9010












  • B0B0
    #8970
  • qwertrt
    #8969
    Hali! Melyikőtöknek van meg a Mercury and me könyv? Érdemes megvenni? Mert nagyon elgondolkoztam rajta...
  • NonsenS
    #8968
    Állati jó ennek az ürgének a hangja. Nagyon hasonlít Freddiére, nekem nagyon tetszik az előadása (komolyan, még hasonlít is rá sztem)...
  • iroszob
    #8967
    Queen Extravaganza + Brian és Roger újítása:
    http://www.youtube.com/watch?v=AQxjEBwi_X8
    Nem volt rossz szerintem. Remélem JSS nagyobb szerepet kap a rockosabb dalokban.
  • iroszob
    #8966
    A közelmúltban a londoni WWRY eredeti szereplőgárdájának 2 oszlopos tagja is próbálkozott TV-s tehetségkutatóban megmutatni magát: Kerry Ellis elbukott a válogatáson, míg Tony Vincent bejutott a döntőbe.
    Előbbi miatt Brian ki is kelt magából a blogján. :)
  • larrylurex
    #8965
    -A robot megölte a Queent!
    -Nem ölte a meg! A Queen teljesen jól van... hmm...a legnagyobb része jól van.

    A készítő be volt szarva a borítótól amikor kicsi volt. :)
  • qwertrt
    #8964
    A Family Guy (nem tudom ki mennyire ismeri, valahol a The simpsons és a South Park között) kb. legújabb részében utalnak az együttesre. A családfő régi lemezgyűjteményei között megtalálják a News of the world albumot, és az attól szereplő emberevő robottól megijed a kisgyerek :)
  • barota
    #8963
    Köszi iroszob,de szeretném DVD-re égetni és bármikor megnézni.
  • iroszob
    #8962
    Nem tudom ide hogy lehet feltölteni. De a youtube-on van egy rakás példány. Válassz:
    m1 rip laserdisc rip
  • barota
    #8961
    Kedves tagok valaki Divx-ben feltudná ide tölteni a 1986-os Budapesti koncertet többen is szivesen megnéznénk.előre is köszönöm.barota az SK-ból.
  • iroszob
    #8960
    We are set to announce some incredible Queen news.

    If you are signed up to the QueenOnline.com or Queen Fan Club databases please keep an eye on your e-mail inbox from 8pm (GMT) THIS EVENING, Monday, February 20th for this very important and exciting announcement!

    You do not want to miss this at all!
    ------------------------------------

    Hát ez nem úgy hangzik, mint ha Brian új fotós könyvének promója lenne.
  • B0B0
    #8959
    Thx, azóta sokkal jobban megy :)
  • iroszob
    #8958
    Dappy(???) feat. Brian May: Rockstar
  • larrylurex
    #8957
    Nájsz! :)
  • szefi68
    #8956
    Én csak azt osztottam meg amit az egyik kereskedelmi rádióban mondtak be még decemberben.A film más téma,az azért sok minden máson is múlik.
    Majd megkapjuk a választ az idén.Ha lesz akkor lesz ,ha nem hát nem.
  • iroszob
    #8955
    Ne éld bele magad, nem lesz ilyen album, legfeljebb a Jacksonnal közös felvételek jelennek meg.
    Úgy tűnik, a filmből sem lesz semmi, legalábbis a következő pár évben: http://fm4.orf.at/stories/1692696/
  • szefi68
    #8954
    A Made in Heaven c. Queen albumon is van jó néhány régi dal újra hangszerelve és mégis egy igényes lemez lett belőle.
  • B0B0
    #8953
    Hát ez itten én volnék, aki 20 perc ismerkedés után így játsza el egyik kedvencét:

  • pipeppers
    #8952
    Nem kellene ezt annyira erőltetni, az anyag így egyre silányabb lesz.
  • B0B0
    #8951
    Igen, Magyarországra vele jött (itt talán nem fért volna bele, hogy egy krapekkal mutatkozik)
  • szefi68
    #8950
    Jövőre új Freddie Mercury album jelenik meg eddig kiadatlan felvételeiből.Nagyon várom.
  • qwertrt
    #8949
    Amikor Mercury tanulja a tavaszi szelet, a szőke hölgy az Mary Austin?
  • qwertrt
    #8948
    Nem tudom, érdekes, pont mostanában beszélgettem egy ismerősömmel arról a könyvről, és azt mondta, nem tér ki túlzottan az albumok készítésére. Nekem az nincs meg, nem tudom, mondjuk ha egy-két kullisszatitkot találnák benne, még meg is venném, de nem sokat lehet találni róla a neten.
  • iroszob
    #8947
    Budapesten nem Roger születésnapját ünnepelték? Egyébként nem volt rossz: XXI. század - Queen De miért nem a Fókuszban megy le az ilyen? Beleférne.

    A könyvet nem vettem meg. Angol nyelvű könyvet nem is olvastam még, nagy a választék, idén is megjelent legalább 3 könyv.
  • B0B0
    #8946
    Én annyit hozzátennék, hogy biográfia tekintetében a Borotvaélen c. könyv az abszolult csúcs, még ha erősen részrehajló is Freddie irányába. Ott tulajdonképpen többszáz oldalnyi tömény életrajz olvasható.
  • qwertrt
    #8945
    Ennél a témánál maradva szerintem ma az együttesről szóló könyvek közül messze a MArk Blake féle 2010-es Untold Story of Queen a legjobb. Látszik, hogy az író alapos kutatómunkát végzett, és nagyon részletesen beszámol az együttes történetéről. Persze óhatatlan, hogy rengeteg egyezés van a Gunn féle 1992-es könyvvel, de amiben jobb attól, hogy igenis belemegy az albumok készítésének részleteibe, olyan szinten, ahogy könyvben sehogy sem láttam még. Talán csak a Purvis-féle 2007-es közelíti meg (hiszen az anyag megvan, rengeteg újságcikk és interjú készült az együttesről, csak ki kellett gyűjteni), de az is elmarad tőle kohézióban. Oldalakon keresztül olvashatunk produceri munkáról, technikai dolgokról, hangszerelésről, inspirációkról, szépen összefüggésekben. Ami a Gunn-féle könyv előnye, hogy talán több kritikát közöl a korabeli sajtóból (jellemzően NME, Melody Maker és Sounds), a hátránya, hogy nem ír az amerikai sajtóvisszhangról. Ezzel szemben Blake átbillen a másik oldalra, főleg az amerikai kritikákról ír (és arról is szűkszavúbban). Egyetlen negatívuma Blake könyvének, hogy -- még? -- nem jelent meg magyarul. Abszolút öt csillag.

    Érdekes egyébként, hogy a magyarul is megjelenő Sutcliffe féle "képeskönyv" narratívája kísértetiesen hasonlít a Blake féle könyv szerkezetéhez, csak általában picit kevesebbet ír mindenről, és valódi entertainment kategóriájához híven kevesebbet ír a sajtóvisszhangról, és általában az olyan dolgokról, amelyek rossz fényben tüntetik fel a Queent. Vannak benne viszont esszék eves kritikusoktól minden egyes Queen albumhoz. Négy csillag.

    A kettő között helyezkedik Georg Purvis "Complete Works" c. könyve. Ez a könyv teljesen az együttes életművére épít, nem beszél a történetükről közvetlenül, hanem számba vesz minden egyes albumot, dalt, koncertet együttes és szóló szinten -- mindet külön-külön szócikkben. Igazán részletes, rengeteget meg lehet tudni belőle, de a szerzője nem erőltette túl magát az információkeresésben (láthatóan a mindenki számára elérhető Queenes oldalakról mazsolázott, és rengeteg ziccert kihagyott). Tehát felemás mű, pozitívuma, hogy minden benne van, negatívuma, hogy ugyanezt állhatatos kutatással megtalálhatjuk a neten (és persze az előző Queen könyvekben is). Négy sé fél csillag.
  • qwertrt
    #8944
    Elkéstem, de azért ideírom: ha nem vetted meg, nem vesztettél nagyon sokat. Mercury interjúiból véletlenszerűen kiragadott részletek, teljes inkoherenciában, időrend nélkül, kevés újat mondva. Két izgalmasabb fejezet van, amikor a Boh Rhap készítéséről beszél, de az is elúszik, mert olyan legendákat hallunk újra, hogy elkopott a szalag, stb, semmi újat. A másik jobb rész az albumokról mesél egy-két dolgot, de ennek is egy része teljesen érdektelen véleménynyilvánítás ("ez és ez a dal csodálatos", stb), ráadásul egész albumok maradnak ki (A Kind of Magic, The Miracle, Innuendo). Szerintem nem éri meg a pénzét, öt csillagból 1,5 vagy 2.
  • iroszob
    #8943
    Tavasszal indul a turné! Addig még van mit csiszolni.
  • aadam
    #8942
    az elején elég jól énekelt, de a második fele nekem nem jött be,az elcseszte szerintem.
  • grizzly21
    #8941
    Errol mit gondoltok?:) Persze hogy nem Freddie, de azert voltak eleg meggyozo reszek szerintem...
  • iroszob
    #8940
    Nekem két változat is van, de egyik sem magyar feliratos. Sőt, még feliratfájl sincs külön, amit le lehetne fordítani, hanem egyben van az egész a videó meg a felirat egy fájlban.

    Az Imagine felvétele egyébként szerintem a frankfurti koncertről származik, bár többször is játszották.
  • iroszob
    #8939
    Vélemény erről a két könyvről? Freddie Mercury élete saját szavaival Queen

    Holnap éjfélig tart az akció. ;)
  • sandrativadar
    #8938
    Extra rare videó!
    Sőt! Nemcsak a felvétel különleges, hanem maga az esemény is történelmi jelentőségű a Queen-nek, mivel ekkor léptek fel utoljára a az USA-ban.
    A különleges ritka felvételen éppen a folyosón haladnak a koncert elkezdésére Michael Jackson-nel, aki több koncertjüket is meghallgatta. A Queen tagjain kívül ezen a fellépésen közreműködött még Fred Mandel (billentyűk), Billy Squier (vokalistaként a Jailhouse Rock c. számban)
    A helyszín: Forum, Inglewood, Los Angeles, Kalifornia 1982. szeptember 15.


  • sandrativadar
    #8937
    Magyar feliratot keresek a Days of our Lives dokumentumfilmhez! Tudna valaki segíteni? Én ugyan nagyjából megértem az angol feliratot, de szeretném a honlapomra is feltenni a filmet és hát nem mindenki beszél angolul.
  • tutituti
    #8936
  • iroszob
    #8935
    Pénteken az m1 (igaz éjszaka, de) műsorra tűzi a 86-os budapesti koncertet. Vagy nem tudom mit, mert a műsorújság szerint 60 perces lesz.

    Amelyikőtöknek van zenei képzettsége, a QE pályázók között van tehetséges dobos vagy gitáros, akire érdemes figyelni? Ami az énekeseket illeti, kicsit unom a #8923-ban linkelt srác körüli hype-ot, kiesett viszont a favoritom, eredeti volt, nekem tetszett.
  • larrylurex
    #8934
    Ez tényleg tökjó lett! :)
  • iroszob
    #8933
    Micsoda névsor! Vajon megéri a TV elé ülni vasárnap?
  • qwertrt
    #8932
    Ez azért túlzás, 1977-ben a We Are the Champions/We Will Rock You kislemezzel, majd a News of the World albummal May megfogalmazása szerint "meghódították Amerikát", a turnéjuk sikeres volt, a nagylemez 1978 végéig 3 millió felett teljesített csak az Elektra területein. Az Elektra később nyilatkozta, hogy a WATC/WWRY volt az első kislemezük, amelyet kétmillió felett adtak el. Egy nagy amerikai kiadóról van szó!

    Még jobb év volt az 1980-as, mondhatni az áttörés éve, a CRazy Little... listavezető, a The Game album vezető, az Another One Bites the Dust pedig nem csak a Queen, de a zeneipar mércéjével is nagy durranás volt, ugyancsak kétmillió példány felett, és betört az R&B és diszkó listákra is. Abban az időben a Queen igenis nagy szám volt Amerikában is.

    1992-ben a BohRhap második helyezése, és a Classic Queen 3,4 milliós eladása újabb szép év volt nekik.
  • B0B0
    #8931
    Szívemből szóltál. Kivéve Pault! Nem sírom vissza :)