ilyen nagy lépésekben FSB-t emelned.
    A feszültség emelésével csak csínnyán bánjál.
  • Dikkma
    #27
    Ezt vártam, pontosan ezt. Akkor most kérdezzük meg CSOCSO-t, hogy milyen hangkártyája van! Csak mert a videókártyát tudom, hogy GF2 MX.
    Akkor mi is az integrált, amit CSOCSO használ is?
  • corleone
    #26
    Nekem Abit Sa6-om van, i815 chip-el. (Softmenu III)
    Rajta egy 733/133/256 PIII proci.
    Érdemes-e tuningolni? Ill. egyáltalán lehet-e?
  • Dikkma
    #24
    Mond léci el, mi van rajta integrálva! Kösz! Nem értem amúgy sem, ez miért hátráltatná a tuningot.
  • Bradock
    #23
    Írástudó! Azért segíthetnél neki elmagyarázni, hogy az a három jumper mire való. A linket lejjebb megtalálod.
    Egyébként igazad van, hogy ez nem egy tuningra való lap.
  • CSOCSO
    #21
    megprobálom jumperolni
  • Bradock
    #20


    Innen töltsd le a felhasználói kézikönyvet:
    ftp://download.intel.com/design/motherbd/ea/D815EPEA_PB.pdf


    Itt találsz leírást a jumperokról:
    http://developer.intel.com/design/motherbd/ea/ea_confg.htm#1


    Itt lehet letölteni BIOS frissítést:
    http://www.intel.com/design/motherbd/ea/ea_bios.htm
  • Bradock
    #19
    CSOCSO!

    Ez a te alaplapod? Amennyiben igen a következő címen találsz infót, szoftvert, BIOS frissítést.

    http://developer.intel.com/design/motherbd/ea/
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Features Overview

    The D815EEA/D815EPEA desktop board has the following features:


    Form Factor

    ATX (12.0 inches by 8.2 inches)
    Processor
    Support for either an Intel® Pentium® III processor in a Flip Chip Pin Grid Array (FC-PGA) package or an Intel® Celeron™ Processor in an FCPGA package or a PPGA package
    Memory
    Three 168-pin SDRAM Dual Inline Memory Module (DIMM) sockets
    Support for up to 512 MB system memory
    Single- or double-sided DIMMs supported
    Chipset
    Intel® 815E Chipset, consisting of:
    Intel® 82815E Graphics and Memory Controller Hub (GMCH)
    Intel® 82801BA I/O Controller Hub (ICH2)
    Intel® 82802AB 4 Mbit Firmware Hub (FWH)
    I/O Control
    SMSC LPC47M102 SIO LPC bus I/O controller
    Video
    Intel® 82815E integrated graphics support
    AGP universal connector supporting 1X, 2X, and 4X AGP cards or a Graphics Performance Accelerator (GPA)
    Digital video output (DVO) connector
    Peripheral Interfaces
    Four Universal Serial Bus (USB) ports
    Two serial ports
    One parallel port
    Two IDE interfaces with Ultra DMA and ATA-66/100 support
    One diskette drive interface
    MIDI/Game Port
    PS/2* keyboard and mouse ports
    Expansion Capabilities
    Five PCI bus add-in card connectors (SMBus routed to PCI bus connector 2)
    One GPA/AGP universal connector
    BIOS
    BIOS
    Intel/AMI BIOS (resident in the Intel 82802AB 4 Mbit FWH)
    Support for Advanced Power Management (APM), Advanced Configuration and Power Interface (ACPI), Plug and Play, and SMBIOS
    Diagnostic LEDs
    Four dual-color LEDs on back panel
    Instantly Available PC
    Support for PCI Local Bus Specification Revision 2.2
    Suspend to RAM support
    Wake on PS/2 keyboard and USB ports
    Wake on LAN* Technology Connector
    Support for system wake up using an add-in network interface board with remote wake up capability
    Manufacturing Options
    Audio

    Two separate Audio Codec '97 (AC '97) compatible audio subsystem options:
    A basic audio subsystem that includes the ICH2 component and an Analog Devices AD1885 analog codec, or
    an enhanced audio subsystem that includes a Creative Labs ES1373 AC '97 digital controller and a Crystal Semiconductor CS4297 stereo audio codec.
    Video
    Non integrated video solution utilizing the Intel 82815EP chipset
    LAN
    Intel® 82562ET 10/100 Mbit/sec Platform LAN connect (PLC) device
    Hardware Monitor Subsystem
    Voltage sense to detect out of range values
    Chassis intrusion detect connector
    Two fan sense inputs used to monitor fan activity
    Communication and Networking Riser (CNR)
    One CNR connector (slot shared with PCI bus connector 5)
    Software drivers and utilities are available from Intel.

    For complete information, see the Technical Product Specification and the Desktop Board Specification Update.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  • Bradock
    #18
    Ember! Ez a hosszázólás rengeteget segített CSOCSO gondjain.
    Gratulálok!
  • CSOCSO
    #16
    nagy hütésem van akkora mint egy ház!!!
    amugy már leirtam hogy milyen az alaplapom: intel d815epea
    na csumm
  • CSOCSO
    #13
    coll vazze! a biosban semmit nem lehet álíatani hol van a softweres ztuning proci?
  • Bradock
    #12
    © CSOCSO!

    A szorzó a PIII -aknál fix.
    Itt vannak a gyári értékek:
    PIII 600 6x FSB 100 MHz
    PIII 600B 4.5x FSB 133 MHz
    PIII 600E 6x FSB 100 MHz
    PIII 600EB 4.5x FSB 133 MHz

    Tehát ha van egy PIII 600E procid akkor 6x133MHz=798->800MHz
    A core feszültséget szerintem ne emeldd, de ha igen akkor csak nagyon keveset.

    Tehát bármelyik típusú 600-ad van csak az FSB emelésével tudod a processzorod sebességét növelni.

    A BIOS-ba "CPU Operating Speed" vagy "External Clock" vagy valami hasonló beálítási menüt keress. Ha ilyen nincs akkor keress az alaplapodhoz leírást amiből megtudod, hogy milyen jumper állítgatással lehet az FSB-t növelned.

    Ezen a címen egy kicsit okosodhatsz: http://www.prog.hu/cikkek/html/index.php3
  • Coine
    #11
    Nekem a 600E-m megy 800-on fagyi nélkül sima intel hűtéssel.
  • Dikkma
    #10
    DTK: hát az lehet a gond, hogy nincs feszültség-állítási lehetőséged. Mivel a nagyobb frekvencián növekszik a processzor áramfelvétele, de ezt az alaplapod nem tudja biztosítani, ezért a zaj erősödik és számítási hibákat okoz.
    CSOCSO: szorzót nem lehet állítani, semmilyen mai Intel procinál. Nem ismerem az Intel alaplapok bios-át.
    600-as PIII-ak hát jó hűtéssel 800, az felett nem ígérek semmit. Vannak 650-esek, amik 700 felett is alig mennek... egyik ismerősöm 880-on nyomta egy duplaventis állat hűtővel a 600-ast. Talán elérheted a 800-at, na.
    Mivel nem ismerem az Intel biosokat, csak általánosságban kezdek el beszélni, többit meglássuk.
    Tehát van egy 600-as PIII. Két lehetőség van : vagy PIII 600 EB, vagy PIII 600 E. Mit ír ki boot-kor? Az E azt jelenti, hogy 6x 100 MHz-en ( ez az fsb, a 100 MHz) megy a processzor. Az alaplapon minden eszköznek megvan az az órajele, amivel kommunikál a vezérlőjével. A pci-os eszközök (hangkártya, belső modem, tv-tuner, stb.) 33 MHz-el mennek, tehát a 100 MHz-et 1/3-al szorozzák. Az agp-s eszköz, a videókártya 66 MHz-el, tehát a 100 MHz-et 2/3-al szorozzák.
    Tehát, ha PIII 600 E-d van, akkor a 100 MHz-et állítva növelheted a processzor órajelét.
    Ha a biosban találsz ilyent : processor speed: auto.. vagy vmi hasonlót, ezt kell változtatnod.
    Ha manualra rakod, állíthatsz fsb-t.
    Ha nem találsz ilyent, az gáz. Mit mondhatnék. Akkor talán egy softwaresen tuningoló programot próbálhatsz ki. SoftFSB, vagy mi a neve az egyik ilyennek.
  • Coine
    #9
    Ejjjj, nem lehet semmit állítani BIOS-ból ???
    Az kár....akkor úgy néz ki bukta a tuning, vagy mégse ?
    Neked milyen tokozású a procid ? Van átalakító hozzá ??
  • Coine
    #8
    Te hülya vagy vagy csak nem tucc olvasni ???
  • CSOCSO
    #7
    bazzeg mid van via alaplapod? de nekem intel van semmi szorzot nem lehet állítani! a biosban nuku overclock!!nincsen valami progi hozzá vagy valami? segítsetek mán!!!
    jah az amd-t rühellem volt egy amd k7 duronom olyan szar volt mint egy 286 os!
  • Dikkma
    #5
    Ez megint értelmes volt.
  • CSOCSO
    #3
    hogy hol állitsak? bocs de nekem már egy kicsit más a biosom nem olyan kék szar van mint mindenkinek!..szal az intel bios más..pl mondták állitsam az agp-t be az mx emre..ahha nah az full automata nem lehet állítani! szal mit álítsak?
  • Coine
    #2
    Szal!
    Nekem is 600E-s P3-am van, 800-on simán megy ! (133 FSB).
    Ha lehet akkor a lap BIOSában állítsd a core feszkót, az FSB-t és a PCI osztókat.
    Ha mindent jól csinálsz mennie kell.
    Ja és nekem dobozos van, alapból ......
    Mégvalami, teszteket futtattam vele 875-ön de nem volt teljesen stabil a MEMÓRIÁNAK köszönhetően, szal királyul mennek a P3-ak !!!!!
  • CSOCSO
    #1
    Sziijasztok van egy p3 as procim 600 mhz-n ehhez van egy intel alaplapom méghozzá egy D815EPEA! Szoval hogyan tunungoljam? kb 800-850 re szeertném felhúzni! elég jó hütésem van de nem valami hatalmas turbina...szal kibirja a 850 et semmi fagyás vagy akadás nélkül?előre is köszi a segítséget!