118
Milyen memoriat?
  • czibzsolti
    #118
    Sziasztok!
    Van két 512GB-os RAM-om a gépbe, az egyik noname a másik Samsung.
    Elvileg mindegyik 400Mz-es.
    Eddig nem figyeltem fel rá, de az Everesttel teszteltem a gépet, és azt írta ki, hogy 266 Mz a RAM frekije. Aztán utánna észrevettem, hogy a gép indításakor bejövő rendszerablakban is 266 Mz -et ír ki.
    Kérdés?
    -Ez normális? Vagy valami BIOS beállítási probléma? Vagy valami elszált a gépben? Vagy...?
    Ja egyenkét betéve a RAM-okat uez. a probléma.
    Sziasztok.
  • gurubefree
    #117
    Azt elfelejtettem , hogy ez egy MSI M677 noti.
  • Narancs
    #116
    Szvsz nem. NIkább nézd meg a tuningot, nekem annó az 533-as pqi ddr2 ramjaim kis feszemeléssel vitték a 800at.
  • gurubefree
    #115
    Sziasztok

    Van erteleme 2 x 1GB 533MHz memoriat lecserelni 2 x 1GB 667MHz-re.
    A CPU egy AMD TURION64 X2 TL-56-os.

    koszi
  • Gabesz amd64
    #114
    hopp kicsit elkéstem a válasszal :D
  • Gabesz amd64
    #113
    nem rosz nekem is van egy olyan de cl2-es :)
  • Justil
    #112
    Twinmos DDR 1024MB / 400 Mhz...erről mit gondoltok, mien? Sulinetben most ilyen van, vagy van még Apacer DDR 512/400Mhz melyk a jobb?
  • Inquisitor
    #111
    Elvileg nagyobb órajel, elvileg nagyobb adatátviteli sebesség, kisebb fogyasztás.
    Gyakorlatilag DDR1-ből is van 833MHz-ig ram, gyakorlatilag az ólcsó DDR2 533-as CL4-es, ergo sokkal lasabb a DDR1-nél. Ami CL2-es, annak az árán meg kapsz 2x annyi DDR1-600-700MHz-es tuningramot.
  • czky
    #110
    ddr2: ujabb technológia, más csatolófelület, nagyobb adatátviteli sebesség, más tokozású chipek és jelenleg csak az Intel procik és lapok támogatják (LGA775).
  • PxE
    #109
    HI mi a külömbség a DDR és a DDR2 közöt!PLs valaki tud konkrét infot eröl az alaplaprol(Abit AN8-Fatal1ty NF4 Ultra 16x PCIExpress S939 SLI)jo bele ez a proci AMD Athlon 64 3500+ 2200MHz/200MHz 512Kb
  • bazza
    #108
    lapom: asus k8n
  • bazza
    #107
    Ez számít vmit? :) Mármint csak akkor szabadulnék meg a mostani ramoktól ha nagyon nagy teljesítmény különbség lenne: 2db 256MB 333Mhz + 1db 512MB 400Mhz(a többi miatt 333Mhz) ------- és ------- 2db olcsóbb(8-10e)512MB 400Mhz

    Szóval? :)
  • Narancs
    #106
    Gianni árult 9900-ért zsír új Hynix D43-at, de már elfogyott...
  • cseneles
    #105
    hol tudnék olcsón 500-as ramot szerezni?
  • Gabesz amd64
    #104
    2*1 giga a nyerő!
  • djukel
    #103
    Sziasztok!

    Ha 2 Giga memoriat szeretnek idovel a gepembe, de most csak a felet tudom megvenni, hogy erdemes csinalni? 2*512 Mb vagy 1 Gb?
  • TheZsenyka
    #102
    Nem is állítottam az ellenkezőjét.
  • grebber
    #101
    "Ha befektetés szempontjából kérdezed".
    Olcsobb a DDR2 mint a DDR :) nem nekem kell hanem a haveromnak akinek csak a számok számítanak tényleg semmi más.
  • Gabesz amd64
    #100
    amúgy ha veszel egy 400-ast mellé menni fog csak 333Mhz-en!
  • Gabesz amd64
    #99
    milyen alaplapod van?
  • bazza
    #98
    Hi all!
    A gépemben most a régiből maradt 2db 333-as, 256MB-s memória van. Mivel ez elég kevés, szeretnék 1024-re fejleszteni. A lapon 3 slot van, még egy szabad. Ha oda vennék egy 400-as 512MB-t, akkor az jó lenne? Vagy muszáj lenne eladnom a mostanikat, és két db újat venni? Nincs kedvem ehhez a macerához, de ha muszáj akkor muszáj. Szóval? Tud vki segíteni?
  • TheZsenyka
    #97
    Ha befektetés szempontjából kérdezed: azt gondolom, hogy csak növekedni fog a tömeggyártás, úgyhogy Én nem vennék.

    Ha technikai szempontból kérded: ha DDR2-es lapot veszel, akkor kénytelen vagy. Ha viszont duál kiszerelésű lapod van, tehát fogad DDR és DDR2 RAM-okat egyaránt (ez látszik a slotok-ban levő notch-ok, megvezetések eltérő pozíciójából) akkor szerintem nem igazán éri meg venni. Ha meg DDR-es lapod van, akkor abban nem fog menni a DDR2 RAM. Van pár kivétel, mint pl. az Asrock pár lapja, amikhez lehet majd venni DDR2 bővítősint, de ezek már nagyon erőltetett dolgok.
  • grebber
    #96
    Szerintetek már most érdemes DDR2-es memót venni?
  • jAsOn VoOrHeEs
    #95
    Erről tudnátok esetleg véleményt mondani? :)

    2048Mb 400Mhz CL3 Kit of 2 Kingston KVR400X64C3AK2/2G
  • Torry
    #94
    Csak tuning terén.
  • Rolesz
    #93
    Nagy külömbség van a Noname és a Kingston márkák között?
  • Gabesz amd64
    #92
    Valaki tud eladó A-Data 566-os 2*512Mb DDR memcsit?
  • nemcsakfeel
    #91
    és szted, ami támogatja a 4 megás ramot, abba bele lehet paszírozni a 16 osat is?
    nem adod el?
  • barret
    #90
    Nekem még van 16 mb-os edo,ramom ennél nagyobbat még nem láttam. Támogatás asszem p2-nél szünt meg.
  • nemcsakfeel
    #89
    Milyen EDO ram változatok léteznek? Kb. mikori alaplap milyen fajtát támogathat?
    4 MB ig oké, azt támogatja az alaplap. de fölötte?
  • Punkerwork
    #88
    SD halott ügy felejtsd el, DDR még tartja magát de már van DDR2
  • Fro5t
    #87
    háj. Ismeri valaki a V-Data memóriát? ha igen iirhatna róla valami infót hogy érdemes-e beléfektetni. DDR 512 V-Data. Latenci cache 3.0
    Előre is thx.
  • VRSDM
    #86
    melyik memória a jobb a ddr vagy az sd???
    és hogyha szeretnék bővteni és most sd-m van akkor jo mellé a ddr-is vagy nem fogják támogatni egymást???
  • Ebola
    #85
    Memoriaproblemam van... tudna valaki tanacsot adni?
    Egy ACORP PC133 256MBos RAM rol van szo. Ha berakom a gepbe, akkor nem indul a 2000 Valami ilyesmit ir ki:
    Windows NT could not start because the following file is missing or corrupt:
    \System32\Ntoskrnl.exe
    Please re-install a copy of the above file.
  • TheZsenyka
    #83
    Én is hasonló cuccokra vadászgatok, sajnos a közismertségnek örvendő cégeknél aligha lehet lelni. Aqua computernél vett a kollégám egy ADLAS címkés Green Memory PC133 256MB RAM modult, hát egy kalap fos volt, fagyott mint atom szal hibás volt. Kicserélték valami más noname cuccra. A vicc az, hogy másnap jön egy haver zsír ugynilyen rammal hogy 6 rongyért odaadja csak ne neki kelljen vele szopni az Aqua-ban a visszacserével... :) Ennyit a márkátlan szarokról amit összevásárolnak a pénzéhes cégek.
  • Pheel
    #81
    Az 83MHz-es FSB. Szerezz egy rendesebb hűtőt (Globalwin-t ajánlom) és állítsd 2/3-adra az AGP/FSB osztóját!
  • TomBond
    #80
    Nem igazán értek a buheráláshoz, amikor megpróbáltam akkor is csak 703-at tudtam kihozni belölle
  • Pheel
    #79
    Azzal nem lesz bajod. Mindenesetre nem nagyon hajtanám 100-as FSB felett. Ha jól tudom a következő szint a 112 azon a lapon. A 100-as turbo frekit szerintem még tuti elviszi, a 112-őt meg már lehet a proci nem bírja. Én az enyémet most 110-en hajtom, de egy BE6-II-ben. (935 MHz)
    Procit miért nem húzod? 850 tuti kijön belőle!
  • TomBond
    #78
    Az alaplap Abit BX6 rev.2
    A proci Intel Celeron 566 (nincs húzva)
  • Igo
    #77
    Amennyire én tudom, a lassabb memóriát kell a procihoz közelebbi slot-ba rakni, mert a bios az alapján állítja be a sebességüket. Persze ez csak a régebbi alaplapokra érvényes.